אישורים

אישור תקינות למערכות מבנה גילוי אש


אישור תקינות למטלטלים לפי תקן 129


אישור תקינות למתזים לפי תקן 1928

גילוי אש

מהי מערכת גילוי אש?

מערכת גילוי אש הינה מערכת שמצילה חיים. כאשר פורצת שריפה במקום סגור כגון בית, משרד או קניון, עד שנשים לב אליה היא כבר יכולה לכלות שטחים גדולים ולחסום את פתחי היציאה, או גרוע מכך לגרום לחוסר חמצן באויר, שיהווה סכנה מיידית לשוהים במבנה. מערכת גילוי אש יכולה להתריע על שריפה כבר בשלב העשן ועוד בטרם התלקחות גדולה יותר וכך להודיע לשוהים במבנה כי ישנה שרפה בו ועליהם להתפנות במהרה. מערכת גילוי אש גם מתריעה בצורה אוטומטית לרשויות הכיבוי דיווח קולי על פרוץ השריפה ואפילו תוכל להכווין את רשויות הכיבוי למיקום השריפה הספציפי בתוך המבנה וזאת כדי לחסוך זמן ולמנוע שריפה גדולה ומסוכנת יותר.

סוגי גילוי אש-

קיימות בשוק כיום שני סוגי מערכות ל- גילוי אש. המערכת הראשונה תהיה מערכת אזורית. מערכת מסוג זה נועדה לצורך גילוי אש בשטחים קטנים עד בינוניים כמו משרדים, מבנים מוסדיים או עסקים קטנים. המערכת השנייה הינה מערכת אנלוגית שהיא מערכת חדשנית לגילוי וכיבוי אש, שמותקנת לרוב במבני מסחר ושטחים גדולים. מערכת זו יודעת גם לזהות את פרוץ השריפה וגם לכבות אותה באמצעות מערכת כיבוי אש ייחודית ואוטומטית שמותקנת במבנים אלה.

תקנים ל- גילוי אש-

מכיוון שמערכת לגילוי אש נחשבת מערכת מצילת חיים, התקנתה דורשת תנאים מחמירים. המערכת צריכה להיות מותקנת בהתאם לצורתו וגודלו של המבנה, זאת על ידי חברה שמורשת להתקנת מערכות מסוג זה. בתום ההתקנה על המתקין להעביר בדיקה של מכון התקנים וכמו כן להדריך את בעלי המקום לגבי אופן השימוש במערכת. עליו להעביר תעודת בדיקה של מעבדה מוסמכת, אשר אישרה כי ההתקנה בוצעה לפי התקן הדרוש. מכייון שמערכת זו היא מערכת מצילת חיים היא תדרוש בדיקה שגרתית אחת לחצי שנה בידי גורם מוסמך לכך. בבואנו להתקין מערכת לגילוי אש בעסק שלנו, עלינו לבדוק שהחברה הציעה לנו את שירותיה, היא חברה מורשת בעלת ניסיון וידע. כמו כן עלינו לבדוק כי ההתקנה בוצעה לפי התקן הדרוש וכי בידינו בדיקה חתומה בידי מעבדה מוסמכת על ההתקנה שבוצעה עבורנו במבנה.


| גילוי אש || מערכת גילוי אש || גילוי וכיבוי אש |
בניית אתרי אינטרנט אינטראקטיב עיצוב לוגו