אישורים

אישור תקינות למערכות מבנה גילוי אש


אישור תקינות למטלטלים לפי תקן 129


אישור תקינות למתזים לפי תקן 1928

ציוד כיבוי


רוב האנשים בטוחים כי הדרך הטובה ביותר להתמודד עם מקרה של שריפה,
היא להתקשר למכבי אש ולהזמין ניידת מכבי אש. אך למעשה יעבור זמן רב עד שהצוות המקצועי יגיע למקום האירוע ובינתיים יכול להיגרם נזק רב לרכוש ולבני האדם המצויים בתוכו. כאשר פורצת שריפה, חשוב קודם כל להזמין את אנשי כיבוי האש המקצועיים, אך לא פחות חשוב להתחיל טיפול ראשוני במוקדי השריפה השונים. לצורך כך קיים למעשה ציוד כיבוי אש, כאשר הוא אמור להימצא במקומות המיועדים לו לפי התקן ולהיות כשיר לשעת שריפה כל הזמן. ציוד כיבוי נותן את המענה הראשוני לשריפה על ידי האנשים אשר מגלים אותה ובכך ניתן להקטין משמעותית את נזקיה.

ציוד כיבוי הוא ציוד אשר מותקן באופן קבוע במבנה. השימוש בו הוא רק בשעת חירום. ציוד כיבוי אינו יכול לרוב לכבות שריפה גדולה, אך הוא יכול לסייע במניעת התפשטותה. בנוסף ציוד הכיבוי יכול לסייע לבני הבית או המקום, להתפנות בצורה בטוחה מאיזור השריפה ללא פגע. במקרים מסויימים של שריפות קטנות, יכול ציוד כיבוי אפילו לכבות את השריפה לגמריי.

את ציוד כיבוי האש ניתן לחלק לשתי קטגוריות ראשיות. ציוד כיבוי אש המופעל בצורה ידנית וכזה המופעל בצורה אוטומטית. ציוד מסוג ידני הוא כזה שמופעל באופן ידני בלבד. החיסרון בציוד כיבוי מהסוג הידני הוא הצורך באדם שיבחין בשריפה וישתמש בציוד הידני לצורך כיבוי השריפה. אם אף אחד לא יבחין בשריפה, הציוד יישאר ללא שימוש. ציוד כיבוי האש הידני הוא לדוגמא מטפים, זרנוקים וגלגלונים.

ציוד כיבוי אש אוטומטי הוא כשמו, פועל בצורה אוטומטית. ציוד כיבוי אש מהסוג הזה מזהה את השריפה באופן אוטומטי על ידי חיישנים מיוחדים וכך למעשה ללא מגע אדם מצליח לכבות או לעצור את השריפה. אחת הדוגמאות לציוד כיבוי אש אוטומטי הוא ספרינקלרים. הספרינקלרים הם מערכת צינורות מסועפת, אשר מכסה את תקרת המבנה, בתוכם נמצאים מים בלחץ קבוע. בשעת שריפה ציפוי הזכוכית של הספרינקלרים הרגיש לחום מתנפץ והמים זורמים החוצה אל עבר מוקדי השריפה.


| Firefighting equipment || גיניכו || שיפוצים |
בניית אתרי אינטרנט אינטראקטיב עיצוב לוגו