logotop
Czech Germany French English
Rubriky
Nucleus 22 - malý vodní ďábel

Nucleus 22 - malý vodní ďábel

06.02.2009 - Michal Částka (Highlander)
Nucleus 22 - malý vodní ďábel

Před několika dny jsem dostal balíček od Gorelorda (majitel Aquacool.cz), který mě poslal chipsetový vodní blok. Řeknu vám, že jsem se na první pohled zamiloval:-) Tento jednoduchý a přitom velice účinný blok mě úplně uchvátil svým krásným zpracováním, ale i celkovou funkčností. Při té příležitosti jsem ho i otestoval a musel o něm rychle něco napsat.

 Představení

Dostal jsem už spoustu bloků od Gorelorda, ale tenhle je opravdu nádherně roztomilý. Až tak moc, že si ho možná namontuji do svého vlastního PC :-) Gorelord vyrábí v poslední době všechny plexi části z polykarbonátu. To je natolik odolný materiál, že byste do něj mohli vystřelit z "osumatřícítky" a celému bloku by se nic nestalo. Podívejte se na tohle video, které ukazuje odolnost takového materiálu.

Ale zpět k vodnímu bloku. Rozměry měděné základny jsou 42x42mm a výška plátu je 5mm. Do tohoto kusu mědi jsou vyfrézované drážky s roztečí 3mm, přičemž čtvercové výstupky mají hranu 3mm. Hloubka frézování je kolem 4mm, takže nejtenčí část dna je 1mm. 

  

Závity pro otvory na fitinky jsou standardní G1/4". O těsnost celého kompletu se stará jeden gumový o-kroužek o průměru cca 1mm, přičemž je vsazen do těla měděného dna, kde je vyfrézovaná drážka.

 

Polykarbonát ze kterého je vyroben vršek bloku má tloušťku 9mm. Obě části jsou k sobě spojeny čtyřmi imbusovými šrouby M4 a jsou zahloubeny tak, aby lícovali s povrchem vršku.

 

Z obrázku jsou vidět dlouhé drážky pro montážní šroubky. Tahle "vychytávka" je velice univerzální při usazování bloku na chipset, a díky ní můžete blok snadno vystředit nad montážní otvory základní desky.

 

Použitelná rozteč děr k upnutí na základní desku je 49-65mm 

Facebook
Twitter
Linkuj
Jaggnito
Vybrali.sme

Další související články

Hodnocení této recenze najdete v poslední kapitole
Klíčová slova:
Nucleus 22 Test Gorelord

Diskuze k článkuVložit nový příspěvek

Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskusních příspěvků čtenářů. Vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvedčení, či příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky.

RSS | Kontakt | Podpora | Redakce

Home

© 2008 www.cttl.cz | Design by: Highlander | Optimalizace PageRank.cz | IE 7+

Kopírování článků nebo jejich částí (obrázků, grafů, videa) je bez písemného svolení autora webu CTTL.cz striktně zakázáno.

Publikace: ISSN 1804-428X

TOPlist