وبنوشت پاورقی: معارف اسلامی، فرهنگ و ارتباطات و هنر، دانشگاه امام صادق علیه السلام، حمید درویشی، دین، رسانه، حکومت، سیاستگذاری فرهنگی
چهارشنبه 9 آذر 1390  02:59 ق.ظ

به نیت سفارت روباه پیر، به مقصد باغ ایرانی قلهک
بعد از ظهر امروز، به نیت تجمع و سینه زنی مقابل سفارت دولت خبیث انگلستان سوار اتوبوس شدیم. از همان اول، مسیری که راننده رفت، برایم تعجب برانگیز بود. شک من وقتی جدی تر شد که سر از پاسداران در آوردیم. در شریعتی یقین داشتم که ما برای فتح باغ قلهک می‌رفتیم. به هر حال، سفارت یا قلهک، فرقی نمی کرد. مهم ابراز انزجار از انگلیس است. مهم احقاق حقوق ملت ایران است. پس گرفتن قلهک کم از سینه زدن در مقابل سفارت ندارد.
براداران نیروی انتظامی غافلگیر شده بودند. آنها در فردوسی، سفارت انگلیس منتظر بودند. جایی که تعدادی از بچه ها برای رد گم کردن رفته بودند. هیچ کس در باغ قلهک منتظر ما نبود.

ورود به باغ قلهک ده ثانیه هم طول نکشید
مسئول کیوسک پلیس دیپلماتیک وقتی جمعیت چند ده نفره ما (بچه هایی که داخل باغ شدند، سه اتوبوس بودند.) را دید تلاش کرد که ما را دور کند. کاری با او نداشتیم. بی سیم زد و کمک خواست. ده ثانیه هم طول نکشید که نفر اول ناباورانه به بالای در رسید. تعداد زیادی هم بعد از او، به سرعت از بالای در داخل شدند. خاک ایرانی باغ ایرانی قلهک در انتظار ما بود.
یکی دو ساعت بعد، چهار نگهبان ایرانی باغ در پاسخ به این سوال که وقتی ما آمدیم تو، شما کجا بودید؟ گفتند: ما با دیدن همان نفر اول، فرار کردیم!

صعود طلاب ایرانیین جدران سفارة بریطن: بالا رفتن دانشجویان ایرانی از دیوارهای باغ ایرانی قلهک
مدارکتان را در فرودگاه به شما پس می دهیم
صدای آژیر خطر می‌آمد. یاد بازی های کامپیوتری افتادم که وقتی اولین تیر شلیک می شد، صدای آژیر به گوش می رسید. خلاصه کنم: شش کارمند پیدا شد. بچه ها بهشان گفتند: نترسید، آرام باشید. ما کاری به شما نداریم. ما به خاطر سیاستهای خصمانه دولت شما و نقش دولت شما در ترور شهید شهریاری، مسائل هسته ای و این جور چیزها آمده ایم و انشاء الله گذرنامه تان را در فرودگاه به شما می دهیم تا به کشورتان برگردید.
نمی خواهم وارد حاشیه ها بشوم، اما مترجم (محافظ) آنها می گفت: شما این قدر سریع و غافلگیرانه عمل کردید که من نتوانستم به وظیفه اولیه خودم که خارج کردن اینها بود، عمل کنم. آدم بی شرف و دروغگویی بود. مثلا می گفت: همین پنج نفرند. کمی بعد، آخرینشان هم پیدا شد. بیچاره ها خیلی ترسیده بودند و در اتاق را می بستند تا شاید آنها را پیدا نکنیم!

