Forum Twierdzy Insimilion
 
* Twierdza cRPG    * Rejestracja    * Zaloguj się

 • Zaloguj
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie  



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
Orish
Władca Insimilionu
Władca Insimilionu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śro 05.05.2004, 19:01:06
Lokalizacja: cytadela Adbar
Pochwały: 5
Płeć: Mężczyzna

Medale: 4
Strażnik harmonii (1) Wierny i oddany (1) Zasłużony (1) "Ciągle wracam" (1)
Tytuł:
PostNapisane: Czw 02.12.2010, 20:05:55

Jak sądzicie, czy Polskę w najbliższym czasie czeka bankructwo i kiedy ono może nastąpić? Dopuszczaliście kiedyś do myśli taki wariant i zastanawialiście się, w jaki sposób może to wpłynąć na Wasze życie i jak się wobec niego zachowacie? A może ktoś nawet już teraz przygotowuje się na taką ewentualność?
_________________
"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą."
 
 Zobacz profil  
Loki Lyesmyth
Wszechwiedzący
Wszechwiedzący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nie 05.02.2006, 11:05:57
Lokalizacja: Z Baator
Płeć: Mężczyzna
Tytuł:
PostNapisane: Czw 02.12.2010, 20:49:49

przeprowadze się na stałe do szwecji, ale nie wydaje mi się, żeby miało miejsce wcześniej niż za 10 lat
_________________
And we're all to blame
We've gone too far
From pride to shame
We're trying so hard
We're dying in vain
We're hopelessly blissful and blind
to all we are
We want it all With no sacrifice!!
 
 Zobacz profil  
ravenrot
Czeladnik
Czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pon 08.03.2010, 20:00:59
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Czw 02.12.2010, 21:32:14

Szwecja to kraj socjalistyczny, ja jestem socjalistą, wybór kraju na emigracji chyba oczywisty.
 
 Zobacz profil  
Orish
Władca Insimilionu
Władca Insimilionu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śro 05.05.2004, 19:01:06
Lokalizacja: cytadela Adbar
Pochwały: 5
Płeć: Mężczyzna

Medale: 4
Strażnik harmonii (1) Wierny i oddany (1) Zasłużony (1) "Ciągle wracam" (1)
Tytuł:
PostNapisane: Czw 02.12.2010, 21:45:24

Tia, bo Polska oczywiście nie jest krajem socjalistycznym :P
_________________
"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą."
 
 Zobacz profil  
ravenrot
Czeladnik
Czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pon 08.03.2010, 20:00:59
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Czw 02.12.2010, 21:56:53

Bezrobotni żyją w Polsce w nędzy, bogaci mają helikoptery i maybachy, równości majątkowych nie ma.
Ile w tym kraju socjalizmu ?
 
 Zobacz profil  
Seldon
Opętany
Opętany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pią 14.05.2004, 23:15:55
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Płeć: Mężczyzna

Medale: 4
Strażnik harmonii (1) Wierny i oddany (1) Złota Ahelorka '12 (2)
Tytuł:
PostNapisane: Czw 02.12.2010, 22:17:38

Cytuj:
Bezrobotni żyją w Polsce w nędzy


No ciężko, żeby żyli w dostatku jak nie pracują. Z resztą niby z jakiej racji ? Zasiłek dla bezrobotnych to tylko przejściowa pomoc ,na czas szukania pracy ,a nie źródło utrzymania jak się niektórym wydaje. Nie pracujesz to nie masz. Krótka piłka.

Cytuj:
Szwecja to kraj socjalistyczny, ja jestem socjalistą, wybór kraju na emigracji chyba oczywisty.


Wszystko fajnie tylko jak takich jak ty się zbierze więcej to Szwedzi albo zamkną granice albo padną. Ich model gospodarczy się sprawdza dlatego, że:
1) Szwedów jest niedużo, niecałe 10 mln ludności
2) Mają potężne złoża rudy na której od wieków budowali swój przemysł.

Dopóki zasoby są w równowadze z liczbą ludności - Szwedzi mają się i będą mieli się dobrze.
 
 Zobacz profil  
Orish
Władca Insimilionu
Władca Insimilionu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śro 05.05.2004, 19:01:06
Lokalizacja: cytadela Adbar
Pochwały: 5
Płeć: Mężczyzna

Medale: 4
Strażnik harmonii (1) Wierny i oddany (1) Zasłużony (1) "Ciągle wracam" (1)
Tytuł:
PostNapisane: Czw 02.12.2010, 22:25:54

Cytuj:
No ciężko, żeby żyli w dostatku jak nie pracują. Z resztą niby z jakiej racji ? Zasiłek dla bezrobotnych to tylko przejściowa pomoc ,na czas szukania pracy ,a nie źródło utrzymania jak się niektórym wydaje. Nie pracujesz to nie masz. Krótka piłka.

Krótka piłka jest taka, że jak jest państwo socjalistyczne, to albo zobowiązuje się do znalezienia pracy tym ludziom, albo zapewnienia im minimum socjalnego.

Nie musisz mi pisać o absurdzie powyższego.
_________________
"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą."
 
 Zobacz profil  
Arry
Nadworny bard
Nadworny bard
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pią 17.08.2007, 13:17:42
Lokalizacja: Ataraxia
Pochwały: 3
Płeć: Mężczyzna
Tytuł:
PostNapisane: Czw 02.12.2010, 23:04:39

Ja się kształcę, ale mam poważne wątpliwości czy znajdę w tym kraju jakąś robotę dla inżyniera *jeśli daj Boże uda mi się przeżyć do końca na tej Polibudzie :P ).
A co do bankructwa... cóż rządzi nami banda złodziei pozerów i aferzystów, to innej przyszłości nie widzę. Ludzie, którzy mają jakąś wizję, bądź znają się na władzy i skutecznych sposobach rządzenia są skuteczni tłamszeni i marginalizowani przez tych, którzy w jakiś sposób się do chlewu dorwali...
_________________
Reklama Time
http://ja.gram.pl/Arry
 
 Zobacz profil  
ravenrot
Czeladnik
Czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pon 08.03.2010, 20:00:59
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Czw 02.12.2010, 23:25:43

Problem jest taki, że nie ma pracy, nawet dla ludzi chętnych. Państwo powinno mieć obowiązek zapewnienia pracy dla każdego jej członka. Jeżeli nie może, powinno płacić takim ludziom odszkodowanie.
 
 Zobacz profil  
Soanseth
Wszechwiedzący
Wszechwiedzący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pią 10.08.2007, 03:25:46
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Wierny i oddany (1)
Tytuł:
PostNapisane: Czw 02.12.2010, 23:27:13

Cytuj:
Jeżeli nie może, powinno płacić takim ludziom odszkodowanie.

hyhy.
_________________
"People once believed that when someone dies, a crow carries their soul to the land of the dead. But sometimes, something so bad happens that a terrible sadness is carried with it and the soul can't rest. Then sometimes, just sometimes, the crow can bring that soul back to put the wrong things right. "

Soanseth Sai'tale
 
 Zobacz profil  
Seldon
Opętany
Opętany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pią 14.05.2004, 23:15:55
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Płeć: Mężczyzna

Medale: 4
Strażnik harmonii (1) Wierny i oddany (1) Złota Ahelorka '12 (2)
Tytuł:
PostNapisane: Czw 02.12.2010, 23:40:00

Cytuj:
Ja się kształcę, ale mam poważne wątpliwości czy znajdę w tym kraju jakąś robotę dla inżyniera


Wszystko zależy w jakim kierunku.

Cytuj:
Problem jest taki, że nie ma pracy, nawet dla ludzi chętnych.


Oczywiście, że jest ,tylko, że niekoniecznie w danej miejscowości. Wtedy nie ma siły i trzeba roboty poszukać w innym miejscu/większym mieście.

Cytuj:
Państwo powinno mieć obowiązek zapewnienia pracy dla każdego jej członka. Jeżeli nie może, powinno płacić takim ludziom odszkodowanie.


