Mesajınız başarıyla gönderilmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

Türk sporunun en büyük taraftarı Türk Telekom, 2011-2012 sezonunun en çok konuşulan taraftarları Fenerbahçeli kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor. Aşağıdaki soruya doğru cevabı veren 1000'inci, 2000'inci ve 3000'inci talihlilere Türk Telekom tarafından imzalı Fenerbahçe forması hediye…

Sorumuz şöyle;
1928 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından kurulan ve rakipsizlik nedeniyle kapanan Türkiye'nin ilk kadın voleybol takımının kaptanı, Türkiye'nin ilk kadın mühendisi ve aynı zamanda Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı'nın bir oyuncu eksik kalması üzerine takıma alınan ve tüm kupaları toplayan takımın efsanevi oyuncusu "Uçan Parmaklar" lakaplı, Atatürk'ün manevi kızı olan sporcunun adı nedir?

Aşağıdaki formu doldurun, cevabınızı yazın, forma kazanma şansını yakalayın.

Adınız, Soyadınız

Telefon Numaranız

E-posta Adresiniz

Cevabınız

Sizden yazması, bizden teslim etmesi!

Mesajınız başarıyla gönderilmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

Sizden yazması, bizden teslim etmesi!

Adınız, Soyadınız

Telefon Numaranız

E-posta Adresiniz

Mesajınız

arama
dil
"Benim yaptıklarımı, onlar hayal bile edemez"
22 Mayıs 2009 Cuma
Kulüpten Haberler kategorisindeki haberleri görüntüle
Tüm haber kategorilerini görüntüle

Başkanımız Aziz Yıldırım Fenerbahçe için bir vizyon ortaya koyduğunu, geçmişte yaptıklarının gelecekte yapacaklarının teminatı olduğunu söyleyerek, "Benim yaptıklarımı, onlar hayal bile edemez" dedi. Kongrede üyelerin aklı selimle davranacağına inandığını söyleyen Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe'yi 10 sene öncesine geri döndürmek için yola çıkılmaz, ileri götürmek için çalışmamız lazım. Neler yapabilirim, anlatmalısınız" dedi.

Başkanımız Aziz Yıldırım, LİG TV'de yayınlanan '2'ye 1' bir isimli programda Ömer Güvenç ve Bahri Havadır'ın sorularını cevaplandırdı. İşte Başkanımızın programdaki sorulara verdiği cevaplar:
-Üç yıl üst üste şampiyonluk vaat ettiniz. Bunu neye güvenerek söylediniz?
Aziz Yıldırım: Kendime güvenerek söyledim. Kendime güvenmeden bunu söyleyebilir miyim? 3 sene sonra bunu yerine getiremezsek, verdiğimiz sözü yapmamış oluruz. Korkmadan söylüyorum yani. Herkes bunu söyleyebilir mi? Ben söylüyorum. Garanti meselesi değil. Ben Fenerbahçe'yi 3 sene şampiyon yapmak için yola çıkıyorum. Olamama durumunda nedenlerini ortaya koyarım ve herkes de görür. İyi bir takım yapıyor da olamıyorsanız, kamuoyu da ona göre değerlendirir.

