Тема:

Календар українського мистецтва

Український арт-календар – це маленький персональний проект Валентини Клименко, який вона почала 9 березня в день народження Тараса Шевченка на своїй сторінці в Facebook і планує закінчити 9 березня 2016 року.

Це не наукове дослідження, а, скоріш, популярна фактографічна міні-історія українського мистецтва – з іменами, датами, подіями, і творами.

Які карколомні сюжети є в цій історії - драми, водевілі, трагедії - сподіваємось, 365 днів нам і вам буде не нудно, а заразом «підвищимо надивленість» українським мистецтвом, щоб воно залишилося на сітківці ока, як пишуть розумні люди. Українське мистецтво – багате, вітальне, сильне, воно не потребує адвокатів, воно говорить саме за себе.

Олександр Мурашко "Благовіщення". 1909
Олександр Мурашко "Благовіщення". 1909

Автор проекту Валентина Клименко про себе: “У мене два дипломи – журналіста і мистецтвознавця, правда, другий, здається, все таки залишився на кафедрі у Людмили Владової. Я захотіла отримати мистецтвознавчу освіту тому, що була страшенно зла на сучасне мистецтво - те, що contemporary art. Я взагалі не розуміла, чому ті чи інші твори трактуються так, як вигадав автор чи куратор, я часто не погоджувалася з концепціями, але сама не могла інтерпретувати арт-об’єкти, інсталяції чи медіа-арт – не вистачало понятійного апарату і візуального досвіду.

Найкраще визначення сучасного мистецтва, яке я чула, дав Олександр Ройтбурд. Він сказав приблизно так: сучасне мистецтво – це як 654-а серія «Санта-Барбари», важко зрозуміти всю красу малюнку сюжету, якщо не бачив попередні 653.

Національна художня академія образотворчого мистецтва і архітектури України забезпечила перегляд не всіх попередніх серій – історія українського мистецтва ХХ століття взагалі пройшла повз нас не з нашої вини, але принаймні тепер я можу «додивлятися» пропущені серії в зручний час”.

Для популяризації календарю ми використовуємо хештег #‎klymenko_art_calendar‬. Долучайтесь!

Публикации
  • Олекса Грищенко закінчив Чернігівську духовну семінарію, вчився у Київському, Московському і Санкт-Петербурзькому університетах, і «для себе…
  • У маєток Тарновського «Качанівка» (Ічнянський район Чернігівської області) митці приїжджали, як на резиденцію – там гостювали Тарас Шевченко…
  • А поки важлива інформація для нумізматів: «На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НБУ, праворуч —…
  • Під час навчання в Кракові разом зі своїми приятелями та земляками Левом-Денисом Іванцевим, Михайлом Зорієм та поетом Богданом Лепким в 1933…
  • Для театру працювали Олександра Екстер, Вадим Меллер, Анатоль Петрицький, Олександр Хвостенко-Хвостов, Борис Косарєв, Костянтин Єлева. Вадим…
  • У 1908 році після півтора років художніх студій у приватних школах Москви Богомазов разом із друзями-художниками Олексою Грищенком і Володимиром…
  • Вчилася у Петриківській школі майстрів декоративного малювання у Тетяни Пати, потім у школі майстрів народної творчості, яка у 1940 році була…
  • Репродукції його робіт були дуже популярні в форматі листівок на початку ХХ століття. Ярослав Пстрак походить з бідної родини, батько – скульптор…
  • Прихильник неоготики, поєднував історизм із сецесією, тяжів до складних форм. Тальовський, вихованець та професор Львівської політехніки, реалізував…
  • Труш був одружений із донькою Михайла Драгоманова і входив у коло передової української інтелігенції; художник написав більше 350 академічних…
  • Повернувшись у Київ, Микола Пимоненко викладав у Рисувальній школі Володимира Кунітрона, з 1901 року працював штатним викладачем малювання…
  • Андієвська – художниця самоучка, намалювала понад 9000 картин, виставляється з 1956 року у різних країнах світу. В своїх роботах поєднує примітивізм…
  • В первом часу поехали мы с Михайлом Семеновичем в город. Заехали к Максимовичу. Застали его в хлопотах около «Русской беседы». Хозяйки его не…
  • Дмитро Горбачов відтворив один діалог, що відбувся в 1918 році на Першому всеукраїнському з'їзді діячів культури: "Що потрібно для відродження…
  • Адріан Прахов закінчив історико-філологічний факультет Санкт-Петербурзького університету, вивчав пам’ятки давнього мистецтва в Римі, Берліні…
Новости
Читают

Все новости