A niby z jakiej racji ? Państwo to nie jest jakiś kosmiczny twór, który bierze pieniądze od dobrej wróżki, tylko na budżet zrzucają się wszyscy pracujący obywatele. Niby czemu ktoś ma się opieprzać i ja mam do tego jeszcze dopłacać ? Praca jest, wystarczy ruszyć tyłek i jej poszukać, a jeśli się ma określone wymagania ,to trzeba mieć określone umiejętności.

Po kij by mieli szukać pracy jakby się mogli z zasiłku utrzymać ? Co ty w cuda wierzysz ?
 
 Zobacz profil  
Arry
Nadworny bard
Nadworny bard
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pią 17.08.2007, 13:17:42
Lokalizacja: Ataraxia
Pochwały: 3
Płeć: Mężczyzna
Tytuł:
PostNapisane: Czw 02.12.2010, 23:43:42

Cytuj:
Wszystko zależy w jakim kierunku.

Elektrotechnika.

Według mnie to państwo powinno zapewnić odpowiednie warunki, żeby można było założyć firmę i samemu na siebie zarabiać. A jeśli są takie rzeczy jaki są, to zbytnio nie ma na to szans - wiem jak jest, bo tato firmę założył z początku jak UE przyznała dotacje. Firma wytrzymała coś niecały rok...

Cytuj:
A niby z jakiej racji ? Państwo to nie jest jakiś kosmiczny twór, który bierze pieniądze od dobrej wróżki, tylko na budżet zrzucają się wszyscy pracujący obywatele.

Szkoda jeszcze, że duża część z tych pieniędzy albo gdzieś "wsiąka", albo jest bezsensownie defraudowana.
_________________
Reklama Time
http://ja.gram.pl/Arry
 
 Zobacz profil  
ravenrot
Czeladnik
Czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pon 08.03.2010, 20:00:59
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 00:25:03

Cytuj:
Niby czemu ktoś ma się opieprzać i ja mam do tego jeszcze dopłacać ?


Ponieważ zabierasz mu pracę i masz go utrzymać (po za tym mogą mieć 2 dzieci, które potrzebują wyżywienia, książek, tornistrów) . I nie mówmy o cwaniakach, tylko o pracowitych, uczciwych ludziach którym się nie poszczęściło posiadaniem pracy. Cwaniakom którzy mają do niej dostęp nic się nie należy.

Cytuj:
Po kij by mieli szukać pracy jakby się mogli z zasiłku utrzymać ?


Nikt nie powinien szukać pracy, to państwo powinno jej szukać dla ludzi.
Ale jeżeli państwo (czyli na przykład np. ty i ja) nie może jej zapewnić, musi to wynagrodzić. Nie ludzie są dla państwa, tylko państwo dla ludzi.
Nie wiem jak was, ale mnie w domu uczono że należy dbać o słabszych.
 
 Zobacz profil  
Seldon
Opętany
Opętany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pią 14.05.2004, 23:15:55
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Płeć: Mężczyzna

Medale: 4
Strażnik harmonii (1) Wierny i oddany (1) Złota Ahelorka '12 (2)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 00:30:20

Cytuj:
Ponieważ zabierasz im pracę


Ręce opadają jak się czyta takie bzdury.

Rynek pracy to nie komitet kolejkowy. Praca się nie "należy", tylko to ty masz się o pracę starać. Jeśli nie spełniasz kryteriów to obniżasz SWOJE wymagania odnośnie stanowiska na które aplikujesz albo podnosisz kwalifikacje jeśli możesz.
Jeśli przedsiębiorca nie znajdzie kogoś spełniającego kryteria naboru to nie zatrudni pierwszego z brzegu, tylko nie zatrudni nikogo. Jeśli sytuacja powtórzy się kilka razy, to stwierdzi, że w kraju nie ma kadry i przeniesie biznes gdzie indziej. Proste jak konstrukcja cepa.

Dlatego też ludzie pracujący ludziom niepracującym nie są winni absolutnie NIC. To co bezrobotni dostają to pewne podstawy których wymaga zdrowy rozsądek ale wynika to z interesu publicznego a nie tego że się komuś coś należy.

Cytuj:
po za tym mogą mieć 2 dzieci, które potrzebują wyżywienia, książek, tornistrów


Mogą mieć jeszcze chomika i papużkę falistą. Obchodzić mnie to będzie jednako. Mogli o źródle utrzymania myśleć wcześniej.

Cytuj:
tylko o pracowitych, uczciwych ludziach bez pracy.


Szczerze ? Nie takich wielu. Jeśli ktoś szuka pracy to ją znajdzie. Jeśli nie znajdzie jej w zawodzie to będzie pracował gdzie indziej. Jeśli nie znajdzie jej w miejscu zamieszkania to się przeprowadzi ale pracę znajdzie.

Cytuj:
Nikt nie powinien szukać pracy, to państwo powinno jej szukać dla ludzi.


Sugerujesz obozy pracy ? Niby jest to opcja ale trochę radykalna :lol:

Cytuj:
Nie ludzie są dla państwa, tylko państwo dla ludzi.


To niech sobie ci niepracujący sami to państwo utrzymują. Przy zwiększonym obciążeniu socjalem ludzie pracujący w większości wyjadą i będą to mieli absolutnie gdzieś co się stanie z tymi co zostaną.

Cytuj:
Nie wiem jak was, ale mnie w domu uczono że należy dbać o słabszych.


Słabszych tak, niepełnosprawnych, chorych, dzieci etc.
 
 Zobacz profil  
ravenrot
Czeladnik
Czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pon 08.03.2010, 20:00:59
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 00:39:47

Kapitalizm nigdy mi się nie podobał z racji swojej bezduszności.

Cytuj:
Praca się nie "należy", tylko to ty masz się o pracę starać.


Państwo jest po to aby dbać o interes każdego jej członka. Ja nie toleruje odtrącenia.

Cytuj:
Mogą mieć jeszcze chomika i papużkę falistą. Obchodzić mnie to będzie jednako. Mogli o źródle utrzymania myśleć wcześniej.


Czy to wina papużki falistej i chomika że nie mają co do gęby włożyć ?

Cytuj:
Szczerze ? Nie takich wielu. Jeśli ktoś szuka pracy to ją znajdzie.


Powiedz to bezrękiemu kalece lub też chłopakowi ze wsi który nie miał czasu na naukę bo musiał nakarmić świnie.

Cytuj:
Sugerujesz obozy pracy ? Niby jest to opcja ale trochę radykalna


Nie.
 
 Zobacz profil  
Orish
Władca Insimilionu
Władca Insimilionu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śro 05.05.2004, 19:01:06
Lokalizacja: cytadela Adbar
Pochwały: 5
Płeć: Mężczyzna

Medale: 4
Strażnik harmonii (1) Wierny i oddany (1) Zasłużony (1) "Ciągle wracam" (1)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 00:44:02

Ja nie rozumiem socjalistów, z jednej strony mówią, że praca się ludziom należy i trzeba ją zapewnić, a z drugiej ustalają płacę minimalną i wiele innych uciążliwych przepisów prawa pracy, nie wspominając o barierach prowadzenia własnej działalności i wysokich podatkach, które w dużej mierze idą na redystrybucję. Gdyby tych rzeczy nie było, bezrobocie spadłoby do poziomu minimalnego, bo rynek zawsze w najbardziej efektywny sposób alokuje zasoby, a największa efektywność ma miejsce, kiedy siła robocza społeczeństwa wykorzystywana jest w maksymalny sposób, a więc wszyscy są zatrudnieni. Logicznym jest, że im więcej ludzi pracuje i im większa jest konkurencja na rynku pracy, tym więcej dóbr zostanie wytworzonych i tym większy jest dochód narodowy per capita w porównaniu do sytuacji, gdy część dochodu musi być przeznaczana dla tych, którzy nie wytwarzają żadnych dóbr.
_________________
"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą."
 
