Galatasaray’da Gerets dönemi
Web NTVMSNBC   
NTVMSNBC'yi açılış sayfam yap
Video
Foto Galeri
Türkiye
Dünya
Ekonomi
Spor
Teknoloji
Sağlık
Kültür Sanat
Yaşam
Hava Yol
Yeşil Ekran
Eğitim
Moda
Otomobil
Doğuş Yayın Grubu
NTV
CNBC-e
e2
NTVSPOR.NET
NBA TV
NTV Radyo
Eksen 96.2
Radio N101
NTV Yayınları
NTV Tarih
N. Geographic
 
NTVMSNBC Anasayfa » Spor » Futbol » Galatasaray
Galatasaray’da Gerets dönemi
Belçikalı teknik direktör Eric Gerets, Galatasaray ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladı.


NTV-MSNBC VE AJANSLAR
Güncelleme: 17:18 TSİ 03 Haziran 2005 Cuma

İstanbul - Galatasaray’ın beklentilerinin yüksekliğinin farkında olduğunu belirten Gerets, “Ne kadar büyük bir etki ve baskı altında kalacağımı son derece iyi biliyorum. Bu büyük kulüpte bulunduğum sürece görevimi en iyi şekilde yapacağım” dedi.

 İLGİLİ HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Sarı-kırmızılı kulübün 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık sözleşme imzaladığı Belçikalı teknik adam, kulüp sportif direktörü Bülent Tulun, yönetim kurulu üyeleri Cengiz Özyalçın ve Niyazi Yelkencioğlu ile birlikte Florya Metin Oktay Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyerek, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Galatasaray’a karşı gerek oyuncu, gerekse teknik adam olarak bir çok kez mücadele ettiğini dile getiren Gerets, “Şimdi de bu takımın başından ayrı bir mutluluk duyuyorum. Galatasaray Tesisleri’nin her köşesini gezdim. Bu tesisler ve kalitesi, Avrupa’daki bir çok üst düzey seviyesinin de üzerindedir. Bundan dolayı çok mutluyum” diye konuştu.

“CESARETİM VAR”
Gerets, Fatih Terim ve Gheorghe Hagi’nin sarı-kırmızılı kulüpte 1.5 sezon çalışabildiklerinin hatırlatılması üzerine, uzun süreli çalışmaktan ve başarılı olacağından korkusunun bulunmadığını söyledi.

Hiçbir takımı yarıda bırakmadığını vurgulayan Belçikalı teknik adam, “Bu nedenle de 2 sene artı 1 yıl mukavele imzaladım. Benim cesaretim var” ifadelerini kullandı.Eric Gerets, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ve yönetim kurulunun kendisine olan inancına teşekkür ederken, henüz kısa bir süre İstanbul ve Galatasaray’da bulunmasına rağmen, kendisini çok uzunsüredir burada yaşıyormuş gibi hissettiğini anlattı.

SİSTEMİ 4-4-2
Galatasaray’ı oynatmayı düşündüğü sistemi 4-4-2 olarak açıklayan Gerets, ancak elinde bulunan oyunculara göre bundan taviz verebileceğini söyledi.

Gerets, takımına orta sahada ve defansta çok agresif baskılı oyun oynattığını belirterek, “Rakibi kendi sahasından çıkarmamayı isterim. Bu kafamdaki sisteme elimdeki kadro ne kadar müsade edecek henüz bilemiyorum. Kadronun durumuna göre 4-3-2-1’e de dönebilirim, ama bunu zaman gösterecek” şeklinde konuştu.

Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin kuvvetli ekipler olduğunu bildiğini vurgulayan Eric Gerets, “Ama önemli olan benim kendi ekibimi tanımam ve kuvvetini bilmemdir. Zaten diğer ekiplerle karşı karşıya geldiğimizde bunu göreceğiz” dedi.

“MİLLİ TAKIM ANTRENÖRÜ İŞİME KARIŞAMAZ”
Gerets, Hakan Şükür’ün milli takımda oynayamaması şeklindeki bir soru üzerine, “Türk Milli Takımı’nın antrenörünün benim çalışmalarıma ve tercihlerime karışmasını istemem, ben de onun çalışmalarına ve tercihlerine karışmam” yanıtını verdi.

Belçikalı bir gazetecinin, “Sizin lakabınız aslan, Galatasaray’ında simgesi” hatırlatması üzerine Gerets, “Benim lakabımın aslan olması, Galatasaray’ın simgesinin aslan olması aslında tuhaf olduğu kadar, hoş bir tesadüf, bundan memnunum. Ayrıca, Belçika’da da sarı-kırmızı-siyah forma giymem hoş bir tesadüf” dedi.

Gerets, Hagi dönemi hakkındaki bir soru üzerine de, “Hayatımda hiçbir zaman halefim veya selefim için bir kritik yapmadım, bundan sonra da yapmam. Galatasaray’ın kasetlerini izlemedim ama birkaç gün içinde muhtemel yardımcılarımla kasetleri seyredip, izlenimlerimi dilegetireceğim” diye konuştu.

  TEKNİK DİREKTÖRLÜK KARİYERİ
1992-1993 Club Luik
1993-1994 Club Luik
1994-1995 Lierse
1995-1996 Lierse
1996-1997 Lierse
1997-1998 Club Brugge
1998-1999 Club Brugge
1999-2000 PSV Eindhoven
2000-2001 PSV Eindhoven
2001-2002 PSV Eindhoven / FC Kaiserslautern
2002-2003 FC Kaiserslautern
2003-2004 FC Kaiserslautern / Wolfsburg
2004-2005 Wolfsburg


YARDIMCILARI KESİNLEŞMEDİ
Sportif direktör Bülent Tulun ise profesyonel futbol takımını iki sezonluğuna teknik direktörünün Eric Gerets olduğunu açıklayarak, 1 yıl da opsiyonlu olmak üzere kendisiyle sözleşmenin daha önce imzalandığını söyledi.

Gerets’in tatilini keserek medyaya açıklamalarda bulunmak üzere İstanbul’a geldiğini ve Atina’ya döneceğini vurgulayan Tulun, Belçikalı teknik adamın yardımcılarının ise henüz kesinleşmediğini açıkladı.

Tulun, “Bir yardımcısı yurt dışında halen sözleşmesi devam ediyor. Bununla ilgili durum kesinleşince açıklama yapacağız” dedi.

Tulun, Gerets’i tercih etmelerindeki sebepleri ise, “Öncelikle kendisinin devamlı başarı peşinde koşan, hırslı bir hoca olması, ikincisi futbolu bıraktığından beri 10 sene Avrupa’nın önemli ülkelerinde teknik adamlık yapması ve Türk kamuoyunun, hem hocalığından hem de futbolculuğundan Gerets’i tanıması” olarak sıraladı.

13 HAZİRAN’DA DÖNECEK
Tulun, Atina’ya gidecek olan Gerets’in 13 Haziran’da yeniden İstanbul’a dönerek, göreve başlayacağını vurguladı.

Bu tarihten itibaren Gerets’in İstanbul’da çalışacağını kaydeden Bülent Tulun, 25-26 Haziran’da da sezonu açacaklarını sözlerine ekledi.

 

Bu habere oy ver
Düşük
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan
Yüksek
     •  En çok puan alan haberler

Yazdır Gönder Görüş yaz/ oku

Bütün Görüşleri Oku

Ana Sayfa | Türkiye | Dünya | Ekonomi | Sağlık | Yaşam | Teknoloji | Kültür Sanat | Doğal Hayat | Eğitim | Moda
Spor | Hava Yol | İletişim | Yardım | İzleyici Görüşleri | Reklam Seçenekleri | Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları