HOME KONTAKT NOWOŚCI HISTORIA SZCZEPIENIA ZDROWIE LINKI
BEZPŁATNA WYPOŻYCZALNIA
RAK W
POMORSKIM
SIEDZIBA
RUCHU
BADANIE JEZIOR
ATOM, ELEKTROWNIE
GLOBALNE OCIEPLENIE
Z ŻYCIA ORGANIZACJI
MUZEUM
DEPORTACJE
ENERGIA ODNAWIALNA
AKTUALNOŚCI I KOMENTARZE
PODRÓŻE


Cieplarniana religia


      Od dłuższego czasu, wszystkie " poważne" instytucje zajmują się tzw efektem cieplarnianym a konkretnie topnieniem lodów w okolicach bieguna północnego. Powstają setki teorii mówiących o tym i o tamtym a tak naprawdę w okresie 100 lat średnia temperatura wzrosła o 0.1 stopnia , czyli w zakresie błędu pomiaru.       Zdziwienie budzi również fakt, że ci wszyscy znawcy pogodny podają jako przyczyny działalność człowieka ale nie wspominają o atomowych okrętach podwodnych. W okresie minionych 50 lat na morzu pełniło służbę ponad 1000 atomowych okrętów podwodnych. Każdy okręt ma jeden lub dwa reaktory atomowe, które do chłodzenia wymagają wody i tą wodę o temperaturze ok. 100 C w ilości 5000 litrów na sekundę wyrzucają do morza.

      Jeżeli wiemy, że rosyjskie i USA okręty chodzą parami i zawsze chowają się pod lodowcami [ w celu niewykrywania przez satelity] to wiadomo, że pod górą lodową tworzy cię czapa ciepłej wody.

      Wiadomo, że ok 1/7 - do 1/10 lodu wystaje nad powierzchnię a reszta jest schowana pod wodą. W tej sytuacji wystarczy, że stopieniu ulegnie niewielka część dołu góry lodowej aby ona o kilka metrów sie obniżyła.

      Przytoczę dane z budowy polskiej elektrowni atomowej w Zarnowcu. Jezioro Żarnowieckie ma ok 30 km długości i 2-3 km szerokości jeden reaktor podniósłby temperaturę wody o 10 C. Czyli jezioro nigdy by nie zamarzało.

      To samo dzieje się na oceanach północnych. I nie ma to nic do rzeczy ze stosowaniem kosmetyków przez panie. Ale granty [dofinansowanie] przyznawane są tym,którzy zacierają ślady bezmyślnej działalności wojska a nie tym,którzy o tym mówią
dr jerzy jaśkowski