 Zobacz profil  
Seldon
Opętany
Opętany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pią 14.05.2004, 23:15:55
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Płeć: Mężczyzna

Medale: 4
Strażnik harmonii (1) Wierny i oddany (1) Złota Ahelorka '12 (2)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 00:55:00

Cytuj:
Państwo jest po to aby dbać o interes każdego jej członka.


Najpierw ten członek musi sam się zabrać do roboty i chcieć poprawić swój los. Nic na siłę. Nie chcesz pracować to nie będziesz. Zarabiać też nie.

Cytuj:
też chłopakowi ze wsi który nie miał czasu na naukę bo musiał nakarmić świnie.


Oczywiście. Bidulek. Przestań chrzanić, bo akurat znajomych którzy pochodzą ze wsi to mam sporo i jakoś prace rolne nie przeszkadzały im codziennie dojeżdżać do lokalnego liceum, a później startować na wszelkiego rodzaju uczelnie. No tyle, że to wymaga trochę więcej samozaparcia niż dajdaizm stosowany. Trzeba zrezygnować ze sporej części rozrywek żeby pogodzić pracę na gospodarstwie z nauką, żeby się na uczelnie dostać.
 
 Zobacz profil  
ravenrot
Czeladnik
Czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pon 08.03.2010, 20:00:59
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 01:35:03

Płaca minimalna jest po to żeby wykluczyć konkurencję pracodawców w obniżaniu kosztów przez zaniżanie płac. Gdyby płacę minimalną usunąć wrócilibyśmy do wieku XIX. Co jak widać niektórym się marzy.
Na redystrybucję idzie dlatego, aby nie robić nadmiernych różnic społecznych.

Cytuj:
Gdyby tych rzeczy nie było, bezrobocie spadłoby do poziomu minimalnego


Poczytaj sobie trochę o życiu robotników w wieku XIX (o czasie gdy płacy minimalnej nie było), dowiedziałbyś się trochę o swoim ukochanym kapitalizmie.
Bowiem w takim wypadku życie robotników stałoby się koszmarem.


Cytuj:
Oczywiście. Bidulek.


Czemu zatem do cholery więc ten chłopak ze wsi ma robić dwa razy więcej niż taki z miasta ?
A może chodzi ci o kalekę ? No to strać obie ręce i nogi (czego ci oczywiście nie życzę) i nie proś o zasiłek.
 
 Zobacz profil  
coran
Czarnoksiężnik
Czarnoksiężnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Sob 14.03.2009, 20:24:06
Pochwały: 63
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 01:46:57

Ktos wspomnial o rolnikach to ja powiem apropo krusu.

Mi sie ten krus wydaje beznadziejnie i debilnie wprowadzony. Szczegolnie ze taki rolnik moze placic krus, a miec normalna prace, lub prowadzic inny biznes.
Szczegolnie ze kazdy moze miec wlasny teren (kumpel ojca ma po swoim tacie iles tam ziemi, prowadzi normalny biznes ale placi krus), ponoc wiekszosc prawnikow w warszawie ma jakas ziemie pod miastem.

Czemu niektorzy musza sobie zyly wypruwac, ich firmy upadaja, przez kosmiczny zus, a inni placa totalne grosze w krusie.
Bezsens.

To samo np emerytura dla policjanta po 15 latach.
 
 Zobacz profil  
ravenrot
Czeladnik
Czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pon 08.03.2010, 20:00:59
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 01:59:05

Emerytura dla policjanta po 15 latach rzeczywiście jest chora.
 
 Zobacz profil  
coran
Czarnoksiężnik
Czarnoksiężnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Sob 14.03.2009, 20:24:06
Pochwały: 63
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 02:18:19

Denerwujace w krusie i ultra-przyspieszonych emeryturach, jest to... ze stanowia oczywisty problem, ale ruszenie ich spowoduje natychmiastowa strate wielu wyborcow.
Wszystkie partie pokazaly ze *zalezy* im na poparciu, a to dazenie do % wyborcow jest wazniejsze od jakiejs ideologii.
A czy by dzieki temu zyskali wyborcow?
A po co ryzykowac, skoro jest dobrze tak jak jest... dla nich...

Dzisiaj w radiu mowili, ze rzad zawalil sprawe jesli chodzi o przygotowania do euro 2012. Niby wybudowanie minimalnej (wymaganej) ilosci drog/autostrad jest juz teraz niemozliwe.
Jesli konkretne, miedzynarodowe zobowiazanie ich przerasta, to ciezko mi uwierzyc zeby oni mogli cokolwiek zrobic.

A wracajac do pytania postawionego w temacie... Nie jestem jakos specjalnie zorientowany, ale bankructwo calego kraju wydaje mi sie malo prawdopodobne.
Bankructwo stanowiloby kleske partii i wykreslilo politykow ktorzy wtedy rzadzili juz na stale... a tego nikt z nich by nie chcial.
UE tez raczej sie nie oplaca, by duzy kraj ktory do nich nalezy, zbankrutowal.
Ale kto wie.
 
 Zobacz profil  
ravenrot
Czeladnik
Czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pon 08.03.2010, 20:00:59
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 02:31:48

Wieś rzeczywiście wymaga modernizacji.
 
 Zobacz profil  
Rhey
Wieszcz
Wieszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nie 13.03.2005, 23:08:38
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Wierny i oddany (1)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 03:11:48

Cytuj:
Poczytaj sobie trochę o życiu robotników w wieku XIX (o czasie gdy płacy minimalnej nie było), dowiedziałbyś się trochę o swoim ukochanym kapitalizmie.
Bowiem w takim wypadku życie robotników stałoby się koszmarem.

Twierdzenie jakoby na poziom życia miał wpływ rozwój technologiczny i produktywność jednostki możemy oczywiście włożyć między bajki. Wystarczy zarządzić milion dla każdego i od jutra wszyscy mogą szpanować nowymi mercedesami. Ech szkoda, szkoda że ci wstrętni liberałowie blokuję takie światłe pomysły. :P
 
 Zobacz profil  
ravenrot
Czeladnik
Czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pon 08.03.2010, 20:00:59
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 03:36:12

Rhey napisał(a):
Cytuj:
Wystarczy zarządzić milion dla każdego i od jutra wszyscy mogą szpanować nowymi mercedesami.


A nie lepiej 100 milionów ? Były już takie propozycje, ale złe ludzie nie pozwolili.
 
 Zobacz profil  
Orish
Władca Insimilionu
Władca Insimilionu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śro 05.05.2004, 19:01:06
Lokalizacja: cytadela Adbar
Pochwały: 5
Płeć: Mężczyzna

Medale: 4
Strażnik harmonii (1) Wierny i oddany (1) Zasłużony (1) "Ciągle wracam" (1)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 09:27:41

ravenrot napisał(a):
Płaca minimalna jest po to żeby wykluczyć konkurencję pracodawców w obniżaniu kosztów przez zaniżanie płac.

Płaca minimalna powoduje bezrobocie, a bezrobocie to nic innego jak nadwyżka popytu na pracę nad jej podażą, co w oczywisty sposób prowadzi do dramatycznego obniżenia płac. Pracownicy, których jest za dużo w stosunku do pracodawców, konkurują pomiędzy sobą, a pracodawcy przyjmą do pracy takich, którzy za swoją pracę przy podobnych kwalifikacjach będą chcieli jak najmniej, zaś pracownicy niewykwalifikowani, których ponoć płaca minimalna ma chronić, w ogóle nie zostaną zatrudnieni (i powstają takie głupie wymagania, że sprzątaczki muszą znać angielski, tylko po to, żeby nie zostać zasypanym podaniami).

ravenrot napisał(a):
Gdyby płacę minimalną usunąć wrócilibyśmy do wieku XIX.