HER ŞEY ŞEFFAF

- Şadan Kalkavan ve ekibi sizin borçlar konusunda anlatımlarınızı yorumluyorlar. Forbes Dergisi de Fenerbahçe'yi en değerli kulüpler arasında gösterdi. Borç ne kadar?
Aziz Yıldırım: Forbes Dergisi Fenerbahçe'yi ve beni sayfalarına taşıdı. Bu yapılan işlerden dolayı beni kapak yaptı. Deloitte'nin yapmış olduğu değerlendirmede 25. sıradaydık bu sene 19. sırayı geldik. 5 büyük Avrupa liginin içinde bir Türk takımı çeyrek final oynayabildi. Fenerbahçe Sportif A.Ş. ile tüm Türkiye'nin 61. büyük şirketi oldu. Tüm bunlar bir şey ifade ediyor herkese. Borç 60 milyon, 80 milyon dolar. Biz divanda geldik bunları açıkladık. Seçilen Denetleme Kurulu üyeleri bunun altına imza attı. Hiçbir şeyi saklayamazsınız. Şeffaflık olsun, açıklık olsun. Tüm büyük şirketin denetlemelerini uluslararası şirketler. yapıyor. Açıklık şeffaflık budur. Fenerbahçe'yi de bunlar denetliyor. Uluslararası şirketlerin yaptığı denetlemeyi siz yok sayabilir misiniz? Onların verdiği raporları açıklıyoruz. Diyelim ki 80 milyon dolar borç var. 160 milyon dolar değil, bunlar boş şeyler. Gelirlerine bakacaksınız. 1997'de tüm stat gelirleri 3 milyon dolardı. Bugün bakıyorsunuz stat gelirleri 54 milyon dolar. Biz taraftara çıkıp desek ki;  'Biz borçları sıfırlayacağız. İki sene büyük transfer istemiyoruz. Elimizdeki oyuncularla idare edeceğiz'  Fenerbahçe seyircisi bunu destekler, tepki koymaz. 54 milyon dolardan iki yılda Fenerbahçe'nin borçlarını sıfırlarsınız; yaptığım yatırımla, bu statla, Fenerbahçe'nin kendi parasıyla, şahsımın ve yöneticilerinin özel çalışmalarıyla. Biz bir gram proje parası ödemedik. Sağ olsun Nihat Özdemir cebinden ödedi. Benim makinelerim geldi çalıştı. Arkadaşlarımın makineleri geldi çalıştı. Bir gram ödemedik bunlara bu stadı yaparken. Geliri ne? Yılda 50 milyon dolar. Değeri ne? En azından 100 milyon dolar. Bu değerlerin konuşulduğu yerde, 80 milyon dolarlık borcun ve faizinin lafı olmaz. 80 milyon doların yıllık yüzde 10'dan 8 milyon dolar faizi olur. Bunun da mı hesabını yapamıyorsunuz? Kimse yapamıyor mu? Bu kadar basit bir hesap. Bunlar önemli değil. Çıkıp anlatırız. Fenerbahçe'nin geldiği noktaya bakın. Her şey açık ve şeffaf 21 milyon dolarlık bütçeden, 235 milyon dolarlık bütçe. Çıkıp diyeceksiniz ki; '235 milyon dolarlık bütçe Fenerbahçe'ye yetmez, bunu 500 milyon dolar yapacağız ve böyle yapacağız ' diyeceksiniz. Bunlar gerekli artık Fenerbahçe için. Aziz Yıldırım ve arkadaşlarını karalamak değil, ortaya bir vizyon koyacaksınız. Fenerbahçe'nin geleceğini koyacaksınız. Fenerbahçe için neler yapacağınızı koyacaksınız. Her şey açık hesap. Ben bugüne kadar Fenerbahçe için cebimden harcadığım parayı deklere etmedim. Benim yaptıklarımı onlar hayal bile edemez. Bu kadar basit bir şey. Karalamakla olmaz.

-Peki cebinizden ne kadar harcadığınızı deklere edecek misiniz?
Aziz Yıldırım: Hayır etmeyeceğim. Bunlar kulüp için yapılan şeylerdir.

DEĞERLER, KURUMLAR YARATTIM

-Kongreye kaç üyenin katılmasını bekliyorsunuz?
Aziz Yıldırım: Bunun için bir şey söyleyemem ama, 11 bin 600 üye aidatını yatırmıştır. Fenerbahçe'ye sahip çıkmak isteyen üyeler, gelip kongreye katılmalı ve oylarını da istedikleri şekilde vermelidir. 10 yılda Fenerbahçe'nin nereye geldiğini görelim, hatırlayalım. Fenerbahçe'nin 100 yıllık tarihi içinde Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının 10 yılda yaptıklarını görmek lazım. Biz sadece Fenerbahçe için değil, Türk sporu için yaptık. Burada oynanan finalle, bu stat Türkiye'nin yüz akı oldu. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki maçı Dünya seyretti. Bu değerleri anlamak lazım. 1999'da ilk kazmayı vurduğumuzda,  1 lira bunun için ayrılmış bütçemiz yoktu. Stadı yapmaya başladığımız zaman, benden önceki insanlar gidip onay aldılar. Dışarıdan bazı büyük Fenerbahçeliler 'Biz şu kadar para vereceğiz, şunu toplayacağız' dediler. Ama yapamadılar. Fenerbahçe Kongresi bu yetkiyi bana verdi. Yalnız stat da değil. Borçlarla ilgili bir tek gelir kaynağını söyledim. Başka bir şey söylemedim Bugün Fenerbahçe'nin Sportif A.Ş. diye halka arz edilmiş bir şirketi var. Kriz öncesi bunun değeri 2 milyar dolara kadar çıktı. Bir spor kulübünün geldiği noktaya bakın. Hiç değerlendirmiyorsunuz. Bunun ne ifade ettiğinin kimse farkında değil. Bugün değeri 800 milyon dolar. Bugün yüzde 10'nu satsanız borcunuzu kapatırsınız. Ben değerler yarattım. Ceplerimizden para vermiyoruz artık. Kurumlar yarattık. Fenerbahçe'yi kurumsal yaptık. Fenerbahçe kendi gelirleriyle kendi ayağı üzerinde durabilecek bir kulüp haline gelmiştir. Fenerbahçe'nin geldiği bu noktadan dönüşü yoktur. Bir vizyon koyacaksınız ortaya, bundan daha ileriye gidecek. Ben koyuyorum.

