love
fight

Schizofrenia nie jest chorobą!
Spójrzmy na nią przez pryzmat fenomenu!


Alternatywna platforma internetowa

Znajdziesz tu m.in. pierwsze w Polsce Forum, którego administratorzy patrzą na Schizofrenię przez pryzmat fenomenu, gdzie można podzielić się doświadczeniami, w jaki sposób poukładać "sobie" życie bez "leków" i bez lęków, czyli:

Praktyczna Fenomenologia zamiast psychiatrii
- życie zamiast terapii!

Pod patronatem IAAPA Polska i dzięki konsekwentnemu zaangażowaniu Państwa Joanny i Andrzeja Skulskich z Berlina, powstał  w Niemczech (ze względu bezpieczeństwa prawnego) pierwszy projekt pilotażowy, bazujący na fundamentach Fenomenologii: Zastępczy Dom Rodzinny - ArtBonus.
Więcej informacji w jęz. niemieckim>>>

W dziale Porady znajdziesz obecnie 3 poradniki:

  • "Głos Wewnętrzny" Paula Bakera, informujący o ponad 10-letnich badaniach znanego profesora holenderskiego, Mariusa Romme, który bazując na swoich badaniach, podsuwa nam zupełnie inną odpowiedź odnośnie fenomenu "słyszenia głosów", niż psychiatria systemowa, a swoje zrozumienie nabył właśnie dzięki systematycznym wywiadom z osobami dotkniętymi tzw. Schizofrenią. Wyniki tych badań skłoniły go do zwrotu myślowego w postrzeganiu Schizofrenii i przestał traktować głosy jako tzw. halucynację słuchową akceptując fakt, że inne postrzaganie rzeczywistości przez osobę dotkniętą nie powinno być traktowane, jak choroba, a jako już nieodłączna część jej świadomości. Romme po prostu pytał: kiedy to się zaczęło z głosami? Ile głosów słyszysz? Jak często je słyszysz? Jak myślisz, co mogą głosy oznaczać? O czym mówią głosy? Co ci pomaga? Itd...
  • "Informacja dla rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży, słyszących głosy" - autorstwa dr Sandry Escher, która jest Holenderką i ekspertem, zajmującym się słyszeniem głosów u dzieci i młodzieży. Escher spędziła już lata na rozmowach z dziećmi, które "słyszą głosy", jak również z ich rodzicami i opiekunami. Przeprowadziła do tej pory najdokładniejsze i najbardziej szczegółowe badania naukowe w zakresie tego fenomenu. W niniejszym artykule przedstawia ona nowe spojrzenie na temat tego, co mogą "reprezentować" głosy i jak możecie pomóc dziecku, które takie głosy słyszy, aby nauczyło się sobie z nimi radzić.
  • "Pomocy! Dziecko ma Schizofrenię! Dlaczego nie potrafimy się dogadać?" - autorstwa Andrzeja Skulskiego, od 12 lat wraz z małżonką badającego fenomen tzw. Schizofrenii. "To Uniwersytet, którego się nie kończy, to ciągłe pozytywne napięcie, by nadążyć za ewolucją." Skulski pisze: "Jest cała masa aspektów, dlaczego bliskim ciężko jest poradzić sobie z nagle pojawiającym się INNYM stanem kochanej osoby. Rozważenie wszystkich aspektów tak, czy owak nie jest możliwe, gdyż każdy z osobna otoczony jest innym środowiskiem i innymi wrażeniami życiowymi, ale jest kilka spraw, które szczególnie przeszkadzają w nawiązaniu kontaktu, który zazwyczaj tracimy z Dotkniętym, co staje się przyczyną izolacji, ale też samo-izolowania się naszych bliskich, a tym samym – całej masy problemów.

W dziale Artykuły publikujemy materiały, które psychiatria przemilcza, chroniąc w ten sposób swój informacyjny monopol. W materiałach tych staramy się nie tylko przedstawić nowatorskie spojrzenie na fenomen Schizofrenii, ale podważamy wiele utartych poglądów na temat psychiatrii. Niestety w społeczeństwie utarty jest stereotyp, jakoby psychiatria miała naukowe potwierdzenie na istnienie "chorób psychicznych", co jest nieprawdą. Mało kto zwraca uwagę na fakt, że ta pseudo-nauka opiera sie tylko i wyłącznie na przypuszczeniach (hipotezach) i nie jest w stanie przedstawić dowodu na istnienie "choroby psychicznej", co skrupulatnie ukrywane jest pod płaszczykiem całej masy "terminologii fachowej", która ma jej dodać prestiżu.

 

W dziale Filmy gromadzimy ciekawe choć bulwersujące materiały filmowe, które dobitnie demaskują psychiatryczno-farmakologiczne oszustwo.


Zapraszamy!