Nie wrócilibyśmy do XIX wieku, bo nawet teraz konkurencja pomiędzy pracodawcami jest większa, niż była wtedy. Większa jest także mobilność pracy, lepszy dostęp do informacji, ludzie bardziej świadomi. Aby dowiedzieć się, co by się stało w chwili zniesienia płacy minimalnej, wystarczy prześledzić sytuację w Chinach, które przez jakiś czas mogłyby być wręcz takim XIX-wiecznym przykładem. Po wprowadzeniu kapitalizmu drastycznie spadła średnia płaca, ponieważ poszukujących pracy było tak dużo, że godzili się na niskie stawki oferowane przez pracodawców. Tak się jednak działo tylko do momentu, gdy zaczęło brakować pracowników. Od kilku lat płace w Chinach systematycznie rosną i taki trend utrzyma się jeszcze bardzo długo, bo wciąż opłaca się tam inwestować, a skoro nie ma już pracowników - trzeba zaoferować wyższą płacę niż konkurencja. To, że Chiny mają jeszcze wciąż takie problemy społeczne, jest wyłącznie winą reżimu, który ma socjalistyczne zapędy.

ravenrot napisał(a):
Na redystrybucję idzie dlatego, aby nie robić nadmiernych różnic społecznych.

Na redystrybucję nie musiałoby iść nic, gdyby:
1. Każdy miał pracę.
2. Każdy mógł w dowolny sposób odkładać na emeryturę.
3. Pieniądze mieliby ludzie, a nie państwo (które tak czy tak ich nie ma).

Bo widzisz, idea libertarianizmu mówi o tym, że to państwo jest złe i bezduszne, zaś człowiek jako jednostka jest z natury dobry. Państwo socjalistyczne odbiera najniższym warstwom, tym najbardziej nieporadnym (te wyższe zawsze sobie poradzą) pracę i możliwość zarabiania pieniędzy tylko po to, żeby oddać im jakiś marny procent z tego, ile mogliby sami zarobić. Ludzie niezdolni do pracy, niepełnosprawni, już teraz w dużej mierze żyją tylko dzięki fundacjom i pomocy najbliższych, bo gdyby mieli żyć tylko z tego, co daje państwo, już dawno by pomarli. Wystarczy zatrzymać pieniądze przy ludziach, a nie oddawać je na tamtych złodziei z góry i liczyć, że oni zaczną pomagać.

ravenrot napisał(a):
Czemu zatem do cholery więc ten chłopak ze wsi ma robić dwa razy więcej niż taki z miasta ?

Bo ludzie nie są równi i nigdy nie będą. Każda próba zmiany tego stanu rzeczy prowadzi tylko do jeszcze większych nierówności. Czemu ja muszę robić dwa razy więcej niż syn jakiegoś biznesmena, żeby to samo osiągnąć? No muszę i tyle. Biznesmen osiągnął to, co osiągnął dzięki własnej pracy i ma pełne prawo do dowolnego rozporządzania swoim majątkiem, w tym inwestowania w syna. Chłopak ze wsi niech się wykształci, to się później przeniesie do miasta.
_________________
"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą."
 
 Zobacz profil  
ravenrot
Czeladnik
Czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pon 08.03.2010, 20:00:59
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 18:20:37

Cytuj:
Płaca minimalna powoduje bezrobocie, a bezrobocie to nic innego jak nadwyżka popytu na pracę nad jej podażą, co w oczywisty sposób prowadzi do dramatycznego obniżenia płac. Pracownicy, których jest za dużo w stosunku do pracodawców, konkurują pomiędzy sobą, a pracodawcy przyjmą do pracy takich, którzy za swoją pracę przy podobnych kwalifikacjach będą chcieli jak najmniej, zaś pracownicy niewykwalifikowani, których ponoć płaca minimalna ma chronić, w ogóle nie zostaną zatrudnieni (i powstają takie głupie wymagania, że sprzątaczki muszą znać angielski, tylko po to, żeby nie zostać zasypanym podaniami).


Nikt nie wymaga od sprzątaczek angielskiego, jeżeli już to młodszych chcą. Albo z grupą inwalidzką, ponieważ wtedy nie płacą składek na zus.
Bezrobocie będzie zawsze, a pracodawcy zawsze szukają okazji na wykorzystanie ludzi. Gdyby nie płaca minimalna to wielu ludzi musiałby się zadowolić 500 zł miesięcznie, a dzięki płacy minimalnej mają 1000 zł.

Cytuj:
Od kilku lat płace w Chinach systematycznie rosną i taki trend utrzyma się jeszcze bardzo długo, bo wciąż opłaca się tam inwestować, a skoro nie ma już pracowników - trzeba zaoferować wyższą płacę niż konkurencja. To, że Chiny mają jeszcze wciąż takie problemy społeczne, jest wyłącznie winą reżimu, który ma socjalistyczne zapędy.


Ja uważam że wzrost gospodarczy polega na tym że lepiej żyje się ludziom i rośnie zamożność społeczeństwa. O chinach można mówić o wzroście produkcji niż o wzroście gospodarczym. Prawdziwego kapitalizmu od dawna już nie ma. A jeśli już chce się go gdzieś dziś znaleźć, to masz słuszność, jest jedynie komunistycznych Chinach...

Cytuj:
1. Każdy miał pracę.


Nie da się, zawsze będzie istniało bezrobocie

Cytuj:
Bo widzisz, idea libertarianizmu mówi o tym, że to państwo jest złe i bezduszne, zaś człowiek jako jednostka jest z natury dobry.


Jak państwo może być bezduszne i złe ?
Co do drugiego, to powiedz to... Josefowi Fritzlowi. Człowiek to z natury niebezpieczny drapieżnik-sadysta.

Cytuj:
Wystarczy zatrzymać pieniądze przy ludziach, a nie oddawać je na tamtych złodziei z góry i liczyć, że oni zaczną pomagać.


Nie ma czegoś takiego jak "złodzieje z góry".


Cytuj:
. żyć tylko z tego, co daje państwo, już dawno by pomarli.


Czemu niby ? Spójrz sobie na taką Skandynawię.


Cytuj:
Bo ludzie nie są równi i nigdy nie będą. Każda próba zmiany tego stanu rzeczy prowadzi tylko do jeszcze większych nierówności.


Najbardziej egalitarnym społeczeństwem do tej pory jest Szwecja gdzie są 80 % podatki, i to oczywiście nie od najbiedniejszych. Kraju tego nie dotknął kryzys, Szwecja ma największy tegoroczny wzrost w europie. W tym roku deficyt budżetowy Szwecji ma osiągnąć 2,1 proc. PKB, a w 2011 tylko 1,6 proc. Program szwedzkich socjaldemokratów zakładał politykę pełnego zatrudnienia. Wskaźnik zatrudnienia wynoszący 77% jest najwyższy w UE, najwyższy w UE jest także wskaźnik zatrudnienia osób starszych wynoszący 69%. Sektor publiczny zatrudnia 30% pracujących.
Bezrobocie wahało się od 1 do 1,5%, obecnie waha się około 5% (przy 10 % w Ameryce). Mimo całej złej prasy, jaką w tej chwili mają amerykańskie korporacje, są to instytucje niezwykle sprawnie zarządzane. Podobnie zresztą rzecz się ma z korporacjami japońskimi albo z izraelskimi kibucami - które wręcz należałoby określić jako realizację szczytnych idei komunizmu. Tyle że w warunkach wysokiej efektywności i zyskowności.

No ale my wolimy słuchać najmądrzejszego i najwspanialszego króla ignoranta ekonomicznego mikkiego I...

Cytuj:
Chłopak ze wsi niech się wykształci, to się później przeniesie do miasta.


Z jakiej racji ? atomizujmy, atomizujmy...
_________________
 
 Zobacz profil  
coran
Czarnoksiężnik
Czarnoksiężnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Sob 14.03.2009, 20:24:06
Pochwały: 63
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 18:35:26

Orish - placa minimalna wynosi 1032,34 zl.
Czy to duzo?
Chcesz zeby pracodawca placil jeszcze mniej?!

Jak bezrobocie moze powodowac obnizke plac, ktore nie moga byc nizsze?
 
 Zobacz profil  
ravenrot
Czeladnik
Czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pon 08.03.2010, 20:00:59
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 18:35:44

Najwyraźniej tak, ach ci wspaniali kapitaliści... Po co w ogóle płacić pieniędzmi ludziom ? niech pracują za jedzenie...
 
 Zobacz profil  
Serail
Rycerz zakonny
Rycerz zakonny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pon 21.06.2010, 20:46:42
Lokalizacja: Starogard Gdański
Płeć: Mężczyzna

Medale: 2
Aktywny newsman (1) Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 19:52:36

Cytuj:
przeprowadze się na stałe do szwecji, ale nie wydaje mi się, żeby miało miejsce wcześniej niż za 10 lat

Doprawdy? :D BTW. Wyprowadzka do Szwecji, gdzie rządzą nieudolni socjaliści jest odrobinę nietrafionym pomysłem, jeśli chce się uniknąć przeżycia bankructwa kolejnego kraju, w którym się mieszka.
Cytuj:
Wszystko fajnie tylko jak takich jak ty się zbierze więcej to Szwedzi albo zamkną granice albo padną. Ich model gospodarczy się sprawdza dlatego, że:
1) Szwedów jest niedużo, niecałe 10 mln ludności
2) Mają potężne złoża rudy na której od wieków budowali swój przemysł.

Dopóki zasoby są w równowadze z liczbą ludności - Szwedzi mają się i będą mieli się dobrze.

Ach, jak to pięknie brzmi w teorii. Jak jest w praktyce? Temat dotyczy naszego kraju, więc wstrzymam się od komentowania, jednak pozwolę sobie na odesłanie was do jednego artykułu - pstryk

Ale troszkę żeśmy odeszli od tematu. Proponuję wrócić do nieuniknionego bankructwa Polski już w w najbliższych miesiącach/latach. Właśnie tak. Dlaczego? Już śpieszę z wyjaśnieniami.

Państwo chce naszego dobra, więc trzeba je chować głęboko w piwnicy.
Zastanawialiście się może nad tym, czym zajmują się polskie media? Nie tylko dzisiaj, nie tylko w ciągu ostatnich miesięcy, ale od czasu, kiedy komercyjne stacje, gazety i radia w Polsce zaczęły rosnąć jak grzyby po deszczu.
Mała dziewczynka zniknęła na kilka dni z domu, włóczyła się po lesie. Przez 2 tygodnie w mediach wybuchła wrzawa na temat odpowiedzialności rodziców.
Wypadek busa wypełnionego ludźmi. Przez 1,5 tygodnia każdy w kraju rozprawiał o firmach transportowych, które łamią przepisy. Media oczywiście rozdmuchiwały wszystko, co dało się w tym temacie rozdmuchać.
Gdzieś wyrzucili z mieszkania kogoś, kto nie płacił czynszu? "Interwencja", "Uwaga" i "Na celowniku" jadą tam z ekipą i tworzą wzruszający materiał o bezdusznym systemie, dwa dni później materiał trafia do głównych wydań wiadomości, a specjaliści w programach publicystycznych wypowiadają się o sprawie do czasu, aż nie wydarzy się nowa "afera". Czy rzeczywiście w kraju nie dzieje się nic ciekawego, by media musiały zajmować się takimi błahostkami? Nie, jest kilka spraw, które należałoby nagłośnić, a w szczególności jedna: będziemy bankrutami.

Jest rok 2009. Dwa lata po wcześniejszych wyborach parlamentarnych. Rządzi koalicja PO-PSL... Dług publiczny wynosi 700 miliardów złotych.
Naprawdę.

A teraz przenieśmy się jakieś 40 lat wstecz, czyli za rządy Edwarda Gierka. Przez 10 lat swego panowania (lata 1970-1980) zadłużył PRL na około 40 miliardów dolarów. Za pieniądze te wybudował mieszkania socjalne i komunalne, rozwijał przemysł oraz budował drogi... przypominam, 40 miliardów $.
Dług ten spłacono rok temu.
Od roku 1989 do teraz zadłużyliśmy się - a właściwie nas zadłużono - na ponad 200 miliardów. Czy możecie mi wytłumaczyć gdzie są te pieniądze? Gdzie są drogi? Mieszkania socjalne? Zakłady państwowe czy cokolwiek, na co mogłyby pójść te fundusze? Powiem wam. Zostały utopione w naszych kieszeniach przez niespełnionych socjalistów, którzy pod przykrywką prawicowców (za wyjątkiem SLD) wykorzystywali je jako kiełbasę wyborczą. Sprywatyzowano wszystko co państwowe, i dobrze! Ale gdzie są pieniądze z tego? Przejedzone. 200 miliardów zielonych to przecież kwota na tyle mała, że nie wystarczy, by zadowolić żądnych lewicowych reform wyborców.
Przypominam, że media zajmują się wypadkami busów, dziewczynką w lesie i gwałtem w ośrodku dla nieletnich.
Teraz odejdźmy trochę od Polski i pomyślmy. Grecja dostała 80 miliardów euro pożyczki od UE i to nie sprawiło, że nie grozi im bankructwo. Cięli świadczenia socjalne, pensje dla budżetówki i drastycznie podwyższyli podatki. Irlandia dostanie 90 miliardów euro pożyczki i i tak zrobią to samo, co Grecy.
Polacy nawet, jeśli dostaną 80 miliardów, to i tak nie zmieni to nic, zamienimy po prostu jeden dług na inny, większy... fajnie, prawda?
Mamy rok 2010, prawie 2011. Wiecie jaki jest dług naszego nadwiślanego państwa?
Zgadnijcie.



Pomyślcie jeszcze chwilkę...




Nie, jeszcze więcej...





Troszkę więcej...





2 biliony złotych. Troszkę dużo prawda?
Ośmielę się rzec, że nawet 100 miliardów ojro od EU nie pomoże nam w tej sytuacji.
A dlaczego nie mówią o tym ekonomiści? Dziennikarze? Pozwólcie, że zacytuję wypowiedź jednego internauty.
Cytuj:
Dług jest oczywiście o wiele większy, poukrywany w różnych instytucjach ościennych. Zarządzie Dróg, NFZ, ZUS. Podobnie pozadłużane są jednostki lokalne naszej władzy. Gminy, powiaty i miasta wygenerowały podobny dług jak ten narodowy. Kombinacje PO żeby poukrywać te długi, mają tylko jeden cel odwlec katastrofę. Już teraz agencje ratingowe ostrzegają że możemy stracić rating A. Nawet z takim ratingiem obligacje kosztują nas 6%, z ratingiem B może nas przestać na nie stać. Co wtedy? Nie jesteśmy w strefie Euro, czemu Niemcy mają nam pomagać? Zostaniemy w czarnej za przeproszeniem dupie, cięcie emerytur, podatki jeszcze w górę, socjal do zera.

Komentarz do rzekomego 700-miliardowego zadłużenia.

Dla tych, którzy są głodni dalszych wiadomości polecam:
http://iskry.pl/index.php?option=com_co ... 2&Itemid=1
http://iskry.pl/index.php?option=com_co ... 6&Itemid=3

Dziękuję, dobranoc. Nie ma takiego bicia.
_________________
Lubię To! Czyli Serail na Fejsie


Cztery dziury są po włóczniach
Szkoła niszczy twórczość w uczniach
Szkoła tępi, szkoła kłamie
Opowiada bzdury na mnie
 
 Zobacz profil  
Seldon
Opętany
Opętany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pią 14.05.2004, 23:15:55
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Płeć: Mężczyzna

Medale: 4
Strażnik harmonii (1) Wierny i oddany (1) Złota Ahelorka '12 (2)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 21:03:09

Cytuj:
Czemu zatem do cholery więc ten chłopak ze wsi ma robić dwa razy więcej niż taki z miasta ?


