Асоціація міст України і Національна асоціація общин республіки Болгарія підписали угоду про співпрацю

У приміщенні Київської мерії відбулася офіційна церемонія підписання Угоди про співпрацю між Асоціацією міст України (АМУ) і Національною Асоціацією общин Республіки Болгарія.

Як передає кореспондент УНІАН, від української сторони Угоду підписав президент Асоціації міст України та громад, Київський міський голова Олександр ОМЕЛЬЧЕНКО, від болгарської – віце-президент Національної Асоціації, мер м. Враца Румен СТОМАНЯРСЬКІ.

У церемонії також взяли участь мери болгарських міст Іван СЛАВОВ (м.Слівен), Румен РАШЕВ (м. Тирново) і Виконавчий директор Національної Асоціації общин Республіки Болгарія Гінка ЧАВДАРОВА. Сторону АМУ представляли мери та представники українських міст-побратимів - Тернополя, Полтави та Сум.

Учасники зустрічі висловили сподівання, що співпраця об‘єднань органів місцевого самоврядування обох країн дозволить активізувати весь комплекс двосторонніх відносин, зокрема, співробітництво в економіці, торгівлі і культурі, вивчення інвестиційного клімату міст, налагодження прикордонного партнерства, розвиток туризму.

За інформацією прес-служби АМУ, це вже 4-та міжнародна угода зі спорідненими асоціаціями про співробітництво, підписана Асоціацією міст України (Асоціація міст Півдня Росії, Союз російських міст, Асоціація польських міст). На регіональному рівні 24 міста-члени АМУ мають болгарських побратимів. Серед них Київ-Софія, Бердянськ–Варна, Житомир-Монтана, Одеса-Варна, Харків-Варна, Херсон-Шумен, Чернігів-Оряхово, Причорноморські міста: Ізмаїл має два побратими – Силістра і Кирджалі; Білгород-Дністровський має два побратими – Провадія і Созополь; Миколаїв – Малко Терново.

Довідка УНІАН. На території України проживає болгарська меншина – 153 тис. В Болгарії проживають близько 6 тисяч громадян України і вихідців з України.

Республіка Болгарія офіційно визнала Україну як незалежну державу в грудні 1991 року, а 13 грудня того ж року було встановлено дипломатичні відносини на рівні посольств.

Головним документом, що визначає основні напрями українсько-болгарського співробітництва є Договір про дружбу і співробітництво від 5 жовтня 1992 року.

Основу товарної структури українського експорту в Болгарію становлять газ, нафта, кам‘яне вугілля, брикети на інші види твердого палива, виготовлені з кам‘яного вугілля.

Основу товарної структури українського імпорту з Болгарії становлять ліки, акумулятори електричні, теплоходи пасажирські, судна круїзні та вантажні, баржі, пшениця і жито.