Asociace pro mezinárodní otázky o.s.

Novinky

NATO Koncept „Framework Nations“

25.11.2014
NATO Koncept „Framework Nations“

AMO s podporou NATO Public Diplomacy Division uspořádala 24. listopadu uzavřený expertní kulatý stůl na téma koncept rámcového národa NATO jako způsob posílení role Německa v rámci Aliance. Úvodní prezentaci přednesl Christian Mölling z German Institute for International and Security Affairs.

Více >>

Hranice v dobách Schengenu: příležitosti a výzvy česko-polské přeshraniční spolupráce

16.11.2014

AMO vydává policy paper ředitele Výzkumného centra Víta Dostála, který vznikl v rámci projektu „Na granicy/Na hranici“ a věnoval se česko-polské spolupráci. Aby se zmírnily negativní důsledky vyplývající z odlišného vnímání minulosti, je podle Dostála vhodné oddělovat historická témata od současných politických a hospodářských výzev.


Více >>

25 let svobodné zahraniční politiky

12.11.2014

Ústav mezinárodních vztahů uspořádal 19. listopadu 6. Mezinárodní symposium "Česká zahraniční politika". Ředitel Výzkumného centra Vít Dostál vystoupil v panelu nazvaném "Česko-polská spolupráce v oblastech obrany, bezpečnosti a vojenství". Analytici AMO Václav Kopecký a Alice Rezková se zúčastnili panelu "Čína: Nové příležitosti a výzvy pro českou zahraniční politiku?".

Více >>

Ukrajina na křižovatce

11.11.2014

Analytik Výzkumného centra Michal Lebduška vystoupil jako jeden z panelistů na diskuzi o povolební situaci na Ukrajině nazvané "Ukraine at the Crossroads: Causes of Maidan and Elections during Conflict". Akci uspořádal 12. listopadu Politologický klub FSV UK.


Více >>

Lessons of 1989, Czech Transition and Korean Peninsula: A Model for Peaceful Reunification?

10.11.2014

Analytik AMO Michal Vodrážka se 13. listopadu zúčastnil konferene o aktuální aktuální situaci na Korejském poloostrově a možnostech českého přínosu k řešení konfliktu mezi KLDR a Korejskou republikou organizované CEVRO Institutem. Michal Vodrážka moderoval první panel nazvaný „Helsinki Process, Fall of the Iron Curtain and Geopolitical Framework“. Program semináře naleznete zde a fotogalerii zde.

Více >>

TTIP – Přínosy a výzvy pro Českou republiku a Evropskou unii

05.11.2014

AMO ve spolupráci s MPO ČR, MZV ČR, Centrem evropských studií VŠE, Velvyslanectvím UK, Konrad-Adenauer-Stiftung a dalšími partnery uspořádala mezinárodní konferenci na téma Transatlantického obchodního a investičního partnerství (TTIP). Konference byla živě přenášena Českou televizí  a živě tweetována pod hashtagem #TTIP_Prague. Více informací o programu a vystupujících lze najít v konferenční brožuře.

Více >>