30.04.2014 15:14
Прес-служба Президента України

В Україні створюються батальйони територіальної оборони – С.Пашинський

За дорученням в.о. Президента України Олександра Турчинова, яке він дав під час наради з головами обласних державних адміністрацій, у всіх регіонах України буде створено загони територіальної оборони. Про це під час брифінгу за підсумками наради повідомив тимчасово виконуючий обов’язки Глави Адміністрації Президента Сергій Пашинський.

«На сьогодні вже фізично створено 7 батальйонів територіальної оборони на лівому березі Дніпра і сьогодні всі губернатори отримали доручення створювати в кожній області такі батальйони», - зазначив він.

За словами в.о. Глави АПУ, рішення про створення підрозділів, які працюватимуть у кожному регіоні нашої держави та підпорядковуватимуться Міністерству оборони, Генеральному штабу та головам обласних державних адміністрацій, на території яких вони створюються, було ухвалене у зв’язку з ситуацією в країні та малоефективною роботою існуючих силових структур. «Батальйони мобілізуються аби не допустити провокацій з боку Російської Федерації, проривів великих груп сепаратистів зі сходу в центральну Україну», - сказав він зауваживши, що загалом планується створити 27 таких батальйонів.

«В рамках Законів України це озброєні військові частини, які мають право застосовувати зброю», - додав С.Пашинський.

Коментуючи ситуацію у Донецькій та Луганській областях та ротацію силовиків, в.о. Глави Адміністрації Президента повідомив, що на сьогодні в східних областях працює близько 4 тисяч співробітників внутрішніх справ. Крім того, у зазначеному регіоні також перебувають частини Національної гвардії.

«На сьогодні оголошено додаткова мобілізація. Вчора були оприлюднені номери телефонів СБУ та МВС (працюють цілодобово), за якими всі добровольці будуть записані, мобілізовані і ми разом будемо захищати нашу країну», - зазначив Сергій Пашинський.

Він також повідомив, що для підвищення ефективності роботи регіональних підрозділів відомств здійснюється ротація їх керівного складу. Стосовно порушників закону та осіб, котрі не виконували свої обов’язки, відкрито кримінальні провадження. 


Офіційні документи

Фотоальбом


Анонси

Відео

Віртуальна екскурсія