Rozmnażanie nie jest w tym kraju obowiązkowe z tego co wiem. Jeżeli mam dzieci to biorę odpowiedzialność za zapewnienie im bytu. Jeżeli rodzice mi nie są w stanie czegoś zapewnić to na to PRACUJĘ. Czy to naprawdę jest taka abstrakcja dla ciebie, że na poprawę bytu należy zapracować ?

Cytuj:
Czemu niby ? Spójrz sobie na taką Skandynawię.


Której części o bogactwach naturalnych i małej liczbie ludności nie zrozumiałeś geniuszu ? Sztokholm ma mniejszą populację niż Kraków na litość boską, a to stolica i największe miasto.

Cytuj:
Ach, jak to pięknie brzmi w teorii. Jak jest w praktyce? Temat dotyczy naszego kraju, więc wstrzymam się od komentowania, jednak pozwolę sobie na odesłanie was do jednego artykułu - pstryk


Wiesz jedyną rzeczą faktycznie wynikającą z tego artykułu jest to, że jeżeli potencjalny emigrant nie wykaże chęci i zdolności do pracy na siebie, oraz chęci integracji z otoczeniem, to z założenia powinien dostawać odpowiedź odmowną i z tym się jak najbardziej zgadzam. Cała reszta to takie pitu pitu.
 
 Zobacz profil  
ravenrot
Czeladnik
Czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pon 08.03.2010, 20:00:59
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 22:34:26

Cytuj:
Której części o bogactwach naturalnych i małej liczbie ludności nie zrozumiałeś geniuszu ? Sztokholm ma mniejszą populację niż Kraków na litość boską, a to stolica i największe miasto.


Co ma jedno do drugiego cwaniaku ? W Rosji cała tablica Mendelejewa 8,2 osób/km². W Szwecji 20 osób/km², zimno jak nie wiem co.
W którym z tych krajów żyje się lepiej ?
Holandia nie ma żadnych bogactw naturalnych, zagęszczenie bardzo duże, żyje się dobrze.
Zatkało geniuszu ? od tych waszych mądrości drgawek można dostać.

Cytuj:
Rozmnażanie nie jest w tym kraju obowiązkowe z tego co wiem. Jeżeli mam dzieci to biorę odpowiedzialność za zapewnienie im bytu. Jeżeli rodzice mi nie są w stanie czegoś zapewnić to na to PRACUJĘ. Czy to naprawdę jest taka abstrakcja dla ciebie, że na poprawę bytu należy zapracować ?



[ciach]

W komunstycznej rosji żyło się skromnie, ale to co teraz to kpina. Całość rozkradła mała grupka kapitalistów.
[ciach]
Dziękuje za ten kapitalistyczny wyzysk człowieka przez człowieka, wolę iść ścieżką Jezusa Chrystusa a nie Friedmana czy Stiglera.

Jak już Mith zdążyła napisać, na forum obowiązuje kultura wypowiedzi. Nie umiesz nie przeklinać - to nie pisz wcale. - O.soul


Ostatnio edytowano Pią 03.12.2010, 23:12:17 przez ravenrot, łącznie edytowano 2 razy
 
 Zobacz profil  
Mith
Cpt. Kitteh
Cpt. Kitteh
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pią 17.10.2008, 21:25:10
Lokalizacja: Kraków.
Pochwały: 11
Płeć: Kobieta

Medale: 3
Strażnik harmonii (1) Purysta językowy (1) Złota Ahelorka '12 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 22:54:06

Cytuj:
A kto będzie ci na emeryturkę zapieprzał ?

Primo, kultura słowa obowiązuje, secundo, na emeryturkę powinno się pracować samemu sobie, odkładając swoje, zarobione przez siebie pieniądze. Danke.
_________________
.
...Reject only your ignorance and you might survive...
 
 Zobacz profil  
Arry
Nadworny bard
Nadworny bard
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pią 17.08.2007, 13:17:42
Lokalizacja: Ataraxia
Pochwały: 3
Płeć: Mężczyzna
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 23:03:12

Cytuj:
Holandia nie ma żadnych bogactw naturalnych, zagęszczenie bardzo duże, żyje się dobrze.

Mam kumpla, którego wujek był w Holandii i wcale różowo nie jest. Wręcz odwrotnie. Ponoć za drogi i "dystyngowany" strój uchodzi ubranie typu dżinsy + bluza...
_________________
Reklama Time
http://ja.gram.pl/Arry
 
 Zobacz profil  
ravenrot
Czeladnik
Czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pon 08.03.2010, 20:00:59
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 23:10:09

Cytuj:
Primo, kultura słowa obowiązuje, secundo, na emeryturkę powinno się pracować samemu sobie, odkładając swoje, zarobione przez siebie pieniądze. Danke.


Nie ma tak !!! nie ma !! emeryturę płacą ci co aktualnie pracują na składki !!
Fundusze emerytalne wszędzie okazują się pomyłką !!! A po za tym co mi robisz uwagi ? Soengaya, czy jak mu tam, nie atakujesz za to za łamanie regulaminu ? Hipokryzja

Cytuj:
Mam kumpla, którego wujek był w Holandii i wcale różowo nie jest. Wręcz odwrotnie. Ponoć za drogi i "dystyngowany" strój uchodzi ubranie typu dżinsy + bluza...


No to czemu wujek kumpla pojechał właśnie do Holandii dorabiać, co ?


Ostatnio edytowano Pią 03.12.2010, 23:38:27 przez ravenrot, łącznie edytowano 2 razy
 
 Zobacz profil  
Arry
Nadworny bard
Nadworny bard
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pią 17.08.2007, 13:17:42
Lokalizacja: Ataraxia
Pochwały: 3
Płeć: Mężczyzna
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 23:19:00

ravenrot napisał(a):
No to czemu wujek kumpla pojechał właśnie do Holandii dorabiać, co ?

mhhh... czemu?
Może:

ravenrot napisał(a):
Holandia nie ma żadnych bogactw naturalnych, zagęszczenie bardzo duże, żyje się dobrze.

myślał podobnie jak i ty?
_________________
Reklama Time
http://ja.gram.pl/Arry
 
 Zobacz profil  
ravenrot
Czeladnik
Czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pon 08.03.2010, 20:00:59
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 23:21:55

Wujek ściemnia albo obracał się głownie wśród lumpiarskiej, pod mostowej polskiej emigracji.
 
 Zobacz profil  
Seldon
Opętany
Opętany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pią 14.05.2004, 23:15:55
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Płeć: Mężczyzna

Medale: 4
Strażnik harmonii (1) Wierny i oddany (1) Złota Ahelorka '12 (2)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 23:30:05

Cytuj:
A kto będzie ci na emeryturkę zapieprzał ?


Emeryturkę ? Naprawdę sądzisz że będę liczył na jałmużnę z ZUS ?

Cytuj:
Nie ma tak !!! nie ma !! emeryturę płacą ci co aktualnie pracują na składki !!


Ponawiam pytanie: czy widzisz by ktokolwiek poza tobą ,miał tu złudzenia co do czasu życia systemu emerytalnego ? Ty człowieku nie zdążysz dojść do połowy wieku emerytalnego jak to wszystko huknie i rozleci się w drebiezgi. Albo jesteś istotą myślącą i o przyszłości myślisz sam albo liczysz na emeryturkę.

Cytuj:
W którym z tych krajów żyje się lepiej ?


1) Komu ? 2) Moskwa ma 1,5 raza tyle mieszkańców co cała Szwecja, więc chyba ci się chłopczyku skale pomyliły.

Cytuj:
Holandia nie ma żadnych bogactw naturalnych, zagęszczenie bardzo duże, żyje się dobrze.


I ty śmiesz sobie wpisywać "historyk" do profilu ? Chyba histeryk, skoro nie wie na czym się przed wojną opierała gospodarka Niderlandów, której powojenna jest tylko kontynuacją.