ŞİMDİYE KADAR NE VAAT ETTİYSEM YAPTIM

-Peki sizce neler eksik de 3 yıl daha süre istediniz?
Aziz Yıldırım: Fenerbahçe'nin altyapıları daha tamamlanmadı. Futbol için stadı yaptık. Basketbol ve voleybol  için salon lazım. Anlaşmasını yaptık 200 milyon dolarlık bir proje imzasını atarak gündeme getirdik. Buradan Murat Ülker'e teşekkür ediyorum.12 bin 500 kişilik bir kapasitesi olacak, localarıyla beraber. Ayrıca çarşısı, lokantaları ve otoparkları bulunan bir alışveriş merkezi olacak. Kapalı salonun 40-50 milyon dolarlık bir maliyeti olacak. Yapılır yapılmaz Fenerbahçe salonu devralacak. Diğer kalanlara da 15 yıl sonra gelirine ortak olacak. Bunun için zaman istiyorum. Fenerbahçe için Bolu-Düzce'de kamp yeri tesisleri yapmak istiyorum. Dışarıya gidip, oradaki üçüncü lig takımlarıyla panayır gibi görüntülerin ortadan kaldırılmasını istiyorum. Buradan tüm amatör şubeler de faydalanacak. Bugün bunları neden yaptığımızı anlamayabilirler. Ama gelecekte yaptığımız için 'Allah razı olsun' diyecekler. Kenan Evren Lisesi'nin yerine Küçükbakkalköy'de çok güzel bir okul yaptık. Yaz sonu okul oraya taşınacak, şimdiki arsa bize kalacak. Oraya otel ya da iş merkezi yapacağız. İkisinin de projesi hazır. 3 yıl içinde salon ve Bolu tesisleri bitecek. İş merkezleri 3 yıl içinde bitmez. Ben bunları vaat ediyorum. Geçmişe bakın; ne söylemişsem yapmışım. Her dönemde ne söz vermişsem, yerine getirmişimi. Bende öyle boşuna konuşma yok.

ÜYELERİ ELBETTE ARAYACAĞIM

-Hep söyleniyor. Kongre üyelerini tek tek telefonla arayıp oy istediğiniz iddia ediliyor.
Aziz Yıldırım: Evet arıyorum. Bir seçim yaşıyoruz. Benden gelip aidatları için yardım isteyenler, sonradan gelip bunları yanlış anlamda kullanmaya başladı. Elbette arayacağım, üyelerle konuşacağım. Bundan niye rahatsız oluyorlar ki? Karşı taraf insanları, eşlerini dostlarını aramıyor mu? Devreye sokmuyorlar mı? Bu gayet doğal. Bir seçim platformundayız. Ben onlara başka bir şeyler vaat ediyor muyum? Ne diyorum? Gelin kongreye oyunuzu kullanın diyorum. Bundan daha doğal bir hakkım olabilir mi? Bunları söyleyeceğim tabii, Fenerbahçe Başkanıyım, destek isteyeceğim. Zaten istemiyorlarsa, gelip oy vermezler. Ben üyelere gelip muhakkak oyunuzu kullanın diyorum. Bundan niye rahatsız oluyorlar? Kendileri aramıyor mu? Diyorlar ki, 'Uçaklarla getiriyorlar, tehdit ediyorlar' diyorlar. Bunların bir tanesini açıklasınlar. Şu dernek, şunu aradılar, şu kişiye şunu söylediler diye açıklasınlar. O şahız açıklama yapsın. Fenerbahçe bir aile. Ailede birlik, beraberlik zaten var. Siz kendi ailenizde çocuklarınızla, yakınlarınızla kırgınlığınız olmuyor mu? Ben hiç kimseyle şahsımla ilgili kavga etmedim. Ne kavga ettiysem, Fenerbahçe için kavga ettim. Fenerbahçe'nin menfaatlerine dokunanlarla kavga ederim.

