język, Accesskey 1, Przejdź do zawartości, Accesskey 2, Przejdź do nawigacji strony, Accesskey 3
Mecklenburg-Vorpommern / MV tut gut


Wybierz język

Deutsch | English | Polski

Waren (Müritz)

ok. 21.300 mieszkańców

"Powietrze jest tu cudowne i zależnie od kierunku wiatru, stojąc na naszym balkonie, czuję zapach wilgotnej bryzy lub jodeł z pobliskich lasów". Tak oto swój urlop w Waren opisywał w sierpniu 1896 roku pisarz Theodor Fontane.

Waren (Müritz)
Zdjęcie:Jörn Lehmann

Tak przez Fontane postrzeganą, leżącą nad największym śródlądowym jeziorem Niemiec miejscowość odnajdziecie Państwo w Waren (Müritz) również dziś. Najpiękniejszy widok rozciąga się z wieży Kościoła Mariackiego. Z całą pewnością powinniście udać się na spacer promenadą. Waren (Müritz) jest godne uwagi o każdej porze roku. To idealny punkt wypadowy dla żeglarzy, nurków i surfujących na desce. Również w trakcie relaksującej przejażdżki możecie się Państwo delektować rozległą okolicą. W Muzeum Müritz zobaczycie wystawę tutejszych zwierząt i roślin, które być może umknęły Państwa uwadze w Parku Narodowym Müritz.

Rys historyczny

Waren założono około roku 1260. Miasto rozwinęło się bardzo szybko dzięki korzystnemu dla rozwoju handlu położeniu nad drogą wodną Müritz.

Wokόł Kościoła św. Grzegorza powstało Stare Miasto. Już z końcem XIII wieku istniało tu rόwnież Nowe Miasto. Kościołem parafialnym Waren był zbudowany w XIV wieku Kościόł Mariacki. Około roku 1320 doszło do połączenia dzielnic miasta, ktόre ogrodzono wspόlnym murem miejskim. Kiedy w 1347 roku osiedlili się tu książęta z linii bocznej von Werle, Waren stało się miastem rezydenckim...

dalej


Waren (Müritz) - Information
(Informacja Waren (Müritz))
Neuer Markt 21
17192 Waren (Müritz)

tel: 03991-67398-47, -48, -49
e-mail: waren-tourist@t-online.de
internet: www.waren-mueritz.de

Informacje dodatkowe