Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftar grupları Taksim'e yürüdü

Fotoğraf: Uğur Can / DHA
8 Haziran 2013
  19:03 Çarşı 19:07 GFB

  Gezi Parkı Eylemlerine taraftar grupları damgasını vurdu. Binlerce Beşiktaş ve Fenerbahçeli taraftar saat 20.00 sıralarında Taksim’e geldi.

  TARAFTARLAR KOL KOLA GEZİ PARKI'NA YÜRÜDÜ

  Gezi Parkı eylemini desteklemek için Taksim’e önce Fenerbahçeli taraftarlar geldi. Binlerce Fenerbahçeli taraftarı Gezi Parkı’nda toplanan kalabalık alkışlarla karşıladı. Daha sonra ise Beşiktaş’ın taraftar gurubu Taksim’e geldi. Uzun bir kortej oluşturan Çarşı grubunun Taksim’e gelmesiyle, meydan oldukça hareketlendi. Taraftar gurupları Atatürk Kültür Merkezi’nin çatısında ve çevresinde meşale yakarak aydınlatma fişekleri attı. Taraftar gruplarının Taksime gelmesiyle Gezi Parkı eyleminin en kalabalık günlerinden biri yaşandı.

  DAKİKA DAKİKA TARAFTARLARIN YOLCULUĞU

  21:30 - Taksim Meydanı
  AKM'nin çatısına çıkan onlarca taraftar ve meydandaki taraftarlar aynı anda meşaleler yaktılar. Taksim Meydanında şu an Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarları beraberce eğlenip, tezahüratlar yapıyor.

  Taraftarlar alana "Her yer Taksim her yer direniş" sloganıyla girerken kendilerine yeni evli bir gelin ve damadın da eşlik ettiği görüldü. AKM'nün çatısına çıkan Beşiktaşlı taraftarlar ise, 2007 yılında hayatını kaybeden Çarşı grubunun kurucularından Optik Mehmet lakaplı Mehmet Işıklar'ın  büyük boy bir pankartını astılar.

  20:30 - Taksim Meydanı
  Beşiktaş Çarşı grubu çok kalabalık bir taraftar grubuyla meydana girdi. Meydanda binlerce insan var.

  19:30 - İstiklal Caddesi
  Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde çok sayıda rakip takım taraftarı yan yana yürüyor. Bu esnada Beşiktaş Çarşı'nın Nişantaşı'ndan Taksim'e doğru yürüyüşü devam ediyor.  19:15 - Taksim

  ANKARA'DA ÇARŞI YÜRÜYÜŞÜ
  Ankara’da Gezi Parkı direnişine destek için yapılan gösterilere İstanbul’dan gelen Beşiktaş taraftar grubu Çarşı da katıldı. Tunalı Hilmi Caddesi’nde toplanan taraftarlar ellerinde pankartlarla Kuğulu Park’a kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında meşaleler yakan Çarşı grubu, Başkentli gösteriçilerdan de büyük tezahurat aldı.
  Rıza ÖZEL/ANKARA


  Fenerbahçe taraftarlarının büyük çoğunluğu Taksim Meydanı'na ulaştı. Sarı lacivertli taraftarlar Atatürk Kültür Merkezi önünde Beşiktaş Çarşı'yı bekliyor. Siyah beyazlı taraftarlar ise Taksim Meydanı'na doğru yürüyüşlerini sürdürüyor.

  18:55 - Beşiktaş
  Beşiktaş Çarşı, Köyiçi Meydanından yürüyüşe geçti. Taraftarlar Akaretler'den Taksime doğru ilerliyorlar.  


  18:35 - Kabataş
  Fenerbahçe taraftarları Kabataş'tan Taksim Gezi Parkı'na doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş 19:07'de başlayacaktı ancak taraftar sayısının her dakika artması ve Kabataş Meydanı'nın hınca hınç dolması sebebiyle yürüyüş başlatıldı.  18:20 - Beşiktaş
  Beşiktaş taraftarları ve Çarşı grubu Beşiktaş semtindeki Köyiçi Meydanı'nda toplanıyor. Çok sayıda taraftar Taksim Gezi Parkı'na doğru yürüyüşe geçmek için bekliyor.
  18:00 - Kabataş
  Kadıköy'den motorlarla gelmeye devam eden Fenerbahçeli taraftarlar Kabataş'ta toplanıyor. Taraftarlar burada halen Kadıköy'den gelmekte olan diğer taraftarları bekliyor.

  Saat 17:00 - Kadıköy
  Fenerbahçeliler saat 17:00 itibarıyla Kadıköy İskele Meydanında toplanmış durumdalar. Sarı lacivertli taraftarlar attıkları sloganlar ve taşıdıkları pankartlarla da 3 Temmuz 2011'de başlayan 'Şike Davası' sürecine de göndermelerde bulunuyorlar. Taraftarlar "3 Temmuz 2011'i unutmadı Fenerbahçeli" pankartı taşıyorlar.


