24 Nisan 2011, Pazar


AVRUPA LİGLERİ

Oliver Kahn, 125 bin euro para cezası ödeyecek

14:32 | 21 Nisan 2011

Bayern Münih’in ve Alman Milli Takımı’nın eski kalecisi Oliver Kahn, vergi kaçırmaya çalıştığı suçlamasıyla Landshut Sulh Mahkemesi tarafından 125 bin euro para cezası ödemeye mahkum edildi.

Kahn, geçen yılın şubat ayında Dubai’den Almanya’ya dönüşünde yanında getirdiği pahalı marka eşyalar için vergi ödememekten, böylece vergi kaçırmaya çalışmaktan suçlu bulundu ve 125 bin euro para cezasına çarptırıldı.

Vergi kaçırmak suçundan daha önce 350 bin euro para cezasına çarptırılmış olan Kahn, gıyabında yapılan temyiz davasında avukatları aracılığıyla bu para cezasını düşürmeye çalışmıştı.

Dava yargıcı, savcı ve Kahn’ın avukatı arasında daha önce anlaşma sağlandığı için basına kapalı görülen davanın sadece 15 dakika sürdüğü bildirildi.

Münih Havaalanı gümrüğü, 22 Şubat 2010 tarihinde Dubai’den Almanya’ya dönen Kahn’ı, yanında toplam 6 bin 687,90 euro tutarında çok sayıda pahalı tişört ve deri ceket getirerek, bunları gümrüğe bildirmemekle suçlamıştı.

Kahn’ın, havaalanında yapılan kontrol sırasında ortaya çıkan bu eşyalar için toplam 2 bin 119,04 euro vergi ödemesi gerektiğini ifade eden gümrük, bu nedenle Kahn’ın vergi kaçırmaya teşebbüs suçunu işlemiş olduğunu kaydetmişti.


Türkiye canlı maç skorlarını artık buradan takip ediyor.
Hemen sen de tıkla, dakika dakika maç skorlarını tüm futbolseverler ile aynı anda öğren!

Yorum Yaz
 
20Rumuz:
420Yorum: