Payday loans uk

Zwiedzanie Rosyjskiej Północy jest niczym podróż w przeszłość. Oprócz tysięcy jezior, polan usłanych jagodami i grzybami, niedźwiedzi i wilków gęste lasy kryją prehistoryczne rysunki naskalne (petroglify), Kizy_1skanseny architektury drewnianej, prawosławne klasztory i twierdze. Spośród wszystkich regionów Rosji – zniszczonej przez wojny, modę na francuzczyznę i socrealizm – tylko na Północy można naprawdę poczuć ducha Starej Rusi.

Onega_ryba
Pojęcie Rosyjska Północ [ruskij sjewier, русский север] powstało na przełomie XIX i XX wieku, gdy artyści i uczeni odkryli na tych terenach skarbiec rosyjskiej kultury sprzed reform Piotra I, który kazał bojarom ściąć brody i założyć francuskie buty z klamerkami, a nawet sprzed najazdu Mongołów na Ruś w XIII wieku, gdyż zniechęceni ostrymi mrozami nie zapędzili się oni, aż tak daleko.


Z dala od wpływów obcych kultur miejscowa ludność zdołała uchronić od zapomnienia tysiącletnie legendy, podania i pieśni, nierzadko przyniesione przez uchodźców z całego kraju w tym z Nowogrodu. Przetrwały staroruskie obyczaje, wyrażenia, sztuka ikonopisarstwa a także tajniki drewnianej architektury wznoszonej bez użycia gwoździ.

SN851396miejsce_na_logoSN851459

Na zdjęciu z lewej: gospoda w miejscowości Szuja pod Pietrozawodskiem. Na zdjęciu z prawej: rzeźba nad jeziorem Onega w Pietrozawodsku.

Polski kryminał z rosyjskim wątkiem! W odciętym od świata domu zostaje popełnione morderstwo... Wszyscy mieli motyw i możliwość, ale policja uważa, że to samobójstwo. Przyjaciel ofiary ma tylko 24 godziny na odnalezienie zabójcy.
Klasyczny kryminał! Młody prawnik jedzie na wakacje do przyjaciela, który nagle otrzymał wielki spadek. Na miejscu zastaje grupkę rozrywkowych studentów, jacht na prywatnym jeziorze i rewelacyjne jedzenie przygotowywane przez utalentowaną gosposię. Ale sielanka na Mazurach zamienia się w koszmar, gdy ukryta w głębokim lesie luksusowa rezydencja staje się sceną wyrafinowanej zbrodni popełnionej z pomocą rosyjskiego "krokodila".
Na domiar złego gwałtowna burza niszczy jedyną drogę dojazdową, a wszyscy podejrzani upierają się, że ofiara popełniła samobójstwo. Przyszły prokurator ma tylko 24 godziny, zanim służby usuną powalone drzewa i świadkowie rozpierzchną się po świecie. Musi odnaleźć mordercę w ciągu zaledwie jednej doby. PRZECZYTAJ ZA DARMO NA SCRIBD.COM!

.

Rosyjska Północ

Utrzymanie witryny


Utrzymanie witryny

Przelicz 

na

  

Utrzymanie witryny

 logo_rusofila_gifmiejsce_na_logologo_Rosyjskiej_Ksigarnii_jpglogo_and_biz_card

transAzja_logo_mniejsze miejsce_na_logo  logo_tlo_transarctica_male miejsce_na_logologo_niebieskie_bezcienia_centrum_rosyjskiego_malelogo_and_biz_card

 logo_Ainy

Free business joomla templates