Cytuj:
Dziękuje za ten kapitalistyczny wyzysk człowieka przez człowieka, wolę iść ścieżką Jezusa Chrystusa a nie Friedmana czy Stiglera.



Znaczy planujesz umrzeć przed czterdziestką ? To by tłumaczyło twoje podejście do emerytury. :lol:

Cytuj:
No to czemu wujek kumpla pojechał właśnie do Holandii dorabiać, co ?


Dorabianie oznacza tyle, że delikwent przy minimalnych wydatkach odkłada wszystko w skarpetę i wraca do kraju wydawać. Gdyby sie próbował z tego na miejscu utrzymać to by się nagle okazało, że jego pensja idzie na opłaty cykliczne i nic mu nie zostaje.
 
 Zobacz profil  
ravenrot
Czeladnik
Czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pon 08.03.2010, 20:00:59
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Pią 03.12.2010, 23:42:54

Ile masz lat chłopcze ? Gdzie masz zamiar te swoje bogactwa na starość trzymać ? W bankach ? Nie radzę, zważywszy co się stało z bankami w Islandii, Ameryce i w innych krajach. Waluta traci na wartości z każdym rokiem.
Co twoim zdaniem jest tym bogactwem Holandii ? tulipany ?
 
 Zobacz profil  
Arry
Nadworny bard
Nadworny bard
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pią 17.08.2007, 13:17:42
Lokalizacja: Ataraxia
Pochwały: 3
Płeć: Mężczyzna
Tytuł:
PostNapisane: Sob 04.12.2010, 00:11:38

Cytuj:
Gdzie masz zamiar te swoje bogactwa na starość trzymać ? W bankach ? Nie radzę, zważywszy co się stało z bankami w Islandii, Ameryce i w innych krajach. Waluta traci na wartości z każdym rokiem.

Ja słyszałem, że złoto jest bardzo stałą walutą i można je trzymać latami a jego wartość będzie miała minimalne wahania. Świat nie kręci się tylko wokół dolara, złotówki, euro...

A co do Holandii, to nie żyje się tam dostatnio. Ludzie nie mają dużych ilości pieniędzy, bowiem większość zabiera państwo. Faktem jest, że mogą sobie za darmo pójść popływać, pograć w tenisa iść do teatru czy kina...
Problem polega na tym, że jeżeli mam własne pieniądze, to robię z nimi co chcę i wydaje je na takie rozrywki, na jakie mam ochotę (choćby cRPGi), a jeżeli państwo daje mi za darmo coś, to jednak jestem ograniczony do tego, co mi daje państwo (zamiast cRPGa, mogę pograć w tenisa, który mnie nie kręci...).
_________________
Reklama Time
http://ja.gram.pl/Arry
 
 Zobacz profil  
Seldon
Opętany
Opętany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pią 14.05.2004, 23:15:55
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Płeć: Mężczyzna

Medale: 4
Strażnik harmonii (1) Wierny i oddany (1) Złota Ahelorka '12 (2)
Tytuł:
PostNapisane: Sob 04.12.2010, 00:11:56

Cytuj:
Co twoim zdaniem jest tym bogactwem Holandii ? tulipany ?


Wyzysk ignorancie. Wyzysk i rabunek. Holendrzy rabowali swego czasu pół świata, podobnie jak Hiszpanie czy Anglicy. Przykładowo Indonezja przestała należeć do Holendrów dopiero w czasie drugiej wojny światowej, gdy zajęli ją Japończycy. Gujana Holenderska uzyskała niepodległość gdzieś w latach 70'tych XX wieku.
Holenderska flota handlowa zwoziła towary z kolonii do kraju, skąd opylano je na całą Europę. Doprowadziło to do rozwoju gigantycznych portów jak Rotterdam, co utrzymane zostało do tej pory.
Strategiczne położenie Indonezji spowodowało, że Holendrzy byli praktycznie jedynym łącznikiem między Europą a Japonią.
Niejaki Phillips (taka mała firma, nie wiem czy kojarzysz) zaczynał między innymi od zapewnienia kontaktu radiowego "Indii Wschodnich" z ojczyzną.
Ty naprawdę masz jakieś luki w edukacji.

To tak jakbyś chwalił, że Ruskim udało się kolej transsyberyjską wybudować.

Cytuj:
Nie radzę, zważywszy co się stało z bankami w Islandii, Ameryce i w innych krajach. Waluta traci na wartości z każdym rokiem.


Jesteś w ścisłej czołówce osób których nie planuję pytać o rady w kwestii finansów, więc daruj sobie.

Cytuj:
Ile masz lat chłopcze ?


Dość by na siebie zarabiać, czego praktyczne na pewno nie można powiedzieć o tobie.

Cytuj:
Gdzie masz zamiar te swoje bogactwa na starość trzymać ? W bankach ? Nie radzę, zważywszy co się stało z bankami w Islandii, Ameryce i w innych krajach. Waluta traci na wartości z każdym rokiem.


W bankach ? Pogrzało cię ? Kto normalny trzyma większa gotówkę w bankach ? Jak masz większą gotówke to inwestujesz, a nie trzymasz w niskooprocentowanej skarpecie od której jeszcze podatek Belki leci.
Jeżeli dysponujesz większą gotówką której wiesz że nie będzie potrzebował na gwałtu rety to możliwości są szerokie: nieruchomości, udziały w biznesie, kruszce, dzieła sztuki etc.etc.

Poza tym kto powiedział, że ja kiedykolwiek planuję iść na emeryturę ? Zakończenie kariery zawodowej momentalnie postarza człowieka.
 
 Zobacz profil  
ravenrot
Czeladnik
Czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pon 08.03.2010, 20:00:59
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Sob 04.12.2010, 00:42:50

Portugalia i Hiszpania Pik-Poku, miała na własność pół świata, dzisiaj gdyby nie pieniądze z unii, głównym towarem eksportowym tych krajów byłyby kapelusze Sombrero.

Cytuj:
Dość by na siebie zarabiać, czego praktyczne na pewno nie można powiedzieć o tobie.


To ile tam zarabiasz, co ?

Cytuj:
Znaczy planujesz umrzeć przed czterdziestką ? To by tłumaczyło twoje podejście do emerytury


„Ci wszyscy, co uwierzyli, przebywali razem i wszystko mieli wspólne. Sprzedawali majątki i dobra i rozdzielali je każdemu według potrzeby.”

44 werset 2 rozdziału Dziejów Apostolskich
 
 Zobacz profil  
Orish
Władca Insimilionu
Władca Insimilionu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śro 05.05.2004, 19:01:06
Lokalizacja: cytadela Adbar
Pochwały: 5
Płeć: Mężczyzna

Medale: 4
Strażnik harmonii (1) Wierny i oddany (1) Zasłużony (1) "Ciągle wracam" (1)
Tytuł:
PostNapisane: Sob 04.12.2010, 00:46:02

Cytuj:
„Ci wszyscy, co uwierzyli, przebywali razem i wszystko mieli wspólne. Sprzedawali majątki i dobra i rozdzielali je każdemu według potrzeby.”

Ale zdaje się, że ci "oni" to ludzie, a nie państwo.
_________________
"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą."
 
 Zobacz profil  
Seldon
Opętany
Opętany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pią 14.05.2004, 23:15:55
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Płeć: Mężczyzna

Medale: 4
Strażnik harmonii (1) Wierny i oddany (1) Złota Ahelorka '12 (2)
Tytuł:
PostNapisane: Sob 04.12.2010, 00:59:48

Cytuj:
To ile tam zarabiasz, co ?


Gdybyś chociaż zbliżał się do szeroko pojętej dorosłości to byś wiedział że obecnie większość firm zastrzega sobie w umowie zachowanie tajemnicy na temat wynagrodzenia, pośrednio na podstawie kodeksu pracy.

Cytuj:
Portugalia i Hiszpania Pik-Poku, miała na własność pół świata, dzisiaj gdyby nie pieniądze z unii, głównym towarem eksportowym tych krajów byłyby kapelusze Sombrero.


