12 Dev Adam İspanya'ya Uçtu

Ağu 26, 2014
A Milli Basketbol Takımı, 2014 FIBA Dünya Kupası öncesi bugün ev sahibi İspanya'ya uçtu.


2014 FIBA Dünya Kupası'nda mücadele edecek A Milli Erkek Basketbol Takımı, İspanya'ya gitti.

İspanya'nın ev sahipliğinde 30 Ağustos-14 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek organizasyon öncesi İstanbul'daki hazırlıklarını tamamlayan A Milli Takım, öğle saatlerinde Atatürk Havalimanı'ndan Madrid'e hareket etti. "12 Dev Adam" 2014 FIBA Dünya Kupası öncesi son hazırlık maçını Madrid'de, yarın Porto Riko ile oynayacak.

Ay-yıldızlılar, Porto Riko maçının ardından 28 Ağustos Perşembe günü, Dominik Cumhuriyeti, Finlandiya, Yeni Zelanda, Ukrayna ve ABD ile yer aldığı C Grubu maçlarını yapacağı Bilbao kentine geçecek.
Başantrenör Ergin Ataman yönetimindeki A Milli Basketbol Takımı'nın 12 kişilik kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:

Sinan Güler, Barış Ermiş, Barış Hersek, Emir Preldzic, Kerem Tunçeri, Oğuz Savaş, Kerem Gönlüm, Ender Arslan, Ömer Aşık, Cenk Akyol, Furkan Aldemir, Cedi Osman.Ay-yıldızlı basketbolcu Sinan Güler kenetlenerek, hedeflerine ulaşabileceklerini aktararak, "Bu takımın hedefi madalya. Her basamağı emin adımlarla çıkmamız lazım. Bence takımdaki hava çok iyi" değerlendirmesinde bulundu.

Hazırlık döneminde oynadıkları maçlarda alınan sonuçların dikkate alınmaması gerektiğini belirten Sinan, "2010'daki şampiyona öncesindeki hazırlık dönemi benzer şekilde geçmişti. Başarılı olmak için ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Ne olursa olsun iyi mücadele ederek, Türk halkının gurur duyacağı bir performans göstermek istiyoruz. Sonuna kadar kalır ve hedeflerimize ulaşarak geri döneriz" ifadelerini kullandı.