logotop
Czech Germany French English
Rubriky
Stixion I-113 - nadupaný český blok

Stixion I-113 - nadupaný český blok

10.01.2009 - Michal Částka (Highlander)
Stixion I-113 - nadupaný český blok

Dnešní den je přímo stvořený na recenzi vodního bloku. První uživatelská recenze bude na Aquacool Stixion I-113, který vyrábí známý český kutil Gorelord, kterého můžete znát z různých diskusních fór nebo z jeho webu Aquacool.cz. Tento autor vyrobil už spoustu vodních bloků a jedním z jeho posledních činů je právě Stixion s označením I-113.

Představení vodního bloku

Tento nenápadný vodní blok je vyroben z kombinace mědi a tvrzeného plexiskla. Vstupní a výstupní otvory jsou standardní G1/4". Na vstupním otvoru je v plexiskle vyfrézovaná speciální usměrňující tryska, která pomáhá k lepšímu vstřikování vody do mikrodrážek v měděné základně.

  

Tento prototyp je navržený pouze pro tyto sofistikované testy a tomu odpovídá i uchycovací spona, která byla vytvořena pouze pro socket LGA775. Autor Vám určitě vyrobí jakoukoliv sponu na dotaz, takže kompatibilita není žádným problémem.

  

Plexisklo má výšku 15mm a je s měděnou základnou spojeno čtyřmi imbusovými šrouby M4. Ty jsou do plexiskla zapuštěné a kolem celého bloku je 2mm o-kroužek, který zajišťuje dokonalou těsnost bloku.

Vnitřní konstrukce

Zde je vidět vyfrézovaný výběžek, ve kterém je 3,0mm drážka tzv. vnitřní tryska. Jak je vidět, je roztáhnutá po celé aktivní ploše vodního bloku. Tahle tryska zajišťuje vyšší rychlost proudění vody uvnitř bloku a tím značně zvyšuje celkovou chladící účinnost.

  

 

Měděná základna má rozměry 50x50x5mm a vnitřní aktivní plocha je tvořena drážkami, které jsou frézované pouze jedním směrem. Celková síla dna je 1mm a v tomhle "jednom milimetru" jsou právě tyhle drážky mající hloubku 0,75mm. Tomu odpovídá i nejmenší tloušťka stěny dna, která je pouhých 0,25mm. Zářezy mezi jednotlivými drážkami mají pouhých 0,15mm - je to neuvěřitelné, ale pouhým okem jsou velmi těžko viditelné.

 

Facebook
Twitter
Linkuj
Jaggnito
Vybrali.sme

Další související články

Hodnocení této recenze najdete v poslední kapitole
Klíčová slova:
Stixion I-113 test Aquacool

Diskuze k článku

Datum: 12.01.09 - 07:44:13 konecne    Napsal: Danzel
perfektni recenze na tendle blok sem cekal hodne dlouho ale docela mi tu chyby grafy teplot sice metody rozdilu teplot sou mozna lepsi ale i tak radsi teploty primo z jadra... a jeste kdyztak zkuste
Stixion I-300
Datum: 12.01.09 - 09:02:48 Re: konecne    Napsal: Hgi
Teploty jader jsou uvedeny v souhrné tabulce, stačí do ní akorát nahlédnout... Stixion I-300 budu testovat velice brzo ;-)
Datum: 19.07.09 - 12:37:33 techn.    Napsal: westa
jaká je výrobní technologie těch mikrodážek? to jako vyjiskřuje, pálí laserem nebo jak? celkem jsem vedle..:D
Datum: 24.08.09 - 16:19:14 Re: techn.    Napsal: Aquacool
Drazky jsou delany "obycejnym" pilovym kotouckem tloustky 0.15mm:)


Vložit nový příspěvek

Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskusních příspěvků čtenářů. Vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvedčení, či příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky.

RSS | Kontakt | Podpora | Redakce

Home

© 2008 www.cttl.cz | Design by: Highlander | Optimalizace PageRank.cz | IE 7+

Kopírování článků nebo jejich částí (obrázků, grafů, videa) je bez písemného svolení autora webu CTTL.cz striktně zakázáno.

Publikace: ISSN 1804-428X

TOPlist