Yasin Öztekin resmen Galatasaray'da - Hürriyet Futbol
Hürriyet Hava Durumu - Hava Nasıl 0lacak İstanbul : 14ºC
22 Ocak 2015 19:29

Futbol Haberleri

Yasin Öztekin resmen Galatasaray'da

Yasin Öztekin resmen Galatasaray'da

Galatasaray Kulübü Yasin Öztekin transferini resmen açıkladı... Genç oyuncu 4 yıllığına Galatasaray ile anlaştı. Yasin için Kayseri Erciyesspor'a 2.5 milyıon Euro ödenecek.

İŞTE YAPILAN AÇIKLAMA

"Kayseri Erciyesspor Kulübü Derneği ("Kayseri Erciyesspor") profesyonel oyuncularından Yasin Öztekin ile 2014-2015 sezondan başlamak üzere 4 futbol sezonu için  anlaşmaya varılmıştır. Buna göre futbolcunun eski kulübüne (Kayseri Erciyesspor) 2.500.000 Avro bonservis ücreti ödenecektir.

Oyuncunun kendisiyle ise, 4 futbol sezonu için aşağıdaki şartlarda anlaşılmıştır:

-  2014-2015 sezonu için 1.000.000 Avro sabit transfer ücreti ve 10.000 Avro maç başı ücret
-  2015-2016 sezonu için 1.050.000 Avro sabit transfer ücreti ve 10.000 Avro maç başı ücret
-  2016-2017 sezonu için 1.100.000 Avro sabit transfer ücreti ve 10.000 Avro maç başı ücret
-  2017-2018 sezonu için 1.150.000 Avro sabit transfer ücreti ve 10.000 Avro maç başı ücret

Futbolcuya yapılacak ödemeler, sözleşmenin imza tarihinde geçerli olan TCMB Euro Döviz Alış kuru üzerinden Türk Lirası'na çevrilerek, tüm sözleşme boyunca Türk Lirası olarak ödenecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
YASİN'DEN MUTLUSU YOK
Öte yandan imza sonrasında GS TV'ye açıklamalarda bulunan Yasin Öztekin çok mutlu olduğunu dile getirirken şampiyonlar ligi ve 4. yıldız konusunda da mesajlar verdi. 

"Tabi ki imzayı attığım için çok mutluyum. Türkiye’nin en iyi kulübündeyim. Hayalimdeki kulüptü. Bu yüzde bu transferde emeği geçen herkese; başkanlarıma yöneticelere herkese teşekkür ederim. İnşallah hem Galatasaary için hem benim için hayırlı bir sezon olur. İlk hayalim zaten buraya gelmekti. Buraya da imzamı attım. Bundan sonra da inşallah iyi çalışıp bir aile olup bu camiaya hizmet etmek istiyorum. Umarım bu büyük kulüpte kupalar kazanırız; Şampiyonlar Ligi’nde daha uzaklara gideriz. Elimden gelen herşeyi yapacağım. İnşallah hayırlısı olur benim için.
 
Trabzon’dan Erciyes’e geçtim. 2. Ligten birinci lige çıkmışlardı. İlk başlarda zordu. Yeni transferlerimiz vardı. Ama ikinci yarı Hikmet Karaman geldikten sonra baya bir her şey değiştik. İyi çalıştık. Her maç bizim için final maçı gibiydi. Hem stresli geçti ama kazanmayı da bildik. Unutamayacağım sezonlardan biriydi. Çok mutluyum ligde kaldığımız için.

Herkes birşeyler yazıyor. Ama ben Trabzon’da 1 senem geçti ve orada çok şey öğrendim; iyi olsun kötü olsun. Ama kimseyle bir sorunum yoktu. 33 tane maç oynadım. Benim için çok faydalı ve önemli bir sezondu. Bunu zaten herkes biliyor. Pes edersen zaten kaybedersin. Ben hiç bir zaman pes etmem. Oynarım oynamam ama pes etmek asla olmaz bende. O yüzden her zamn çalışman lazım. Erciyes’te de özel hoca tutmuştum orada da çalıştım daha büyük yerlere gelmek için. Bunu da başardığımı düşünüyorum.

Galatasaray’da kaliteli oyuncular var. Bu rekabet benim için de faydalı olacak. Herkes en iyisini yapmak zorunda. Ben de elimden gelenin en iyisini yapmak için buraya geldim. Dördüncü yıldızı umarım hep beraber takarız. Bunun için tabi çok çalışmamız lazım. Eliminden geldiğince her şeyi iyi yapmamız lazım. Bir aile ortamı bulmamız lazım. Bunu başaracağımızı düşünüyorum. Hem hocalarımızla hem arkadaşlarımızla iyi çalışıp dördüncü yıldızı takacağız. Bence profesyonel bir futbolcu için Şampiyonlar Ligi’nde oynamak en güzel anlardan birisi. Şampiyonlar Ligi’inde oynama şansı yakaladığım için çok mutluyum.

Kayseri Erciyesspor kampında çalışma fırsatı buldum şuan kendimi hazır hissediyorum. Tabi daha yüzde yüz performansta değilim ama burada da çalışıp tam kapasiteye gelmek istiyorum.”

 

    Okuyucu Yorumları { Toplam 3 Yorum }
    Merhaba
    Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.