اول پرچم انگلیس پایین آمد
با ورود به باغ، اول پرچم انگلیس پایین آمد و کمی بعد پرچم ایران بالا رفت.
پرچم انگلیس
جستجوی اتاق به اتاق شروع شد. چون فقط زمین غصبی بود، چیزی از اموال قیمتی برنداشته نشد. اما جایتان خالی! همه چیز بود. جواهرات باارزش، مشروبات الکی، سری کامل هری پاتر نسخه اصلی، فیلم و مجلات مستهجن!، .... (البته این به این معنی نیست که هری پاتر فیلم مستهجن است!)
نمونه هایی از فیلم های مستهجن!
نگهبانی باغ قلهک
چهار نگهبان ایرانی باغ رفقای جدید بچه ها شدند. از حقوشان ناراضی بودند! یکی شان، در زمان بازپس گیری دو ساعته باغ قلهک در زمستان 87، (ماجرای غزه) هم حضور داشت. این هم تابلوی اتاقشان که بچه ها روی این تابلو نوشته اند: مرگ بر انگلیس.
نگهبانی باغ قلهک
فرزندان روباه پیر ضعیف ظاهر شدند
اسم بریتانیای کبیر، استعمارگری که خورشید هیچ گاه در سرزمینش غروب نمی کند، برازنده این ها نبود.
دو زن هم در بین کارمندان بودند
فرزندان استعمارگر پیر
خاک تو سر اون نیرویی که فقط بلد است با بسیجی‌ها برخورد کند
تعدادی از دانشجویان، همچنان در بند نیروی .... جنب باغ قلهک اسیرند. برای آزادیشان دعا کنید. دروغگوهایی می گفتند همه شان را آزاد کردیم. (پای آنها به اوین هم رسید. در نهایت بعد از 24 ساعت آزاد شدند.) راستی گناه این دوستان این بود که در جلوی جمع حرکت می کردند و فریب رفتار خوش برادران رو خوردند و مستقیما در دیواره انسانی نیروی ... به ماشین ون هدایت شدند.
ضربات باتوم نیروی ... بر سر دانشجویان
می گویند ضربه باتوم به سر، تنها برای جانیان خطرناک مجاز است. آن هم در آخرین مرحله. یعنی اگر اغتشاشگر با ضربه ای که به پایش خورد، به کمرش خورد، ... کوتاه نیامد، به سرش می زنند. نمی دانم این برادارن مان چرا همان اول کار، باتوم را بر سر برادران حزب اللهی فرود می آورند؟
یک مشت ...ای ....
سرباز .... ر می پرسید: چند گرفته اید که آمدید اینجا؟
وقتی طرف با سوم راهنمایی از شهرستان برای سربازی می آید تهران، همین می شود دیگر! خبر انقلاب به خیلی‌ها نرسیده‌است. خیلی ها نمی دانند ما آمدیم جانمان را برای انقلاب و اسلام بدهیم.
وقتی تو بعضی دوره های آموزشی، اون افسران ... ای، سرباز و نیروی .... ای تربیت می کند، انتظاری نیست که از تو دل این نیرو، فرهنگ پایداری در بیاد. (توجه: پایان کارشناسی ارشد من درباره آموزش فرهنگ پایداری است و این جملات، کاملا تخصصی بودند؛ نه این که خواسته باشیم صرفا ابزار انزجار از رفتارهای غلط بعضی ها بکنیم.)
راستی، من اگر روزی فرمانده نیروی ... شوم، آمار فرماندهانی را که در دوران دانشجویی من، این سربازان ....ای (عمدتا از یگان ....) را به جان بسیجی ها انداختند، پیدا می کنم و همه شان را به اشد مجازات می رسانم.
بچه ها سه و نیم وارد باغ شدند و حدود ساعت هشت، آخرین گروه هم از باغ خارج شد. این در حالی است که 20 دقیقه به هفت، باغ و کارمندان را (که در اتاق گرم و نرم با امکانات کامل مثل مبل، پیانو، .... استراحت می کردند) تحویل برادرانمان در نیروی ... داده شدند و بچه ها می خواستند خارج شوند.
آن روز، اینترنت همراه اول، خوب کار نمی کرد. تنها یک جمله نوشته شد.(
+)
خمینی! شاهد باش ما مطابق بند میم وصیت نامه ات، به وظیفه مان عمل کردیم. اگر مسئولان باز هم کوتاهی کنند، امت حزب الله از تمامی اقشار آماده است به وظیفه اش عمل کند.
یک نکته فرعی:
باغ قلهک، از دانشگاه ما، بزرگتر و قشنگ تر بود. در جای بسیار باارزشی هم قرار گرفته بود. به نظر من، حتی اگر مالکیت این زمین با انگلیسی ها بود، دولت باید این زمین را از آنها می خرید.

تکمیلی (پسانوشتار):
1- من در این نوشته، چیزی راجع به سفارت ننوشته ام و اصلا موضعی نگرفته ام. اما پیشنهاد می کنم این دو مطلب را بخوانید.
  • مطلبی که بررسی می کند که سفارت انگلیس، خارج از عرف دیپلماتیک عمل می کرد. (+)
  • مطلبی که از نظر حقوقی، حمله به سفارت انگلیس را بررسی می کند. (+)
2- دوستان زیادی پیامک زدند، کامنت نوشتند و ... که مطالب مرتبط با نیروی ... را تعدیل کنم. نه تنها تعدیل نمی کنم بلکه یادآور می شوم که در گذشته در قضیه غزه، فتنه، و ... از برخورد نیروی ... در کنترل بحران و اغتشاشات (چه ما و چه فتنه گران) ناراضی و شاکی بودم. نیروی ... کی باید یاد بگیرد که با تجمعات چگونه برخورد کند؟
فرض کنم که حمله به سفارت و قلهک، وظیفه دانشجویان بود. مگر دفاع از سفارت، وظیفه نیروی ... نیست؟ پارسال یادتان هست نیروی ... چقدر آدم ریخت اطراف سفارت؟ شکست نیروی ... در دفاع از سفارت، قابل بخشش نیست.
3- شهرستانی از نظر شما فحش است؟ خجالت بکشید! من افتخار می کنم شهرستانی ام.
4- دهها کامنت، محتوی فحشهای ناجور به .... حذف شده است. برادر خودفروخته! لطفا در فاصله یک دقیقه، دو کامنت ننویس. تابلو می شود، می فهمم! فحش معمولی به من نمایش داده می شود، اما فحشهای رکیک و فحش به دیگران، نه. فهمیدی؟
5- به پیامکی که هم اکنون به دست من رسید، توجه فرمایید:
«بریدن دم روباه پیر را محکوم می کنیم. انجمن حمایت از حیوانات در حال انقراض!»
6- بی بی سی، دشمن ماست. (
+)
7- یک بچه هیاتی بعید است تاسوعا و عاشورایش را خراب کند و به دویست سیصد کامنت رسیده جدید جواب بدهد!
8- وزارت خارجه انگلیس: آماده از سرگیری مناسبات با ایران هستیم!

   share | داغ کن - کلوب دات کام share on friendfa به اشتراک گذاری و ارسال به شبکه های مجازی و اجتماعی
_ _
  • آخرین مطالب وبلاگ پاورقی

  • _ _

    .*. پاورقی فرهنگ و ارتباطات

    حرف‌های زده نشده در حوزه معارف اسلامی، دین، حکومت (سیاست‌گذاری عمومی)، جامعه اسلامی، فرهنگ و ارتباطات