FENERBAHÇE DEMOKRATİK BİR KULÜPTÜR

-Bu kadar üyesi olan bir kulübün daha fazla adayla seçime gitmesi gerekmez miydi? Böyle bir şey olsa rahatsız olur muydunuz?
Aziz Yıldırım: Hayır olmam. Ben kendim de söyledim. Demokratik bir kulüptür burası ve burada Fenerbahçe tüzüğü vardır. Herkes bu tüzüğe göre hareket eder. Tüzüğe uygun olan herkes aday olabilir. Ama benim için söylediler. Aday olmasın diye. Böyle bir hakkınız var mı? Ben kongrenin oyuyla geldim. Oy verirlerse devam ederim, vermezlerse başarısız oldum derim. Ama ben kimsenin, tüzüğün ona vermiş olduğu hakkını hiçe sayamam. O girmesin, bu başkan olsun böyle bir hak yok.

FENERBAHÇE 10 SENE ÖNCESİNE DÖNDÜRÜLEMEZ

-Kazanamazsanız ne yaparsınız? Kızar mısınız? Maçlara gelir misiniz? Bu başlattığınız sisteme yardımcı olur musunuz?
Aziz Yıldırım: Kızmam. Maçlara gelirim, iyi maç varsa gelirim. Başlattığım sisteme yardımcı olurum. Ben iyi bir Fenerbahçeliyim. Ben Aziz Yıldırım'ım. 1998'de Nezih Alkış'a ben kazanırsam Aziz Yıldırım kaybeder, ama Fenerbahçe kazanır demiştim. Bu yıllar içindeki yaşantımı, Fenerbahçe için yaptıklarımı her şeyimi siz değerlendirin. O sözü bugün de tekrarlarım. Kongre üyeleri aklı selimle değerlendirir. Karalama, bunlar bitti artık Fenerbahçe için. Fenerbahçe'yi. Fenerbahçe'yi 10 sene öncesine geri döndürmek için yola çıkılmaz, ileri götürmek için çalışmamız lazım. Neler yapabilirim anlatmalısınız.

3-4 KİŞİLİK DEĞİŞİKLİK YAPACAĞIZ

-Karşı taraf yönetimini belirledi ve açıkladı. Siz ne zaman açıklayacaksınız?
Aziz Yıldırım: Şu an içerideki hiçbir arkadaşlar bir sıkıntım olmadı. İlave yeni arkadaşlar gelecek. Konuşmalar yapıldı, isimler belirlendi. Ancak deklarasyon yarın yapılacak. Çok değil ama 3-4 kişilik bir değişiklik yapacağız.

-Fenerbahçe olarak bu sene başarılı mısınız?
Aziz Yıldırım: Sportif başarı elbette önemli, taraftarı mutlu etmek için. Ancak biz Fenerbahçe olarak bu yıl sadece futbolda başarılı değiliz. Bunu da deklere ettik. Diğer tüm branşlarda başarılıyız. Tesisler ve ekonomik alanda da başarılıyız. Daha önceden seyircilerin gelmediği Kız voleybolda ilk defa şampiyon olduk. Final maçında taraftarlar tribünlere sığmadı. Bunları inkar edemezsiniz Hepsi için aynı Kız basket 7 kez şampiyon oldu. Kürek, yüzme, boks, aynı şekilde. Tesisler de yaptık maddi kaynaklar da yarattık. Futbolda da 10 yılda 4 kez şampiyon yapmışım. 50 senede yaşanılan 17 şampiyonluğun yüzde 25'i benim dönemimde oldu. Bu az mı? Bu sene futbolda neyi yanlış yaptıysak kendi öz eleştirimizi yapacağız. Sorumlu da benim. Bunu gündeme getirip, önümüzdeki hafta içimizde çözmeye çalışacağız.

YORUMLAYANLAR KADAR FUTBOLDAN ANLARIM

-'Ben futboldan da anlarım, inşaattan da anlarım' demiştiniz. Bu söz hala geçerli mi?
Aziz Yıldırım: Bugün kamuoyunda futbol yorumlayan kaç kişi gidip futbol okulunda okumuş. Bana söyleyin siz de dahil. Sen oynamadın nereden anlıyorsun? Senin anladığın kadar ben de anlıyorum. Benim de ayağıma top deydi. Amatör olarak Düzce'de top oynadım. İnşaatçılık da benim mesleğim. Okumamış olsam belki futbolcu olurdum. Yöneticilik yapmak ayrı şey. Futbolundan anladım ifadesindeki anlamayı yöneticilik anlamında söylüyorum. Topa nasıl vurulduğunu da bilirim. Çünkü onu da yaşadım. Basında yorum yapanlar antrenman seyrederek, hobi olarak maça gidenler yorumlar yapıyor. Bunlar kadar ben de anlıyorum. Ben içeride dışarıda maçlar izledim Amatör maçlara kadar izledim. Bunlar basit şeyler.

FENERBAHÇE'NİN MENFAATLERİ İÇİN

-Başkan, seçim nedeniyle güler yüzlü diyorlar...
Aziz Yıldırım: Ciddi olmam gereken yerde ciddiyim. Fenerbahçe'nin menfaatleri için, doğruları için ne gerekiyorsa onu yaparım. Bunun için ne yapmam gerekiyorsa onu yaparım. Onu yaparken de tutumum ne olması gerekiyorsa o olur.

-Kulüpler Birliği'ne başkan olmanın yararlı mı oldu, zararlı mı oldu?
Aziz Yıldırım: 10 yılda insan olgunlaşıyor. Zaman geçtikçe insan tecrübe kazanıyor.Kulüpler Birliği'ne başkan olmanın Fenerbahçe'ye zararı olmadı. Beni frenlemedi. Ben Türk futbolundaki yanlışları durdurmak için, örnek olmak için sustum. Örnek olsun diye yapmaya çalıştım. Bunun içinde başarılı da olduk. Maçlar bittikten sonra federasyon ve hakemlerle ilgili düşüncelerimi açıklayacağım. Benim de düşüncelerim var. Bunları söylemediysem Türk futbolu için söylemedim. Kamuoyunda söylemedim ama gerekli uyarıları yaptım. Seçilirsem oturur arkadaşlarla değerlendiririz, devam etmem gerekiyorsa devam ederiz. Kulüpler Birliği Başkanı olmam da çok önemli değil.

TRANSFER AÇIKLAMALARI KONGREDEN SONRA

-Kafama göre hoca buldum demiştiniz. Ama bugün kalıp kalmayacağı tartışılıyor. Kalacak mı?
Aziz Yıldırım: Bunu kongreden sonra değerlendireceğiz. Oturup kendisiyle konuşacağız. Öz eleştiri yapacağız karşılıklı. Oradan çıkacak kararları uygulayacağız. Şimdiye kadar hiçbir teknik direktörle konuşmadık. Ronaldinho ile ilgili bir girişimim olmadı. Bilica'yı da almadık. Ben şu anda seçime giden bir kulübün başkan adayıyım. Ben eğer kongreden sonra başkanlığa devam edersem cevap verir ve uygulamayı da yaparım. Ama benim şimdi bir şey söylemem gerekmiyor.

Aragones'in deniz Barış'a küfür etmesi iddiasını araştırdınız mı?
Aziz Yıldırım: Araştırmadım. Bu kadar konuyu aşağıya indirgemem. O kendi aralarındaki sorun. Kendi aramızdaki sorunları kendi içimizde çözeriz.

FENERBAHÇE İSMİNİ LEKELEMEM

-Kongre öncesi tedirgin misiniz?
Aziz Yıldırım: Tedirgin değilim hiçbir zaman. Gönül rahatlığı içinde olan bir insanım. Geçmişte de çeşitli görevlerde hizmet ettim. Hizmet yarışının olmasını da isteyen bir kişiyim. Ama artık karalamayla bir yere gidilmeyeceğini, bir vizyon gerektiğini herkes görmeli. Fenerbahçe'yi bir düzeye çektik. Ben rahatım. 11 yıl bu onuru ben yaşadım. Fenerbahçe tarihinde ben ve arkadaşlarımın ismi var. Kimse bunu silip atamaz. Kumar oynanıyormuş da ben oraya sahip çıkmamışım. Sahip çıkmam. Fenerbahçe ismini lekelemem. Dostluk arkadaşlık, kardeşlik ayrıdır. Ama Fenerbahçe ayrıdır, leke gelmesini kabul etmem, yaptırmam.

BURASI PADİŞAHLIK DEĞİL

-Süleyman Seba gibi bir rekor peşinde misiniz?
Aziz Yıldırım: Öyle bir rekor beklentim yok. Ben hizmet peşindeyim. 3 yıl sonra ne olacağımız belli değil. Burası padişahlık yeri değil. Fenerbahçe Spor Kulübü. Tüzüğüne göre yönetilir. Kimsenin kimseye sen aday ol diyemez.  Kim istiyorsa, gelir kendisi çıkar. Ben kimseyi aday göstermiyorum. 3 yıl sonra da göstermeyeceğim. Aziz Yıldırım aday olmasın ben açıklayacağım demek yanlış. Siz istiyorsanız, karşınızda Aziz Yıldırım olsa dahi çıkıp açıklayacaksınız. Ben böyle geldim.

