Přejít na obsah stránky

Ing. Jiří LODR

Ing. Jiří Lodr

Dosavadní politické zkušenosti

 • předseda komise sociální
 • od roku 1990 pracoval v zastupitelstvu městského obvodu Plzeň 4
 • v období 1998-2010 v Zastupitelstvu města Plzně
 • radní Městského obvodu Plzeň 4

Rozhovor

Kdybyste se měl charakterizovat jako člověk,co byste řekl ?
Vnímám se jako průnik lásky k Bohu a člověku.

Proč jste se rozhodl kandidovat v Komunálních volbách za KDU-ČSL?
Člověk, který vnímá radosti i bolesti společnosti má několik možností. Buďto vše negativně komentovat (či nekomentovat) a nic pro změnu věcí neudělat. Nebo se naopak cítí za poměry u nás spoluodpovědný a chce udělat něco pro změnu věcí k lepšímu svým kouskem poctivé práce. Předchozí věta je i mým hlavním důvodem kandidatury v komunálních volbách. A dalším důvodem je možná také názor, že když člověk něco umí a dostalo se mu nějakých praktických zkušeností, má sloužit druhým.

Jakých hodnot si vážíte a co Vám naopak nejvíce vadí?
Vážím si moudrosti a pravdivosti, jednoty slov a skutků. Vážím si lidí, kteří dávají druhým naději, ač sami prožívají nelehký život.
Co mi vadí, je podlost, prospěchářství, sobeckost, lhostejnost, korupce a zrada obecně, zejména v mezilidských vztazích a slibech včetně anuity manželského slibu.

Máte svoje životní krédo či motto?
Jednota slov a skutků.

Máte nějakou oblíbenou osobnost či politický vzor?
Ano, člověk, který nejvíce svým životem a láskou k lidem formoval můj život, je Jan Pavel II. Je pro mě stálým zdrojem inspirace, pořád v jeho odkazu nacházím něco nového k přemýšlení a myslím, že mi to vydrží do konce mé životní pouti. Nicméně hodně jsem načerpal i od svých rodičů a přátel. To vše patří do otevřené knihy mého života.

Který z problémů našeho města vás nejvíce zajímá, kde hlavně byste chtěl pomoci ?
Město Plzeň se proměňuje ve skutečně velmi krásný prostor pro život svých občanů. Já chci přispět k rozvoji volnočasových aktivit pro mládež, včetně sportu. Chci pokračovat v podpoře mateřských center a sociálních služeb, což je jedna z mých odborností. Je nutné podpořit život rodin našeho města rozvojem služeb pro rodinu, jako je například hlídání děti v domácím prostředí nebo rodinné pasy na slevy při nákupu zboží pro rodiny s dětmi. Rodiny je nutné podporovat, aby mohly plnit svoji funkci pro členy všech generací, kteří spolu žijí. Podpora rodiny je v nejvlastnějším zájmu celé společnosti.
Zkrátka jsem stále na cestě, učím se a vidím, co je nutné udělat. Pak stačí „malinko“- dohodnout vše s dalšími městskými či obvodními zastupiteli a věřím, že se zase kus dobrého díla, které je čitelné a viditelné, podaří. Samozřejmě – pokud nám lidé dají svoji důvěru a hlas. Stále v to doufám, protože věřím, že na své cestě zanecháváme čitelnou a spoustě občanů užitečnou stopu.

Teď něco lehčího – jaký máte rád druh humoru?
Ten, který mi přináší sám život. S humorem se snažím každý den dívat na sebe i      své okolí, protože radost je zdroj vnitřní pohody. Tu opravdu asi nepotřebuji jen já sám.

Jaká je Vaše oblíbená kniha či autor?
Rád čtu knihy životopisné a o přírodě, nemám vyhraněného autora.

Umíte vařit a jaké jídlo byste zvládl uvařit přátelům?
No o opravdovém vaření asi nemůže být řeči, ale dokud byly děti malé, dokázal jsem se o naše žaludky vždycky postarat, když maminka musela někam odjet. Naštěstí to nebylo často. Dokáži ohřát různé přílohy k mnou kvalitně vyrobené bramborové kaši ( úsměv autora), krupičková kaše je též báječná. A když přidám různé úpravy vajíček a brambor, k tomu nějaký zeleninový salát, věřím, že děti na moje „kulinářské umění“ budou jednou rády vzpomínat.

Co vás v poslední době pobavilo?
Spíše potěšilo – svatba dcery našich přátel. Na té svatbě byla tak úžasná atmosféra a radost, že se dá z této hodiny žít docela dlouho.

A nakonec jedna dotěrná otázka – máte nějaké neřesti, se kterými bojujete?
Se svojí neuchopitelnou životosprávou. Jsem stále na začátku a mohu denně začínat znovu novým předsevzetím. Mám ale naději, protože se mi v  tomto smyslu již něco v nedávné minulosti povedlo. Někteří přátelé říkají, že hodně mluvím a tak se upřímně snažím dávat prostor druhým a cvičím se v naslouchání.

 • Kontakty

  Americká 29, 301 38, Plzeň
  Telefon: 731 603 849
  Skype: kdu.kopacek