Odsłonięto tablicę upamiętniającą Wassermana

Dodane 2010-12-10 17.39 , komentarzy 7 Kategorie: Wiadomości Miejsce: Stare Miasto, Kazimierz, Grzegórzki, Tagi: wasserman, tablica, uroczystości, odsłonięcie tablicy pamiątkowej, kraków, biuro poselskie, bracka, zdjęcia, zbigniew wasserman,

Na ścianie byłego biura posła PiS-u, Zbigniewa Wassermana, który 10 kwietnia zginął w katastrofie smoleńskiej, umieszczono dziś tablicę pamiątkową.

Udostępnij artykuł na Facebooku

Na ścianie byłego biura posła PiS-u, Zbigniewa Wassermana, który ...

Odsłonięto tablicę upamiętaniającą Wasse...

Autor: Łukasz Żołądź


Zbigniew Wassermann - takim będą go pamiętać


Tablica, którą ufundowali przyjaciele tragicznie zmarłego parlamentarzysty, zawisła na kamienicy przy ul. Brackiej, gdzie przez lata mieściło się jego biuro. Na tablicy znajduje się podobizna Wassermanna oraz napis: "W tym domu, w latach 2001-2010 wykonywał w biurze poselskim obowiązki parlamentarzysty Zbigniew Wassermann poseł na Sejm, prokurator, minister rządu RP. Zginął w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia 2010 roku".

W uroczystościach udział wzięła najbliższa rodzina posła oraz przedstawiciele różnych środowisk politycznych. Bezpośrednio przed odsłonięciem tablicy, w Bazylice Mariackiej została odprawiona msza święta, której przewodniczył ks. dr Jan Pasierbek, duszpasterz środowiska prawniczego. - Wielka szkoda, że w polskim parlamencie tak wielu nie potrafi prowadzić w tym stylu polityki i dyskusji - mówił duchowny, podkreślając walory osobiste Zbigniewa Wassermana; spokojną argumentację oraz wysoką kulturę.


Pogrzeb Pary Prezydenckiej w Krakowie: 15-godzinna relacja na żywo


Doczesne szczątki Wassermana pochowane zostały 20 kwietnia 2010 r. na cmentarzu na Bielanach. Poseł w chwili śmierci miał 61 lat.

Zobacz też:
Zobacz na MM: Wywiady | Serwis motoryzacyjny | Photo Day - plenery fotograficzne | Ekstraklasa: Wisła i Cracovia | Zdrowie i uroda | Filmowy Kraków | MoDO | Inwestycje

zgłoś nadużycie
Komentarze
bd bd
dość!!! 2010-12-14 11.29

Mam po dziurki w nosie tej całej katastrofy smoleńskiej!. Inni ludzie też giną i nawet nikt o tym nie wie poza rodzinami, które nie mają wiecznych pretensji o wszystko. Dla mnie to żenada i
kompletny brak zrozumienia życia!!!

Adam Adam
@bd 2010-12-14 13.21

Mam na ten temat identyczne zdanie.
Dość robienia z ofiar katastrofy męczenników za państwowe pieniądze i przypominania tego faktu,odwoływania się do niego gdy brak argumentów,szukania winnych na siłę.
Mam już dość,przez taką politykę PIS osiągnie efekt odwrotny do zamierzanego,ludzie zamiast pamiętać o ofiarach katastrofy,zaczną o Nich zapominać.Co za dużo.....

jacek Gość
~jacek
chyba się mylicie 2010-12-14 14.25

Wy i tak nie będzie pamiętać o tej tragedii, więc tablica nie odniesie raczej przeciwnego skutku w tym przypadku. A ci, którzy pamiętają, wmurowali sobie tablicę. Jak zostało napisane w tekście, jest ona ufundowana ze składek znajomych, które raczej nie są państwowymi pieniędzmi (chociaż jeśli podwyżki podatków będą szły w tym tempie, to się to zmieni).

Swoja drogą czy ktoś wie, czy rząd podjął jakiekolwiek działania, aby nie doszło do powtórki, czy piloci nadal podpisują papierki, że latali, mimo, że nie latali? No ale przecież nie szukajmy winnych na siłę :) A na pogrzeb w łodzi znowu wszyscy polecieli jednym samolotem....

Patryk Gość
~Patryk
mylicie sie 2011-04-12 01.25

Ten czlowiek zasluzyl na wiele wiecej. Wielka strata dla krakowa i polski .

Wojtek z Krakowa Wojtek z Krakowa
Nie wiem jakim był człowiekiem w bliskich kontaktach... 2011-04-12 12.38

Nie wiem jakim był człowiekiem w bliskich kontaktach, ale był jednym z tych którzy osłabili nasz kraj.
Wg. mnie to człowiek który zniszczył polski wywiad i kontrwywiad, bo mimo, że byli tam ludzie z "poprzedniego rozdania" to byli fachowcy w swej branży i pracowali dla Polski. Podobną siatkę wywiadowczą będziemy, dzięki temu panu za jakieś 20-30 lat. Wiele konkurencyjnych wywiadów jest mu bardzo wdzięczna z rosyjskim na czele.

Wojtek z Krakowa Wojtek z Krakowa
AD: Patryk... 2011-04-12 12.40

Mylisz się... Polska i Kraków pisze się z dużych liter.

Wojtek z Krakowa Wojtek z Krakowa
A co do samej tablicy, to jestem pozytywnie zaskoczony 2011-04-12 12.56

A co do samej tablicy, to muszę przyznać że jestem pozytywnie zaskoczony.
Wiedziałem, że na pewno nie będzie miała kształtu wanny, ale spodziewałem się jakiegoś dużego, dobrze rzucającego się w oczy dzieła, np. Polski z wbitym samolotem albo rozdartego orła.
A tu się okazuje, że nie jest zbyt wielka, a forma w miarę czysta, z niewielkim medalionem. Ale najważniejszy jest tekst. Krótki, zwięzły i bez przekazywania treści nieistotnych dla sprawy. Bałem się ze najważniejszą częścią tablicy będzie, informacja o "męczeńskiej śmierci za Polskę", albo że "zgiął wraz z prezydentem Lechem Kaczyńskim" lub jak w Smoleńsku, fragment o "zbrodni stalinowskiej w Katyniu".

Tak więc mimo, że nie pałam do tego Pana, jakąś sympatią to muszę przyznać, że jak się okazuje, można normalnie i można apolitycznie.

Dodaj swój komentarz:

Bartłomiej Misi...

Bartłomiej Misiniec

X Miejsce w rankingu

Lider lokalizacji i szef składu redakcyjnego. W MM od 2008 r. Zapraszam do kontaktu bartlomiej.misiniec@mmkrakow.pl

11993371