MALDONADO, JOSİCO, GÜİZA

-Josico ve Maldonada isabetli transferler miydi?
Aziz Yıldırım: Hata değildi. Bugün ben Fenerbahçe'de Brezilyalı futbolcuların dışında da konuşuyoruz. Şunu söylüyorlar: Brezilya'nın en iyi orta saha oyuncusu Maldonado'ydu diyorlar. Ben Zico'nun verdiği listede 1 numaradaydı. Başarılı olamadı. Olabilir. Deivid de geldiği ilk senede başarılı olamadı. Aynı şey Josico için de geçerli. Onu da Sayın Aragones istedi diye aldık.

-Güiza transferi için neler diyeceksiniz?
Aziz Yıldırım: Bana göre son zamanlar başarılı. Uyum zamanı geçirdi. Güiza İspanya'nın gol kralı ve milli takım oyuncusu. 10 yıl önce gelseydi, yer yerinden oynardı. Şimdi kötülüyoruz. Tabii insanlar alıştı; Anelka, Alex, Roberto Carlos… geldi. Gelen oyuncuların değerlerini anlamıyoruz. Daha iyi olabilirdi ama kötü oyuncu değil. Ben de hayal kırıklığı yaratmadı. Oyuncular geldiği zaman bizim Türkiye'de bazıları etrafına doluyor. Bazı şeyleri özel sohbetlerde anlatabilirim ancak. Oyuncular şaşırıyor. Bu kadarını söylüyorum.

TÜM BAŞKANLAR SOYUNMA ODASINA İNİYOR

-Maçlarda soyunma odasına girdiğiniz yönünde eleştiriler var. Bunlar için neler diyeceksiniz?
Aziz Yıldırım: Ben Fenerbahçe'nin başkanıyım. Doğru veya yanlışta beni tenkit ediyorsunuz. Sorumlu olan kişiye sen hiçbir şeye karışma diyorsunuz. Bu mümkün mü? Real Madrid'in başkanı da soyunma odasına giriyor. Milan'da Galliano geldi ben götürdüm, devre arasında yine gitti. Daum'un olduğu seni biz gittik. Onlar yine gitti. Real Madrid başkanı burada hazırlık maçına geldi. O da gitti. Siz başkansanız, sorumluysanız gidecekseniz, karışacaksınız. Teknik anlamda karışmıyorsunuz ki. Orada söyleyeceğiniz sözler çocukları motive eder.Olmuştur da  Bunu niye herkes kötü anlamda anlıyor? Bu tüm kulüp başkanları için geçerli, kim olursa olsun, Hepsi gidiyor. Yıldırım Bey, Adnan Bey gitmiyor mu? Hepsi gidiyor. Beni çok sevdiğiniz için söylüyorsunuz herhalde.

DEMOKRATİK BİR BAŞKANIM

-Zico'yu neden gönderdiniz?
-Aziz Yıldırım: Masada anlaşamadık. Parasal konularda anlaşamadık. Kardeşiyle ilgili de sorun vardı. Gidişini söylüyorsunuz da gelişini niye söylemiyorsunuz. Hocayla olsun, oyuncularla olsunu, bazı kamuoyuna anlatamayacağınız şeyler, yaşananlar vardır. Bunu çıkıp söyleyemiyorsunuz. Kurum içinde kalması gerekiyor.

-Demokratik bir başkan mısınız?
Aziz Yıldırım: Ben demokratik bir başkanım Herkes kendisine göre demokrattır. En çok çalışan benim. O zaman her konuyu en çok bilen, buradaki insanlarla en çok diyalogda olan benim. Onlarla beraber kulübü yöneten benim. Eski yıllarda yöneticiler buraya fazla gelmezdi, kulüp daha küçüktü. O kulüpleri idari etmek daha kolaydı. Şimdi çok büyüdü. Eskiden küçük bütçelerle yönetilirdi kulüpler. Stadın içinde her şey var.

HERKESE KAPIMIZ AÇIK

-Tuncay'la Marco kapınızı çalsa ne dersiniz?
Aziz Yıldırım: Bizim herkese kapımız açık. Tuncay her önemli maç öncesi bizi arıyor. Yani aramızda bir şey yok. Ben ona çok nasihat ettim ama kendi gitmek istedi. Ümit Özat'a da zaman olursa, o zaman jübile yaparız. Onun dışında zaman kısıtlı. Uygun olursa yaparız.

