• DEUTSCH
  • ENGLISH
  • CZECH
  • POLISH
  • SERBSCE
Rozmiar czcionki: A-AA+

Twój Plan Podróży

 
 
Czas

Bilety EURO-NYSA

Europa jednoczy się. ZVON bierze w tym udział!
Europa powiększyła się. Rzeczpospolita Polska i Republika Czeska są od maja 2004 r. także członkami Unii Europejskiej.
Już od momentu przystąpienia Polski i Czech ZVON oferuje bilet, który obowiązuje nie tylko na wszystkich relacjach w obszarze ZVON-u lecz obejmuje także dodatkowo wybrane linie w Czechach i Polsce.
Wspólnie z naszymi partnerami staramy się przez cały czas, by Bilety EURO-NYSA stanowiły coraz atrakcyjniejszą ofertę.

Od 13 grudnia 2009 r. partnerami w projekcie Biletu EURO-NYSA są następujące polskie przedsiębiorstwa: Przewozy Regionalne Sp. z o.o., Koleje Dolnośląskie S.A., PKS Zgorzelec, PKS Bolesławiec, PKS "Tour" Jelenia Góra, PKS Voyager w Lubaniu oraz MZK Bolesławiec.

Aktualny rozwój

Zmiany z dniem 1 czerwca 2011 r.

1 czerwca 2011 r. zmieniła się cena całodziennego Biletu EURO-NYSA dla jednej osoby w Polsce i wynosi obecnie 25 zł.
Od 1 czerwca 2011 r. w Polsce wprowadzony został również całodzienny Bilet Rowerowy EURO-NYSA w cenie 10 zł. W Polsce Bilet Rowerowy EURO-NYSA zakupić można u dwóch przewoźników kolejowych: Koleje Dolnośląskie oraz Przewozy Regionalne. W pociągach tych przewoźników honorowane są również Bilety Rowerowe EURO-NYSA zakupione w Czechach i Niemczech.

Zmiana od grudnia 2009 r.

Wraz ze zmianą rozkładu jazdy Bilety EURO-NYSA obowiązują także w pociągach uruchamianych przez Koleje Dolnośląskie.

Zmiana z dniem 1 października 2009 r.

Od dnia 01.10.2009 r. Bilety EURO-NYSA obowiązują także w nowopowstałej spółce PKS Voyager z o.o., która od 01.05.2009 r. kontynuuje działalność upadłej spółki PKS Lubań.

Bilety EURO-NYSA

Bilet całodzienny EURO-NYSA

jest ważny na całym obszarze ZVON, w całym Kraju Libereckim, w pociągach Przewozów Regionalnych oraz Kolei Dolnośląskich na liniach na terenie Dolnego Śląska, na wszystkich regionalnych liniach autobusowych PKS Bolesławiec, PKS Voyager w Lubaniu i PPKS Zgorzelec, oraz na wybranych regionalnych liniach autobusowych PKS Tour Jelenia Góra na terenie powiatów bolesławieckiego, jeleniogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego oraz na liniach komunikacji miejskiej w Bolesławcu - każdorazowo odpowiednio wg aktualnego spisu linii jest ważny do godz. 4:00 dnia następnego cena biletu całodziennego EURO-NYSA wynosi 25,00 PLN

Bilet zbiorowy EURO-NYSA

jest ważny dla grupy do pięciu osób bez ograniczeń wiekowych, podróżujących wspólnie jest ważny na całym obszarze ZVON, w całym Kraju Libereckim, w pociągach Przewozów Regionalnych oraz Kolei Dolnośląskich na liniach na terenie Dolnego Śląska, na wszystkich regionalnych liniach autobusowych PKS Bolesławiec, PKS Voyager w Lubaniu i PPKS Zgorzelec, oraz na wybranych regionalnych liniach autobusowych PKS Tour Jelenia Góra na terenie powiatów bolesławieckiego, jeleniogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego, i zgorzeleckiego oraz na liniach komunikacji miejskiej w Bolesławcu - każdorazowo odpowiednio wg aktualnego spisu linii jest ważny do godz. 04:00 dnia następnego cena biletu zbiorowego EURO-NYSA wynosi 75,00 PLN

Bilet Rowerowy EURO-NYSA

oferta Biletu Rowerowego EURO-NYSA obejmuje tylko przewóz jednego roweru i może stanowić dopełnienie oferty pojedynczego lub grupowego Biletu EURO-NYSA Bilet Rowerowy EURO-NYSA jest ważny na całym obszarze ZVON, w całym Kraju Libereckim w pociągach osobowych (Os), pospiesznych (Sp) oraz przyspieszonych (R) Kolei Czeskich (ČD) oraz na liniach autobusowych przewoźnika ČSAD Jablonec nad Nisou nr 530 210 oraz 530 211 w zależności od dostępności miejsca na przewóz roweru w Polsce bilet jest ważny w pociągach uruchamianych przez Przewozy Regionalne na trasach Bolesławiec – Görlitz, Jelenia Góra – Harrachov, Jelenia Góra – Görlitz, oraz w pociągach Kolei Dolnośląskich na liniach Jelenia Góra - Zebrzydowa, Bolesławiec – Zebrzydowa jest ważny do godz. 4:00 dnia następnego cena Biletu Rowerowego EURO-NYSA wynosi 10 zł

Bilety EURO-NYSA zakupić można: we wszystkich kasach na obszarze Dolnośląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych (Przewozy Regionalne Sp. z o.o.) w pociągach Kolei Dolnośląskich oraz w Biurze Obsługi Klienta na dworcu w Legnicy w PKS Bolesławiec: w Biurze Turystycznym na Dworcu Autobusowym w PKS Voyager w Lubaniu: w kasach na Dworcu Autobusowym oraz u dyżurnego ruchu w PPKS Zgorzelec: w kasach na Dworcach Autobusowych w Zgorzelcu i Bogatyni, w Zajezdni PPKS w Zgorzelcu oraz w Punkcie Informacji Turystycznej w Zgorzelcu w MZK Bolesławiec: w punkcie sprzedaży w siedzibie firmy, Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Bolesławcu oraz w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bolesławcu
Obszar ważności biletów EURO-NYSA
 
 
Stan: 01.08.2011
Bilety EURO-NYSA są ważne na wszystkich liniach na obszarze związku ZVON jak i na szeregu wybranych linii na terenie Polski i Czech. Bilety te są honorowane również w pociągach regionalnych DB Regio AG oraz w pociągach Vogtalndbahn do Liberca/Tanvald, jak również w transgranicznym pociągu DB Regio AG Drezno - Wrocław (RE100) tylko na odcinku Bautzen - Bolesławiec.

Bilety te uprawniają również do korzystania z kolejki wąskotorowej w Górach Żytawskich (SOEG) oraz z linii kolei Waldeisenbahn Muskau (WEM).
Proszę zwrócić uwagę, iż na niektórych liniach ČD, PKS oraz PKP bilety EURO-NYSA ważne są tylko na odcinkach tras!
Zwracamy uwagę, że autobusy linii regionalnych polskich przewoźników PKS posiadają białe tablicę z czarnym opisem trasy.

Aktualny spis linii

Spis linii dla biletów EURO-NYSA (stan: 01.10.2011)
 
 

Rozkłady jazdy linii biletów EURO-NYSA