TEDxTallinn 2011

Kolmas TEDxTallinn konverents toimus esmaspäeval, 18. aprillil 2011 Salme Kultuurikeskuses.

Mitte keegi ei tea, milline on maailm aastal 2065, märkis Ken Robinson oma esimeses TED-konverentsil peetud kõnes. Maailma ei saa muuta ühe päevaga, maailma saab muuta iga päevaga, ütles teater NO99 Ühtse Eesti Suurkogul.

Kolmas TEDxTallinn kutsus kokku kõnelema säravad isiksused Eestist ja esmakordselt ka mujalt, et mõtestada, kujutleda, kavandada ja teostada meie ühist tulevikku — sest me kõik vastutame selle eest, millises maailmas elavad meie lapselapsed.

Esinejad

On hämmastavaid, loominguliselt mõtlevaid inimesi, kes suudavad nihutada meie harjunud vaatepunkti.

Igaüks meist on kogenud, kui inspireeriv on kuulata mõne teise eluala professionaali rääkimas kirglikult oma asjast. TEDxTallinn konverents toob kõik need erinevad tegijad — kunstnikud, sotsioloogid, teadurid, tehnoloogid, majandusgurud jt — kokku ja paneb üksteise järel ning läbisegi lavale, missiooniga pidada 18 minuti jooksul maha oma elu säravaim kõne.

Kolmanda TEDxTallinna teemadering ulatus haridusest alternatiivse energiani, keeleteadusest majandusteaduseni, uutest tehnoloogiatest terviseni. 
 

Tutvu esinejatega

Mis on TEDx?

Järgides TED-i tunnuslauset – „Ideed, mis väärivad jagamist“ – on TED algatanud programmi nimega TEDx.

TEDx on kohalik, iseseisvalt korraldatud üritus, mis võimaldab kokkutulnud inimestel jagada TED-konverentsi sarnast kogemust. TEDx-üritus hõlmab ühtaegu TED-i kõnesid video vahendusel ja sõnavõtte elavas esituses, et tekitada süvitsiminevat diskussiooni ja suhtlust väiksemas grupis. Need kohalikud ja iseseisvalt organiseeritud üritused kannavad tunnusmärki TEDx, kus x = iseseisvalt korraldatud TED-üritus. TED-konverents annab TEDx programmi jaoks üldised suunised, kuid kõik TEDx-üritused on organiseeritud iseseisval
 

Loe lähemalt