FENERBAHÇE'DE GERİYE DÖNÜŞ OLMAZ

-Son olarak söylememek istedikleriniz neler
Aziz Yıldırım: Ben Fenerbahçeliyim diyenler kadar Fenerbahçeliyim. Bunu herkes bilsin. Fenerbahçe'ye bilerek yanlış yapmadım, ilaveler yaptım. 11 yılda neler yaptığım, görenlerin, 'Fenerbahçe buraya geldi mi?' diye hayretle baktığı bir kulüp yarattım. Bundan sonra Fenerbahçe'de geriye dönüş olmaz. Bunu yapacak da kongre üyeleridir. Oylarıyla bu kulübe yön verecekler. Ben vizyon koyuyorum. Karşı taraf da vizyon koymalı. Borç  önemli değil, ödenir. Geldiğim de 21 milyon dolar bütçe, 26 milyon dolar borç vardı. Belgeler burada. Bugün 235 milyon dolarlık bütçe içerisinde 80 milyon dolar borç var. Bunun kararını kongre üyeleri verecek. Tüm üyelerin gelip oy atmasını istiyorum.


   Yazdır Yukarı  

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar


 

Puan Durumu  -  Fikstür
Maç Programı
29 Eylül 2012 Cumartesi
Erciyes Cup Bayan Basketbol Turnuvası
Fenerbahçe - Tarsus Bld.
Kadir Has S.S. / 16.00

Spor Toto Süper Lig 6.hafta
Kasımpaşa-Fenerbahçe
Recep Tayyip Erdoğan Stadı / 19.00

30 Eylül 2012 Pazar
Erciyes Cup Bayan Basketbol Turnuvası
Fenerbahçe - Kayseri Kaski
Kadir Has S.S. / 18.00

01 Ekim 2012 Pazartesi
Erciyes Cup Bayan Basketbol Turnuvası

Botaş - Fenerbahçe
Kadir Has S.S. / 16.00

03 Ekim 2012 Çarşamba
Erciyes Cup Bayan Basketbol Turnuvası
Fenerbahçe - Ceyhan Bld.
Kadir Has S.S. / 16.00

04 Ekim 2012 Perşembe
UEFA Avrupa Ligi Grup Maçı
B.Mönchengladbach-Fenerbahçe
Borussia- Park Stadı/ 22.05 (TSİ)

Erciyes Cup Bayan Basketbol Turnuvası
İstanbul Ünv. - Fenerbahçe
Kadir Has S.S. / 16.00

11 Ekim 2012 Perşembe
EUROLEAGUE Erkek Basketbol  Maçı
Fenerbahçe Ülker- Khimki
Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sport’s Arena -21.45

15 Ekim 2012 Pazartesi
FIVB 2012 Dünya Kulüpler Şampiyonası Grup Maçı
Fenerbahçe-Lancheras de Catano
Doha Aspire Dome/ 17.00 (Yerel saat)

17 Ekim 2012 Çarşamba
FIVB 2012 Dünya Kulüpler Şampiyonası Grup Maçı
Fenerbahçe-Kenya Prisons
Doha Aspire Dome/ 17.00 (Yerel saat)

18 Ekim 2012 Perşembe
FIVB 2012 Dünya Kulüpler Şampiyonası Yarı Final
C Grubu 1.’si- D Grubu 2.’si - Doha Aspire Dome/ 10.00 (Yerel saat)
D Grubu 1.’si-C Grubu 2.’si - Doha Aspire Dome/ 17.00 (Yerel saat)

19 Ekim 2012 Cuma

EUROLEAGUE Erkek Basketbol  Maçı
Union Olimpija-Fenerbahçe Ülker
Stozıce Arena - 20.45

FIVB 2012 Dünya Kulüpler Şampiyonası Final
3.’lük maçı - Doha Aspire Dome/ 10.00 (Yerel saat)
Final maçı- Doha Aspire Dome/ 17.00 (Yerel saat)

25 Ekim 2012 Perşembe
EUROLEAGUE Erkek Basketbol  Maçı
Fenerbahçe Ülker-Real Madrid
Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sport’s Arena -20.00

UEFA Avrupa Ligi Grup Maçı

AEL Limassol-Fenerbahçe
GSP Stadı/ 22.05 (TSİ)

31 Ekim 2012 Çarşamba
EUROLEAGUE Bayan Basketbol Maçı
Fenerbahçe Bayan Basketbol- Municipal Targoviste
Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sport’s Arena -20.00

