Karta e Kreditit

Nga Wikipedia, Enciklopedia e Lirë
Shko te: navigacion, kërko

Karta e Kreditit është një mjet pagese i formuar nga një kartë plastike me një dispozitiv njohje të të dhënave të mbajtësit dhe të bankës ose të institutit financiar që e ka lëshuar atë.


Mjete vetjake
Emri i hapësirës
Variante
Veprimet
Shfleto
Print/export
Mjete
Në gjuhë të tjera