  Kadıköy'deki Kabataş İskelesi'nde toplanan grup meşaleler ve tezahüratlar eşliğinde kendilerini Kabataş'a götürecek motorlara binmeye başladı.  İşte Beşiktaş Ve Fenerbahçe'li taraftar gruplarının yürüyüş öncesi yayınladıkları bildiriler;

  Beşiktaş Çarşı grubu 19:03'te Taksim'e yürüdü

  Beşiktaş'ın dünyaca ünlü taraftar grubu Çarşı bugün akşam 19:03'de Taksim'e Gezi Parkı'na yürümek için buluştu.

  Twitter'da duyurusu yapılan yürüyüş. #1903tesemttengeziye başlığıyla duyuruldu.

  BJK'nin kuruluş yılı olan 1903 tarihini saat olarak 19:03 yorumlayan taraftarlar. Beşiktaş'ta buluştu ve Taksim Gezi Parkı'na doğru hareket etti. 1903 Çarşı tarihinin en büyük yürüyüşü olarak nitelendiriliyor.

  Fenerbahçeliler Taksim'e yürüyor

  Fenerbahçe taraftar platformu 12 numara, duyurduğu haberde, Sarı – Lacivertli taraftar gruplarıyla birlikte Taksim’e yürüyüş yapacak. Yapılan açıklamada,

  “Direnişin ilk gününden beri Taksim’de diğer takım taraftarları ile birlikte verilen haklı ve onurlu mücadeleyi sürdüren Fenerbahçe taraftarları, Gezi Parkı eylemine desteği canlandırmak üzere yürüyor.

  8 Haziran 2013 / Cumartesi günü 17.00'de Kadıköy İskele’de buluşacak olan Fenerbahçeliler, Kadıköy – Kabataş vapuruyla Kabataş’a geçip, burada kendilerine katılacaklarla beraber Taksim’e yürüyüşe geçeceklerdir.

  AKM önünde tüm katılımcılarla birleşen Fenerbahçeliler, buradan harekete geçerek; Gezi parkındaki diğer taraftar guruplarıyla birlikte eyleme destek verilecektir.

  Yürüyüşe katılacak olan tribün gruplarımız; 1907 Ünifeb, Grup CK, Kill For You, Vamos Bien, Sol Açık, FEDER, Cadde.

  Yürüyüş Programı:
  *17.00 Kadıköy İskele’de buluşma
  *17.30 Kadıköy – Kabataş vapuruyla Kabataş’a geçiş
  *18.00 Kabataş’tan Taksim’e yürüyüş
  *19.00 AKM önüne varış
  *19.07 AKM’den hareket edilerek, Gezi parkındaki tüm taraftar guruplarıyla buluşma.

  Lütfen dikkat!!!

  Yürüyüşte yalnızca Türk Bayrakları, Fenerbahçe bayrakları ve yanımızda görmek istediğimiz dostlarımızın getireceği diğer takım bayrakları taşınacaktır.

  Tüm Fenerbahçelilere önemle duyurulur” ifadelerine yer verildi.


  TAKSİM BÖYLESİNİ GÖRMEDİ

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  08/06/2013 - 23:12
  Futbolun siyasete alet edilmesine karşı olan arkadaşlar,DİN siyasete alet ediliyorken neredeydiniz? Cafer Yesil sen önce Fenerbahce nin tarihini oku Kurtuluş savaşında verdiği direnişi sen bu düşüncenle ancak Al-saad takımını tutarsın Fenerliyim deme kanıma dokunuyor !!!
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  08/06/2013 - 23:11
  Onca gürültüye ragmen AKP'nin oylarinda bi düsüs görünmüyor. Her iki cevreyide iyi taniyorum. Suanda meydanda olan insanlarin akp secmeni olmadigi ortada. Bu durumda muhaletin tek denokratik umudu, daha önce apolitik oy vermeyen halk. Buda pek fark yaratamaz.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  08/06/2013 - 23:09
  Bu akşam oradayken farkına vardım ki Türkiye'de demokrasi sessiz bir devrim geçirdi geçtiğimiz hafta. Türkiye kendi özüne dönmüş, kişiliğini bulmuş. Eski siyasiler hala farkında değil.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  08/06/2013 - 23:07
  papila the great mutfak nevalesi tamamda miting gunleri o millet aksama kadar ne yiyecek icecek akp;nin meydanlara sebil seyyar mutfaklar kurmasi lazim yoksa gelmez kimse , nasil olsa masraflari halktan cikariyorlar bir sekilde
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  08/06/2013 - 23:06
  Yaptığı hataları kabul etmemek, içtenlikle özür dileyememek, kendi gibi düşünmeyenleri yok saymak, yağcılık... bunlar ne yazık ki sadece AKP'nin özellikleri değil. Bu olaylardan bütün partilerin kendine des çıkarması gerekiyor. Ne adam gibi hükümet var, ne de adam gibi muhalefet. Özelestri ise sıfır
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  08/06/2013 - 23:06
  hic akp li fenerli galatasarayli besiktasli yokmu acaba da dayanisma icine girmisler akp ye karsi. kimden aldi arkadas bu akp 50% oy. uzaylilarada inanmam ee o halde? yarin fenerli galatasarayli forma giyip akp mitingine gidince ne diyecekler? ben akp dusmani biriydim....
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding