18 червня 2014, Київ 08:20

Політика

Про міністра-дипломата Дещицю заговорив світ (світова преса)

x

Мультимедіа

Аудіо
РОЗМІР ШРИФТУ - +
Західна преса пише, що «Росія сприяє розпалюванню конфлікту в Україні і гальмує розв’язання української кризи». Оглядачі називають ситуацію на російсько-українському кордоні «абсурдною», коли Кремль нібито закликає до миру в Україні, а сам тим часом шле туди своїх диверсантів і танки. Газети також констатують, що ЄС не спромігся владнати «газових розбіжностей» між Росією та Україною і нині Києву загрожує зупинка постачання газу з боку російського газового монополіста «Газпрому». Світові видання інформують також про вимогу, яку Москва висунула Києву щодо усунення з посади українського міністра закордонних справ Андрія Дещицю, який, заспокоюючи протестувальників, повторив слова популярної пісні футбольних фанатів – «Путін – х**ло».
 
Впливова американська The Washington Post пише, що «українці називали останнім часом Володимира Путіна за його дурну славу не лише нацистом, диктатором, а й іншими словами, котрі означають для них те, що Путін є джерелом зла». Але, на думку газети з Вашингтона, ніщо не викликало таку бурю несприйняття в Москві, як використання головним українським дипломатом Андрієм Дещицею «хуліганського школярського епітету», котрий вже раніше гостро характеризував президента Росії устами футбольних фанатів, і не лише в Україні. Міністр закордонних справ України, як інформує провідне американське видання, у своїх намаганнях заспокоїти минулої суботи розгніваний натовп перед російським посольством у Києві, не зупинився навіть перед тим, щоб заспівати на вимогу протестувальників перед російським посольством рядки відомої пісні футбольних болільників – «Путін – х**ло». Це викликало бурхливе схвалення натовпу, пише американська газета. «Безумовно, Дещиця показав дружнє ставлення до української поп-культури», як зауважує видання зі США, бо ця співанка фанатів про Путіна, котра прозвучала вперше у березні на стадіоні в Харкові, була підхоплена не лише в Україні, а й у світі і використана у протестах проти поведінки Росії щодо України. Тут також відзначено, що співанка «ла-ла-ла-ла – Путін х**ло» була підхоплена фанатами в барах Японії, в американському Лос-Анджелесі, і вболівальниками на відкритій трибуні Кубка світу в Бразилії. Газета зі США також цитує американського посла в Києві Джеффрі Пайєтта, котрий назвав дії Андрія Дещиці тієї суботи в Києві гідними «кваліфікованого дипломата», котрий намагався розрядити ситуацію. Однак Москва, як пише The Washington Post, висловлює на весь світ своє відкрите невдоволення вчинком Дещиці і вимагає від Києва його відставки.
 
Німецька Suddeutsche Zeitung наголошує, що «Росія посилює конфлікт в Україні». Газета вважає, що Москва всіляко гальмує розв’язання «української кризи» і нагадує Заходові, що той обіцяв підтримку Києву «посиленням тиску на владу Кремля». Впливове видання з Німеччини також зауважує, що «ситуація є абсурдною, коли Росія посилає через захоплені російськими ж сепаратистами пункти на кордоні з Україною у зону конфлікту свої танки та іншу зброю» і, разом з тим, закликає до миру в регіоні. Німецька газета також вважає, що ЄС не спромігся владнати «газовий конфлікт» між Києвом та Москвою, коли газові переговори провалилися і тепер Москва перевела Україну на газову передоплату й поспішила сама подати позов до Стокгольмського арбітражу на український «Нафтогаз» за понад 4 мільярди доларів газового боргу перед російським «Газпромом». Видання також вважає, що тепер можуть виникнути проблеми в ЄС, коли «Україна може використовувати для власних потреб транзитний російський газ у ситуації припинення постачання російського газу до Києва».
 
Швейцарська Neue Zurcher Zeitung цитує єврокомісара з енергетики, німця Ґюнтера Еттінґера, котрий сказав журналістам, що «російська сторона відхилила компромісну пропозицію ЄС» на цих газових переговорах України з Росією, коли українська сторона мала заплатити наступних 700 мільйонів доларів за російський газ і продовжити переговори ще на місяць. Видання також цитує українського міністра енергетики Юрія Продана, котрий вважає, що рішення «Газпрому» припинити постачання газу в Україну – це «серйозна загроза». Продан також сказав, що українська сторона готова до продовження переговорів з Москвою. Газета з Цюріха нагадує, що ЄС приблизно на третину залежить від поставок російського газу і половина з цього об’єму проходить через українську газотранспортну систему.
 
Польська Rzeczpospolita запитує, чим загрожує військова ситуація на сході України і розмірковує над тим, чи введе новий президент воєнний стан у цьому регіоні, що має обговорюватися цього понеділка на засіданні РНБО у Києві. Видання цитує з цього приводу міністра оборони України Михайла Коваля, який каже, що «ця тема буде детально обговорена на засіданні у президента, буде ухвалене відповідне рішення». Видання також ставить питання, чому Захід не активізує військової допомоги Україні в умовах посиленого втручання Росії в події на українському сході.

Василь Зілгалов

zilhalovV+rferl.org

Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.


Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
Відсортувати коментарі:
Додати коментар (55)
Коментарі, сторінка з 4
    Вперед 
від: Украина
18.06.2014 00:29
Наконец-то Дещыця назвал вещи своими именами, молодец. Сработало, раз путинские холуи разверещались на весь мир. К лилиПУтлеру надо обращаться в стиле "письма Запорожских козаков к Турецкому Султану", а не петь ему дипломатические реверансы. Тем более, что он реально страдает от посвященных ему народных песенных шедевров.

від: Харьков Місто: Харьков
17.06.2014 18:26
Х..о и его ХОЛУи в Кремле - с кем говорить ?... Действительно нам там не с кем говорить , пусть они идут в отставку и тогда поговорим.
Я думаю . российские СМИ с удовольствием тиражируют эту правдивую инфу , как единсвенно правдивую сегодня на просторах РФ

від: pereverzev_serg Місто: Украина, Киев
17.06.2014 17:47
Когда-то я Путина считал умным человеком, и мудрым руководителем государства. События последних 4-5 месяцев сильно изменили это мнение. Мне не понятно, как можно ради любых политических целей так манипулировать сознанием собственного народа? Как можно поддерживать откровенных бандитов? Как можно считать, что весь мир не прав? Как можно натравить друг на друга два братских народа и развязать войну? А ответ прост и, я бы даже сказал , элегантен - никакой он не мудрый руководитель - а как сказал А. Дещица - х ...ло. И нет сомнений, что он понимал, что такое честь мундира и этика дипломата. Его поступок можно сравнить с поступком мальчика, который произнес ключевую фразу, которую другие сказать не осмелились - а Король то голый!

від: Владимир Місто: Украина
17.06.2014 16:31
Из песни слов не выбросить, чего на ПРАВДУ обижаться! Русская пословица гласит "На обиженных воду возят" ! Лавров это должен знать!

від: кен Місто: санта-барбара
17.06.2014 16:30
Поддержка действий Дещицы лишь пораждают мысль о том, что в украине все такие неадекватные люди.
Если есть в государстве глава МИД позволяет подобное, что можно сказать о таком государстве? Кому оно нужно в ЕС?
А не дай бог, этот Дещица, чего в Брюсселе сказанет или в Вашингтоне, ну чисто разрядить атмосферу?
Запасаемся попкорном и смотрим дальше это увлекательнейший сериал, про сказочных эльфов из братского народа.
У відповідь

від: Анонім
17.06.2014 17:46
Это очень и очень заметно, что в России смотрят сериалы и "новости". Эти увлекательные занятия заставляет российскую биомассу сомневаться в адекватности тех, кто не смотрит этот мусор и еще в состоянии думать и анализировать происходящее в реальном мире.
У відповідь

від: Анонім
17.06.2014 22:08
Господину кену: Вы всегда пишете одно и то же о своих любимых эльфах и еще там о ком-то. Это с вами произошло после просмотра множества сериалов или вы что-то такое курите?
У відповідь

від: кен Місто: барбара
17.06.2014 21:25
Для эльфов конечно лучще жить в их сказочном мирке, где все понятно. Во всем виноваты жуткие орки с востока, что стоит только попрыгать на поле, как приедет Гендальф и даст печенек,а кто будет хорошо прыгать и плевать в сторону востока поедет с Гендальфом в чудесную страну, где текут молочные реки с кисельными берегами.
В этой чудесной стране все отлично, но не хватает только прыгучих эльфов для наступления полного счастья, ради них Гендальф пойдет на все, уж очень милы эти созданья.

від: Сергей Місто: Украина
17.06.2014 15:02
"цитує американського посла в Києві Джеффрі Пайєтта, котрий назвав дії Андрія Дещиці тієї суботи в Києві гідними «кваліфікованого дипломата»"

Пайетт одобрил действия Дещицы, путинские москвож.пы - гневно осудили. Так кто же прав - американский дипломат, профессионал, или свора продажной путинской челяди?

Дещиця один из немногих, кто не побоялся сказать правду о Путине. Что до дипломатического этикета, то я что-то не слышал, чтобы хоть один московит осудил своего собакомордого министра иностранных дел за нецензурную брань в беседе с английским коллегой.

Наоборот! Восхищались: во мужик!

Так теперь получают то, что заслужили. Если их презик - х.ло, то что ещё можно о нём сказать.

від: Bras
17.06.2014 14:30
Андрій Дещиця молодець!
З волі Путіна вбито міліони невинних людей - він не просто Ху*ло, це мерзотник якому небуде ніколи пощади і прощення.

від: Межгорец Місто: Межигорье
17.06.2014 13:04
від: Анонім16.06.2014 20:08 Відповісти - :)
У дипломата не должны преобладать емоции! Здравый рассудок и чуство собственного достоинства обязаны присутствовать у любого представителя страны. Позор путлеру! :)))
А эту песню - которая уже звучит по всему миру - Дещица исполнил как последний ненасильственный доступный шанс для защиты посольства России от разьярённых путлеровской агрессией людей - и в чём тогда его вина?
А этот "ла-ла-ла" для поддержания своего рейтинга в России и для достижения своих имперских амбиций ведёт себя как последний сомалийский\нигерийский бандит - путлер изгой цивилизации!

від: Справжня патріотка Місто: Київ
17.06.2014 10:39
Псевдодипломат Дещиця ніякий не міністр, а т.в.о. міністра, його рівень такий же примітивний, як і рівень всієї нинішньої охлократичної влади. Мені особисто соромно і за цю владу, і за державу, яка внаслідок майдану схожа на обскубану курку. Україна вмерла. Шкода, але це так
У відповідь

від: Анонім
17.06.2014 18:20
Украина стала "обскубаной", как Вы изволили выразиться, потому-что такие как Вы 23 года голосуют за "януковичей".
В Украине убивают и мучают людей, потому-что такие как Вы 23 года голосуют за "януковичей". И мне стыдно, что в Украине живут такие как Вы, голосовавшие за "януковичей". Судя по Вашему комментарию, прежняя власть была аристократической и интеллектуальной. Это же каким интеллектом Вы обладаете, раз потчуете нас такими плодами Ваших "размышлений"?
У відповідь

від: Межгорец Місто: Межигорье
17.06.2014 13:16
:) "Обезьяна и очки" Крылова : путлер=нигеро-сомалийский бандит, а Рассея ПОЧТИ = Северная Корея! пу-Чен-Ыр :))
"Патриотка" - а тебе не стыдно за это всё путлеровское враньё для уничтожения Украины? - Фальшивки російської пропаганди проти України (обережно, кадри насилля)
http://www.radiosvoboda.org/media/photogallery/25422026.html
http://www.radiosvoboda.org/media/photogallery/25411514.html
сепаратисты демонстрируют остатки ракеты, которая, якобы, была выпущена с самолета 2 июня. В то же время, в социальной сети ВКонтакте в группе сепаратистов Донецкая Республика | Русское лето!обнаружена эта же самая фотография в серии фото (третья снизу) осколков после обстрела боевиков, в Ровеньках.Источник:http://censor.net.ua/p288282
Фото из Стамбула! «После столкновений. Националисты празднуют победу. Коммунальные овцы
http://expert.ru/russian_reporter/2014/20/fotografii-nedeli/
И за эту изуверскую правду - "… Наконец, Россия не отказывается от поддержки Донбасса - просто делает это куда менее опасными для собственного имиджа способами, нежели официальный ввод войск. (Почему Путин не вводит войска в Донбасс Геворг Мирзаян «Expert Online» 28 май 2014, 01:24) - Нужно понимать, что задача Москвы не в том, чтобы добиться независимости ДНР и ЛНР, а в том, чтобы вынудить Украину стать федерацией и получить на своих юго-западных границах стабильное и предсказуемое государство. Подобная политика требует крайне выверенного подхода - главное не переборщить с действиями. России нужно сохранение статус-кво до тех пор, пока Киев не протрезвеет и не поймет безвыходность своего положения, поэтому Москва действует сообразно обстановке." http://expert.ru/2014/05/28/donbass/

від: ц Місто: ц
17.06.2014 08:42
Яка держава такой и МИД.
У відповідь

від: Межгорец Місто: Межигорье
17.06.2014 13:21
Точно! Какой путлер - такой и чуркин :))) "Российский чуркин заявил в ООН на доказательства российской лжи : "ложь не обязательно является искажением фактов, но выборочным представлением своей позиции".
http://glavnoe.ua/news/n175316
рассейские чмошники.
Коментарі, сторінка з 4
    Вперед 
ДОЛУЧАЙСЯ!
Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода RSS Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

Відео У Києві затримали спільника лідера бойовиків Безлера – СБУ

«Бєс» поставив завдання вчинити низку диверсій на об’єктах енерго- і водопостачання – затриманий

Установка БМ-21 «Град» Збройних сил Росії, ілюстраційне фото

«Інформаційний спротив»: «Град», використаний сепаратистами, прибув із Росії

Про це свідчать знаки на бойовій машині, а також документація, що була в кабіні БМ-21

Бійці батальйону Азов вимагають від влади рішучих наказів
  Нас використовують як гарматне м'ясо – гвардієць в зоні АТО
Зображення питання

Вікторина з історії Чемпіонату світу з футболу

Перевірте себе, щоб побачити, як багато ви знаєте про досягнення на чемпіонатах світу з футболу (йдеться про країни, для яких працює Радіо Свобода).
В інших ЗМІ
В інших ЗМІ