Komiksy

Jeżeli czekaliście na komiksy SW z Egmontu to mamy dla Was wieści - UPDATE

Egmont Polska

Na te informacje czekało wielu fanów komiksowych opowieści Star Wars. Na pewno pamiętacie, jak kilka miesięcy temu, Egmont zaprzestał wydawania komiksów w naszym kraju, nie rezygnując jednak z powrotu do nich w przyszłości. Wczoraj na facebookowym fanpage'u Star Wars Komiks poinformowano wreszcie o planach wydawnictwa związanymi z Gwiezdnymi Wojnami.

Jak już mówiliśmy, Egmont w 2015 roku powróci do wydawania komiksów Star Wars. Dziś mamy dla Was garść konkretniejszych informacji. Pierwszy projekt, jaki uruchomimy, to kolekcja albumów, które ukazały się pod szyldem wydawnictwa Dark Horse w ciągu blisko ćwierćwiecza. Z tego dorobku postanowiliśmy wybrać opowieści wybitne i ważne dla historii uniwersum oraz ruchu fanowskiego, dlatego w cyklu znajdą się zarówno premiery, jak i reedycje. Seria ma liczyć dziesięć tomów, publikowanych co miesiąc. Premierę dwóch pierwszych tomów – będą to „Darth Vader i Widmowe Więzienie” (na zdjęciu okładka wydania oryginalnego) oraz „Cienie Imperium” – planujemy na maj, lecz może ona ulec przesunięciu na późniejszy termin. Gdyby tak się stało, od razu Was o tym powiadomimy. Wkrótce podamy też tytuły tomów trzeciego i czwartego..Jak można przeczytać w komentarzach zamieszczonych pod powyższym wpisem kolekcja będzie się ukazywać w standardowym amerykańskim formacie (170x260 mm) i jeżeli spotka się z pozytywnym odbiorem to całkiem możliwe, że na dziesięciu tomach się nie skończy. Co więcej nie jest to ostatnie słowo wydawnictwa w kwestii komiksów Star Wars w 2015 roku, rozważany jest m.in. powrót do czasopisma Star Wars Komiks.
Z nowych wieści to na razie tyle. Zachęcamy jednak do śledzenia fanpage'a Star Wars Komiks, być może już w przyszły piątek zostaną ujawnione tytuły kolejnych dwóch tomów zapowiedzianej kolekcji.


UPDATE (promil - 22/02/2015 11:38)

Taj jak pisaliśmy, wydawnictwo Egmont postanowiło uchylić rąbka tajemnicy podając w ostatni piątek tytuły kolejnych nadchodzących komiksów.

Trzecim tomem będzie nowa edycja pierwszego komiksu Star Wars wydanego przez DH, a zarazem pierwszego komiksu Star Wars, jaki kiedykolwiek ukazał się w Polsce (osiemnaście lat temu!), czyli "Mrocznego Imperium". Tom czwarty to wydanie zbiorcze wszystkich historii z cyklu "Czystka", publikowanych w "Star Wars Komiks" na przestrzeni lat. Możemy też ujawnić, że po tych dwóch reedycjach, w tomie piątym przyjdzie czas na historię jeszcze w Polsce niepublikowaną.

Temat na forum.Tagi: Cienie Imperium (Shadows of the Empire) (14) Czystka (Purge) (24) Darth Vader and the Ghost Prison (15) Egmont Polska (378) Mroczne Imperium (Dark Empire) (12)

Komentarze (16)

Ciekawe czy wydadzą mangi SW po polsku? Ktoś coś słyszał?

Oby bez twardej okładki. Nigdy nie zrozumiem ładowania jej do dość średniej grubości tomów. Tak jakby koniecznie musiało być jak najdrożej.

Ghost Prison to najlepszy komiks tej dekady, taka prawda.

ekstra sprawa, ale licze, ze powrócą też serie... kiedys zapowiadali, ze bedzie invasion i zaraz później dawn of jedi.

Szkoda, że tylko pojedyncze historie, bo te w SW wychodzą znacznie słabiej (znacznie lepsze są długie serie, gdzie historie związane są fabułą jak w Republic). Ale z drugiej strony to już nawet nie ma żadnej ciekawej dłuższej serii SW, a Disney robi serie tylko z bohaterami OT.

-->Jacek112 --> nie jest kanoniczne według najnowszych trendów nie. Ale to cieszy, że w Polsce UE ciągle w grze.

A to jest kanoniczne czy nie? Bo już się pogubiłem

Zapytalem co z nowymi, Marvelowskimi, to odpisali, ze mozliwe, ze w wakcje lub po zaczna wydawac! :D

Ja już o to nie dbam. Komiksy są nudne i często źle narysowane, zamiast nich czekam na Amber i brakujące książki SW. Egmont już ode mnie grosza nie wyciągnie. Tak czy siak, dobrze że coś się ruszyło, być może wkrótce pojawią się dobre wieści od Amberu, w tej chwili to mnie najbardziej interesuje.

Komiksy tej objętości już dawno nie kosztowały 90 zł. DC Deluxe, z którym teraz startuje Egmont to będą komiksy w twardej oprawie i z obwoluta a cena okładkowa top 69,99 zł. Do tego w zasadzie każda księgarnia internetowa daje ci rabat 25-30% od ceny okładkowej więc nie ma co panikować. Nie ma takiej opcji byś musiał za to zapłacić 80-90 zł.

Ja to kupuję nareszcie coś dobrego u nas się zaczyna dziać teraz tylko już wszystko w naszych rękach musimy systematycznie kupować owe komiksy by także one systematycznie i nie przerwanie ukazywały się w Polsce bd dobrze ;) z czasem może nawet bd w czym przebierać wśród komiksów jak to było przed Reebotem

Wszystko fajnie, ale jeśli to będą wydania w twardej okładce za 80-90zł to jednak podziękuję :<

Jaka może być cena takich komiksów?

To jest wiadomość na którą, może nie czekałem z niecierpliwością, ale micha sama się cieszy :) Coś się rusza z tymi Star Warsami, i dobrze!

To jest wiadomość na którą czekałem z niecierpliwością:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..