Hiszpania geniuszu przeżyła wojnę domową, a oba kraje dusiła w XX wieku dyktatura. Naprawdę nie widzisz absurdu porównywania tego do Holandii, która od 160 lat jest demokratyczna ?
 
 Zobacz profil  
coran
Czarnoksiężnik
Czarnoksiężnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Sob 14.03.2009, 20:24:06
Pochwały: 63
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Sob 04.12.2010, 09:17:12

Mam kolezanke w Holandii, i raczej zdaje sie, ze zyje im sie calkiem niezle.
 
 Zobacz profil  
Rhey
Wieszcz
Wieszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nie 13.03.2005, 23:08:38
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Wierny i oddany (1)
Tytuł:
PostNapisane: Sob 04.12.2010, 10:54:43

Cytuj:
Hiszpania geniuszu przeżyła wojnę domową, a oba kraje dusiła w XX wieku dyktatura. Naprawdę nie widzisz absurdu porównywania tego do Holandii, która od 160 lat jest demokratyczna ?

Tak właściwie to Hiszpańskie problemy zaczęły się jeszcze w XVIw. Już wtedy Hiszpańscy królowie eksperymentowali z cenami maksymalnymi i regulacją ryku powoli ale skutecznie spowalniając rozwój swojego państwa Na szczęście dla Holendrów udało im się wtedy wywalczyć niepodległość od Hiszpanii i zbudować finansowe imperium na podstawie bardziej wolnorynkowych podstawach.

Jeśli pozwoli się w zasobnym w bogactwa naturalne państwie różnej maści głupkom mieszać do gospodarki to skończy się na tym, że trzeba będzie dopłacać do każdego kg wydobywanego złota.
 
 Zobacz profil  
ravenrot
Czeladnik
Czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pon 08.03.2010, 20:00:59
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Sob 04.12.2010, 11:28:12

Cytuj:
Gdybyś chociaż zbliżał się do szeroko pojętej dorosłości to byś wiedział że obecnie większość firm zastrzega sobie w umowie zachowanie tajemnicy na temat wynagrodzenia, pośrednio na podstawie kodeksu pracy.


Głupota, wszystko po to żeby nie było kłótni że ktoś dostaje więcej a ktoś mniej. Może ukrywają zarobki żeby nikomu nie było wiadomo że jesteś dyskryminowany ? Aż nie chce się wierzyć co ci ludzie piszą....
Wyzywacie od złodziei polityków którzy chcą waszego dobra, sami jednak dajecie się oszukiwać komu tylko się da... Jeszcze chcecie zlikwidować płacę minimalną mając nadziej że szef będzie jeszcze bardziej was wykorzystywał... Aż ręce opadają...

Cytuj:
Hiszpania geniuszu przeżyła wojnę domową, a oba kraje dusiła w XX wieku dyktatura. Naprawdę nie widzisz absurdu porównywania tego do Holandii, która od 160 lat jest demokratyczna ?


Płacz i zgrzytanie zębów... To nie wiesz drogi panie że holandia przeżyła 2 wojny światowe ? W obu była na pierwszej linni frontu...

Cytuj:
Na szczęście dla Holendrów udało im się wtedy wywalczyć niepodległość od Hiszpanii i zbudować finansowe imperium na podstawie bardziej wolnorynkowych podstawach.



Potęga Holandii rozmyła się już w XVIII, zaś wolnorynkowe srelemorele doprowadziły ten kraj do bankructwa. Wysoki rozwój kraju wiąże się z położeniem przy najbardziej uczęszczanych drogach morskich na świecie.
 
 Zobacz profil  
Rhey
Wieszcz
Wieszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nie 13.03.2005, 23:08:38
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Wierny i oddany (1)
Tytuł:
PostNapisane: Sob 04.12.2010, 12:55:16

Cytuj:
Potęga Holandii rozmyła się już w XVIII, zaś wolnorynkowe srelemorele doprowadziły ten kraj do bankructwa.

Jeśli mówisz o problemach na przełomie XVIII i XIXw. to kłopot w tym, że Holandia nie miała wystarczającej potęgi militarnej. W przeciwnym wypadku wojny i blokady morskie nie stanowiły by tak ogromnego problemu dla jej gospodarki.


Ostatnio edytowano Sob 04.12.2010, 15:09:50 przez Rhey, łącznie edytowano 1 raz
 
 Zobacz profil  
Seldon
Opętany
Opętany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pią 14.05.2004, 23:15:55
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Płeć: Mężczyzna

Medale: 4
Strażnik harmonii (1) Wierny i oddany (1) Złota Ahelorka '12 (2)
Tytuł:
PostNapisane: Sob 04.12.2010, 13:55:31

Cytuj:
Głupota, wszystko po to żeby nie było kłótni że ktoś dostaje więcej a ktoś mniej.


Nie mędrku, zabezpieczenie prywatności innych pracowników. Ogłaszanie wszem i wobec ile się na danym stanowisku w danej firmie zarabia jest naruszeniem ich prawa do nieujawniania zarobków.

Cytuj:
Płacz i zgrzytanie zębów... To nie wiesz drogi panie że holandia przeżyła 2 wojny światowe ? W obu była na pierwszej linni frontu...


Chyba zakończymy dyskusję, bo tobie książek trzeba a nie rozmów na forum. Holandia jest demokratyczna od 160 lat z przerwą na WW2, bo w WWI nie brali udziału, ba ,zarabiali na niej jako dostawcy na Niemiec.

Hiszpania i Portugalia są demokratyczne w sumie około 40 lat z przerwami na wojny,a biorąc pod uwagę specyfikę Hiszpanii jako państwa federacyjnego było to kluczowe dla rozwoju kraju.

Może kiedyś wrócimy do tego tematu.
 
 Zobacz profil  
ravenrot
Czeladnik
Czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pon 08.03.2010, 20:00:59
Płeć: Mężczyzna

Medale: 1
Złota Ahelorka '10 (1)
Tytuł:
PostNapisane: Sob 04.12.2010, 16:44:24

Cytuj:
Nie mędrku, zabezpieczenie prywatności innych pracowników. Ogłaszanie wszem i wobec ile się na danym stanowisku w danej firmie zarabia jest naruszeniem ich prawa do nieujawniania zarobków.


Raczej do łatwiejszego ich okradania.

Cytuj:
bo w WWI nie brali udziału


To żeś palnął.

Cytuj:
Hiszpania i Portugalia są demokratyczne w sumie około 40 lat z przerwami na wojny,a biorąc pod uwagę specyfikę Hiszpanii jako państwa federacyjnego było to kluczowe dla rozwoju kraju.


Hiszpania, w odróżnieniu do Holandii po za latami 1936-1939 , nie brała udziału w żadnym większym konflikcie zbrojnym. W czasie samej II wojny Holendrzy w odpowiedzi na atak zorganizowali jeden z najskuteczniejszych ruchów oporu w okupowanej Europie.
II
 
 Zobacz profil  
Seldon
Opętany
Opętany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pią 14.05.2004, 23:15:55
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Płeć: Mężczyzna

Medale: 4
Strażnik harmonii (1) Wierny i oddany (1) Złota Ahelorka '12 (2)
Tytuł:
PostNapisane: Sob 04.12.2010, 16:54:26

Cytuj:
To żeś palnął.


Na twojej planecie nie zachowali neutralności ?

Cytuj:
Hiszpania, w odróżnieniu do Holandii po za latami 1936-1939 , nie brała udziału w żadnym większym konflikcie zbrojnym.


Hiszpania była pod panowaniem Franco do 1975,a dla regionów takich jak np. Katalonia czy Walencja oznaczało ciągłe represje.

Cytuj:
Raczej do łatwiejszego ich okradania.


Jak na kogoś kto promuje złodziejski system nadużywasz słowa kradzież.
 
 Zobacz profil  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Obsługa forum: Insi Interactive
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL