Niedziela, 04 marca 2012 r.

 

Ilość odwiedzin: 20515006   
Biura regionalne LPR:

Numer konta LPR:
PKO. S.A. IX/O Warszawa
77 1020 1097 0000 7402 0001 6451
  wydrukuj artykuł
Chruszcz: Umieszczenie „szczerbca” w wykazie symboli zakazanych niedopuszczalne

Dzięki interwencji posła do Parlamentu Europejskiego Sylwestra Chruszcza PZPN postanowiło usunąć z listy zakazanych znaków stadionowych tzw. "mieczyk Chrobrego" – symbol endecji.

„Mieczyk Chrobrego”, zwany także „szczerbcem”, znalazł się w wykazie zakazanych symboli, który PZPN zamieścił w broszurce dla organizatorów wszystkich meczów ligowych w Polsce.

Według ustaleń tygodnika „Wprost” decyzję w sprawie usunięcia symbolu Polskiego Ruchu Narodowego z wykazu podjął osobiście prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz.

Wcześniej w tej sprawie interweniował europoseł i wiceprezes LPR Sylwester Chruszcz. – Mieczyk Chrobrego nosili w klapie Roman Dmowski, Władysław Grabski i Wojciech Korfanty. Zakaz używania go na stadionach to pomyłka –powiedział dla "Wprost" Chruszcz.

Polityk LPR w liście do prezesa PZPN zwrócił uwagę na fakt, że źródła historyczne i elementarne fakty nie wspominają o tym stopniu o faszystowskim charakterze endecji.

- Szanowny Panie Prezesie, wspomnieć w tym miejscu można by choćby innych wielkich polskich patriotów tj. Romana Dmowskiego, prof. Romana Rybarskiego, Władysława Grabskiego czy Wojciecha Korfantego, którzy z dumą nosili „Mieczyk Chrobrego”.

Umieszczenie ich spuścizny historycznej i politycznej obok faszystowskich i nazistowskich zbrodniarzy uważam za wielką pomyłkę i osobistą potwarz. Mając na uwadze powyższe wnoszę o niezwłoczne usunięcie tzw. „Mieczyka Chrobrego” z „Vademecum bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich w Polsce – napisał Sylwester Chruszcz.

wr

Za: PAP, Wprost


powrót / następny / drukuj artykułMieczysława
Zalewska
BLOG
Prawo Spółdzielcze
Roman Giertych

Ostatnio dodana:
ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE SPOTKANIE POMORSKIEJ LPR
(2012-02-19)
27 stycznia w biurze Pomorskiej LPR w Gdyni miało miejsce spotkanie z Prezesem ZG LPR kol. Witoldem Bałażakiem. W spotkaniu udział wzięli funkcyjni członkowie z terenu Pomorza jak również członkowie LPR Gdynia.Wydział Medialny LPR