01 Kasım 2012 Perşembe
EUROLEAGUE Erkek Basketbol  Maçı
Fenerbahçe Ülker-Panathinaikos
Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sport’s Arena -20.00

07 Kasım 2012 Çarşamba 

EUROLEAGUE Bayan Basketbol Maçı
Nadezhda-Fenerbahçe Bayan Basketbol  
Orenburg - 19.00

08 Kasım 2012 Perşembe
UEFA Avrupa Ligi Grup Maçı
Fenerbahçe-AEL Limassol
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı/ 20.00 (TSİ)

09 Kasım 2012 Cuma
EUROLEAGUE Erkek Basketbol  Maçı
Elemelerden gelecek takım-Fenerbahçe Ülker

14 Kasım 2012 Çarşamba

EUROLEAGUE Bayan Basketbol Maçı
Fenerbahçe Bayan Basketbol-UE Sopron 
Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sport’s Arena -20.00

15 Kasım 2012 Perşembe
EUROLEAGUE Erkek Basketbol  Maçı
Khimki-Fenerbahçe Ülker
Moskova Bölgesi Basketbol Merkezi - 18.45

21 Kasım 2012 Çarşamba
 
EUROLEAGUE Bayan Basketbol Maçı
Arras-Fenerbahçe Bayan Basketbol 
Arras-20.00
 
22 Kasım 2012 Perşembe

EUROLEAGUE Erkek Basketbol  Maçı
Fenerbahçe Ülker-Union Olimpija
Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sport’s Arena -20.00

UEFA Avrupa Ligi Grup Maçı
Marsilya-Fenerbahçe
Vélodrome Stadı/ 22.05 (TSİ)
 
28 Kasım 2012 Çarşamba
EUROLEAGUE Bayan Basketbol Maçı
Fenerbahçe Bayan Basketbol - Good Angels Kosice
Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sport’s Arena -20.00   
 
30 Kasım 2012 Cuma
EUROLEAGUE Erkek Basketbol  Maçı
Real Madrid-Fenerbahçe Ülker
Pab. Dep. Comunıdad de  Madrid Arena - 20.45 

06 Aralık 2012 Perşembe 

EUROLEAGUE Bayan Basketbol Maçı
Famila Schio-Fenerbahçe Bayan Basketbol 
Famila Schio-20.30 

UEFA Avrupa Ligi Grup Maçı
Fenerbahçe-B.Mönchengladbach
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı/ 20.00 (TSİ)

07 Aralık 2012 Cuma
EUROLEAGUE Erkek Basketbol  Maçı
Panathinaikos-Fenerbahçe Ülker
O.A.K. Arena - 22.00

14 Aralık 2012 Cuma
EUROLEAGUE Erkek Basketbol  Maçı
Fenerbahçe Ülker-Elemelerden gelecek takım

19 Aralık 2012 Çarşamba 
EUROLEAGUE Bayan Basketbol Maçı
Municipal Torgoviste-Fenerbahçe Bayan Basketbol 
Torgoviste-19.00 

09 Ocak 2013 Çarşamba
EUROLEAGUE Bayan Basketbol Maçı
Fenerbahçe Bayan Basketbol - Nadezhda
Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sport’s Arena -20.00   

  
16 Ocak 2013 Çarşamba
 EUROLEAGUE Bayan Basketbol Maçı
UE Sopron-Fenerbahçe Bayan Basketbol 
Sopron-18.00 

 
23 Ocak 2013 Çarşamba
EUROLEAGUE Bayan Basketbol Maçı
Fenerbahçe Bayan Basketbol - Arras
Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sport’s Arena -20.00   

30 Ocak 2013 Çarşamba
EUROLEAGUE Bayan Basketbol Maçı
Good Angels Kosice-Fenerbahçe Bayan Basketbol 
Kosice-18.00

06 Şubat 2013 Çarşamba
EUROLEAGUE Bayan Basketbol Maçı
Fenerbahçe Bayan Basketbol - Famila Schio
Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sport’s Arena -20.00
Fenerbahçe Dergisi
Abone olmak için tıklayın.
0850 480 1907
444 1 975


Fenerbahçe Dergisi'nde bu ay neler olduğunu öğrenmek için tıklayın.

 

 

   
   
 

Fenerbahçe Spor Kulübü Resmi İnternet Sitesi
www.fenerbahce.org'da bulunan yazılı ve görsel içerikler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Copyright © 2010 Dijiyama Ventures

Kurumsal İnternet Danışmanlığı