ЗМІ: Російська мова стала офіційною в українських судах

29 липня 2010, 10:56   
ЗМІ: Російська мова стала офіційною в українських судах
ruscrimea.ru
Мітинг на підтримку російської мови
Російська мова отримала офіційний статус мови судочинства в Україні, пише видання Сегодня.

Це передбачає закон Про судоустрій і статус суддів, який було прийнято Верховною Радою 7 липня і підписано у вівторок, 27 липня, Президентом України Віктором Януковичем.

"Раніше в різних законах були різні положення щодо мови. По кримінальних процесах щоразу у суді окремо вирішувалося питання, якою мовою вести процес. Тоді як, скажімо, у цивільних процесах було обов'язковим застосування української мови. Тепер скрізь буде, як в кримінальному" , - пояснив депутат від БЮТ Святослав Олійник.

"Раніше у кримінальних процесах людині просто надавали за рахунок держави адвоката і перекладача її рідною мовою", - уточнив депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко. Але, за його словами, документи російською ніхто не вів.

"Тепер же закон стосується і документів. Але щоб його було простіше застосовувати, треба прийняти закон про мови. І зараз складно сказати однозначно - чи можна у Львові, наприклад, судитися російською мовою. З одного боку - це україномовний регіон, з іншого - у нас немає закону про мови, який визначає територію розповсюдження тієї чи іншої мови, і можна вважати, що вся територія України - це територія застосування 14-ти регіональних мов", - додав він.

Як пише видання, в опозиції дане нововведення не схвалили. "Цей закон означає, що будь-який ефіоп, який захоче, щоб у нас суд вівся ефіопською, матиме на це право. Це прямо суперечить Конституції, де сказано, що державною мовою є українська", - заявив депутат від НУ-НС Юрій Кармазін.

***

Як повідомляє Російськомовна Україна, за даними останнього перепису, російську мову назвали рідною 14,273 млн громадян України, або 29,6% населення країни. Згідно з даними опитування, проведеного в 2004 році Київським міжнародним інститутом соціології, російську мову використовує вдома 43-46% населення України.

За даними КМІС, найбільш поширеним у застосуванні російська представлена у східних і південних областях: Севастополь - 98% усього населення, АР Крим - 97%, Дніпропетровська область - 72%, Донецька область - 93%, Запорізька область - 81%, Луганська область - 89%, Миколаївська область - 66%, Одеська область - 85%, Харківська область - 74%.

За даними Російськомовної України, 86% російськомовних громадян сприймають Україну як свою Батьківщину, а 72% - є певною мірою її патріотами.

За матерiалами: Сегодня
Теги: мова, російська мова, суд, українська мова
Сайти по темі: Офіційне інтернет-представництво Президента України
Коментувати можут тільки зареєстровані користувачі. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь
Коментарів (0)
Реклама
Новини партнерів

Обзор сети