Publikuota: 2015 sausio 2d. 13:25
15min.lt

„Omnitel“ 4G LTE ryšys pasiekiamas 80 proc. Lietuvos gyventojų

„Omnitel“ su kaupu tesėjo pažadą 2014 metais 4G LTE ryšį užtikrinti pusei Lietuvos – gruodžio 31 dieną sparčiausiu ryšiu galėjo naudotis net 80 proc. šalies gyventojų. „Omnitel“ praėjusius metus baigė būdamas vienintelis mobiliojo ryšio operatorius, kurio klientai 4G LTE gali naudotis ir išmaniuosiuose telefonuose.
Mindaugas Varanauskas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Mindaugas Varanauskas

50 proc. šalies gyventojų 4G LTE ryšys buvo pasiekiamas jau birželį, kai bendrovė užbaigė didžiausią savo istorijoje 2G ir 3G radijo tinklo modernizavimo projektą, leidusį paspartinti ir 4G LTE plėtrą visuose šalies regionuose.

4G+ LTE Advanced didina viso 4G LTE tinklo pralaidumą, o kartu ir duomenų perdavimo greitaveiką įprastus 4G LTE telefonus bei modemus turintiems „Omnitel“ vartotojams. 

„2014-ieji tapo mobiliojo interneto metais su 4G LTE ženklu. „Omnitel“ tinkle išbandėme ir įdiegėme naujausias 4G LTE technologijas. 2015 m. numatome žengti toliau ir didinti 4G teritorijos padengimą naudojant 800 MHz dažnių juostą, kuri mažesnės talpos ryšiu padengia rečiau apgyvendintą teritoriją, bei didinti talpas ir diegti 4G + LTE Advanced technologiją pagal klientų poreikius“, – sakė Mindaugas Varanauskas, bendrovės technologijų vadovas.

Dar kovo mėnesį bendrovė atvėrė 4G LTE tinklą išmaniesiems telefonams. Birželį „Omnitel“ pradėjo teikti 4G LTE tarptinklinio ryšio paslaugas penkiose užsienio šalyse, o nuo lapkričio naudotis 4G LTE ryšiu gali ir „Omnitel“ išankstinio mokėjimo paslaugų „Ežys“ bei „Omnitel Extra“ vartotojai.

Gruodį penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose „Omnitel“ pradėjo teikti 4G+ LTE Advanced paslaugas vartotojams.

4G+ LTE Advanced yra sparčiausia komercinė mobiliojo interneto technologija Lietuvoje. Kadangi ją palaikančių įrenginių bei tokias technines galimybes gebančių išnaudoti paslaugų pasirinkimas kol kas yra nedidelis, „Omnitel“ šią technologiją diegia siekdama naudos esamiems 4G LTE vartotojams. 4G+ LTE Advanced didina viso 4G LTE tinklo pralaidumą, o kartu ir duomenų perdavimo greitaveiką įprastus 4G LTE telefonus bei modemus turintiems „Omnitel“ vartotojams. 

Skaityti visus komentarus 33
Komentuoti straipsnį
PRISIMINTI
ATSTATYTI
Pranešti klaidą
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Užpildykite klaidos formą ir išsiųskite
Komentuoti
* - privalomi laukai

Komentaras įrašytas

Naujausi komentrai

Skaityti visus komentarus 33
Komentarų nėra
Žaismo DNR
Šioje laidoje: Pluoštas naujienų iš Game Awards is PlayStation Experience renginių, galybė žaidimų anonsų ir GTA fanai prieš Bibliją!
 
IT+
Šįkart laidoje „IT+“ Naują IT plius sezoną pradedame su nedideliais pokyčiais. Šioje laidoje pasakosime apie išmaniuosius laikrodžius Samsung Gear S, LG G Watch R ir Moto 360, reportažas iš IBC 2014 parodos-konferencijos, iPhone 6 ir Apple Watch bei siurbiantį robotą Dyson 360 Eye.
 
Mokslo sriuba
„Mokslo sriuba“ : Pinigai lemia kiekvieno iš mūsų gyvenimą Žemėje ir kosmose. Vieni neturi už ką nusipirkti maisto, kiti perka salas. Kaip šiandien yra sukuriami pinigai? Kodėl kyla krizės ir daugybė žmonių netenka darbo? Kaip veikia euro zona? Mokslo sriubos savanorių komanda pabandė surasti atsakymus