Strona Główna - O mnie

O mnie

Grzegorz Napieralski - życiorys
Grzegorz Napieralski - życiorys

PRYWATNIE

Urodziłem się w Szczecinie 18 marca 1974 roku, uczęszczałem do Szkoły Podstawowej nr 1, a kolejnym krokiem w edukacji było Technikum Mechaniczne, gdzie zdobywałem wiedzę o mechanice, elektronice, technice. Potem przyszedł czas na studia - wybrałem macierzysty Wydział Humanistyczny na Uniwersytecie Szczecińskim. Pięcioletnie studia zakończyłem tytułem magistra Nauk Politycznych i dwiema specjalizacjami: Integracja Europejska oraz Administracja i Marketing Polityczny. W 2003 roku poślubiłem swoją wieloletnią dziewczynę Małgorzatę Juras. Dziś jesteśmy szczęśliwymi rodzicami dwóch córek, Alicji oraz Oli.

ZAWODOWO

W trakcie studiów podejmowałem się licznych prac zawodowych, pracowałem między innymi fizycznie w Stoczni Szczecińskiej oraz na nocne zmiany w drukarni.  Dodatkowo społecznie  pełniłem funkcję asystenta szczecińskich posłów, początkowo  Bogusława Liberadzkiego, później Jacka Piechoty. Działalność tą traktowałem jako praktyczne wykorzystanie  wiedzy zdobywanej na studiach politologicznych. Po ukończeniu nauki podjąłem pracę w dziale promocji  zachodniego koncernu, a po roku zostałem etatowym Sekretarzem Wojewódzkim zachodniopomorskiego SLD. W 2002 r. podjąłem pracę w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim jako doradca Wojewody. Funkcję tę sprawowałem do 24 czerwca 2004 r., do czasu, gdy Bogusław Liberadzki uzyskał mandat Posła do Parlamentu Europejskiego. Zgodnie w ordynacją wyborczą, jako następny na liście z wynikiem wyborczym zająłem jego miejsce w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, stając się Posłem zawodowym.

POLITYK

W 1995 roku, jako 21 latek wstąpiłem do Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej oraz do jej organizacji młodzieżowej - Frakcji Młodych. Praca w partii politycznej oraz działalność społeczna na rzecz mieszkańców Szczecina została szybko dostrzeżona i w 1997 r. zostałem Sekretarzem SdRP w Szczecinie, a po dwóch latach Sekretarzem SLD w województwie zachodniopomorskim.  W wieku 27 lat zostałem wybrany na funkcję Przewodniczącego SLD w Szczecinie, a rok później dzięki poparciu mieszkańców Szczecina - Radnym Miasta Szczecina, uzyskując  bardzo dobry wynik wyborczy w mieście. Moja aktywność  w Szczecie zostaje zauważona i dostrzeżona przez Delegatów na Kongres SLD w Warszawie. W 2004 r. zostałem Wiceprzewodniczącym Rady Krajowej SLD a rok później Sekretarzem Generalnym. 1 czerwca 2008 r. delegaci na IV Kongres Sojuszu Lewicy Demokratycznej powierzyli mi funkcję Przewodniczącego partii. Pełniłem również funkcję Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego "Lewica". W grudniu 2011 roku zrezygnowałem z obu funkcji. Dziś jestem Przewodniczącym Zachodniopomorskiej Rady Wojewódzkiej SLD oraz Posłem na Sejm RP z okręgu szczecińskiego.

Bądź w kampanii na bieżąco. Subskrybuj naszego NEWSLETTERA już dziś.

To wyjątkowa możliwość śledzenia poczynań Grzegorza Napieralskiego. Dowiesz się dzięki nam o spotkaniach, przedsięwzięciach czy eventach z udziałem naszego kandydata.

Poseł na Sejm RP Grzegorz Napieralski. Wszelkie Prawa Zastrzeżone

debt management companies | Einfaches Werkzeug levitra 20mg uberwunden Krankheit