VDS 2013
část 1.
28. červenec 2013

VDS 2013 byl slet fan(t)a(s)tické dračí skupiny členů z Draci.Info.

Slet dopadl báječně. Bylo vedro. Chodilo se do lesa. Povídali jsme si, lezli jsme, potili jsme se, jedli jsme, vařili jsme, pili jsme, jeskyňovali jsme, Macochovali jsme...

Drama

Pro mě VDS 2013 začalo nejspíš už v na sletu v Modré Vopici, když jsme začali diskutovat o anketou vybrané lokalitě kdesi u Blanska na Moravě, jejímž správcem je Dragonis. Kitty z toho byla, zdálo se mi, krapet rozhořčená. Přeci jen, chata zařízená Zaatharenem (partner Kitty) na severu čech je známá, velká, se záchody, sprchou, teplou vodou a s dostatečným množstvím pokojů i postelí, bez potřeby stanů. Pamatuju jsi, že mě to vlastně bylo docela jedno, leč z něčeho, co se ze začátku zdálo jako Kittyino rozhořčení, rozkvetla má pochybovačnost a nedůvěra v Dragonise a v jeho chatu. Se zpětným pohledem si uvědomuji, že jsem neměl žádné normální argumenty, pouze jsem bůhví proč naskočil na jakousi pocitovou vlnu pojmenovanou "nedůvěřujeme Dragonisovi".

Byla to paranoia. Čekal jsem jen na nějakou spoušt, která by způsobila totální shitstorm.

Shitstorm imminent

A nemusel jsem čekat dlouho. Jeden z našich dlouholetých členů, Abraxas, na chatě u Dragonise údajně byl. Po krátkém výslechu jsem se dozvěděl, že slet u Dragonise je blbý nápad z následujících důvodů.

 • nedostatek místa pro všechny stany, nanejvýš tři. Slet byl však plánován pro minimálně 8 stanů.
 • ostatní stany tedy budou muset buď do křoví, do pole, nebo kamsi na svah. Cokoliv z těchto variant je ovšem cizí pozemek a stížnost majitelů může být problém.
 • není tam kde rozumně parkovat

A to byla ona shitstorm spoušť. Dragonis a jeho chata pro mě začal být problém. Měl jsem vize o zpackané organizaci a sletu plném problémů. Rozlítily se ve mně pocity tohoto charakteru:

 • Dragonis kecá
 • Dragonisovi nelze věřit
 • Ta Dragonisova chata musí být naprosto špatná.
 • Dragonis způsobil všechny mé problémy
 • Dragonis způsobil útoky 11. září 2001
 • Dragonis a jeho chata způsobují světový hladomor, AIDS a malárii

 Gandalf shitstorm

Následující je screenshot mého postu do fóra s organizací VDS 2013

Shitstorm of mine

Jak lze vidět, popadl mě naprostý amok. Osočoval jsem i Winche, který zorganizoval hlasování o VDS 2013 a jeho plán. Stala se ze mně drama queen, zachoval jsem se jako totální idiot ale naštěstí se to stalo na Draci.Info, nikoliv v komentářích na Youtube, na CoD 4 chatu, WoW fórech či v komentářích libovolného českého zpravodajském serveru. Dragonis dokonce postnul fotky chaty a prostoru za chatou a já pomocí jednoho magického kouzla nazývajícího se „racionální sebereflexe“ jsem si uvědomil, že jediný dramatizující pičus jsem pouze já. Později jsem dokonce objevil kouzlo „racionální myšlení“ které mi vyčarovalo zjištění, že své argumenty opírám o něco, co řekl Abraxas, aniž bych si to ověřil.

Nicméně jak dny před odjezdem ubíhaly, rozhodl jsem se, že zařadím v této záležitosti zpátečku. Nakonec jsem moc rád, že jsem to tak udělal a že jsem se nepředramatizoval do mentality seriálu Ordinace v růžové zahradě...

Nějakým mým ublíženým pocitům se tato zpátečka nelíbila a tak jsem ještě zadramatizoval těsně před odchodem z bytu při zjištění, že na slet nepřijede Nachi. To, že nejela Nachi spustilo další, leč menší shitstorm, naštěstí pouze u mě doma a pouze před Neriel. Vydedukoval jsem, že když nejede Nachi, nejede nikdo, koho znám (dříve to odřekla už Dra a ze začátku to vypadalo, že ani Yeyra s Flaimingem nepřijedou) a budu tam nejspíš úplně sám a opuštěný mezi neznámými členy. Naštěstí to rychle pominulo (přesto Nachi, prosím, dělej příště bakalářky dřív a ne na poslední chvíli, jako já ) a vyrazilo se.

Tolik k tomu, jaký jsem mentál.

Chodov

Už dříve jsme se domluvili, že vyzvedneme Fey a Exandera v metru na Chodově. To se slučovalo s dalšími plány, protože přímo u metra je Obchodní Centrum Chodov, kde jsme chtěli ještě koupit nějaké jídlo a pití na cestu, plavky a karimatku. A tak jsme vjeli do parkoviště, vylezli, nakupovali, najedli se, pak Neriel šla pokračovat v nákupech zatímco já zamířil do metra vyzvednout Fey a Exandera.

Všechno klapalo a už jsme skoro odjížděli. Já obchodní centra nemám vůbec v lásce. Dalo by se dokonce říct, že trávení nadbytečného času v nich mi nedělá dobře. Z radosti, že už míříme k autu jsem dokonce vytáhnul klíče a převaloval jsem si je v ruce.

Pak jsem si uvědomil, že nevím, kde jsem zaparkoval. OC Chodov je nejhorší místo na světě, kde se vám toto může stát. A tak jsme našli šipku na „červené“ parkoviště. Tam jsem auto nenašel a tak jsme šli o patro níž na modré. Pak znovu na červené a já byl naprosto zmatený z toho, že v ani jednom jsme auto nenašli. Byl jsem tak zblblý, že jsem v parkovišti do kterého jsem vstoupil poprvé v životě ukazoval na auta, které jsem si pamatoval protože jsme kolem nich „zaručeně procházeli“.

Zbývalo parkoviště na střeše ale já věděl, že jsem parkoval uvnitř v garážích, nikoliv venku. Kromě auta jsem nenašel ani výjezd, poblíž kterého jsem zaparkoval, načež jsme zjistili, že v OC Chodov jsou dvě parkoviště – to u kterého jsme byli a pak další, pětipatrové, na druhé straně obchodního centra. Během hledání jsme procházeli kolem obchodů prodávajících levné cetky vyřvávající různé disko-trisko šlágry či Justiny Biebry a já začal mít pocit, že se proměnuji v kuřecí stehno.

Cesta Praha-Brno

Cesta byla dlouhá a po D1. D1 by se neměla jmenovat D1 ale D9000000... proč? Protože jízda po ní není D ale D-D-D-D-D-D-D-D-D-D-D-D-D-D-D-D-D-D-D-D-D-D-D-D-D....

Exander se během cesty rozhodl, že si uděláme mobilní literární slet a začal nám číst cosi ze světa zlodějů ve Viktoriánské Anglii. Co si z tohoto vyprávění nejvíc pamatuju je však kapitola obsahující velice podrobné a velice zdlouhavé popisy tehdejších železničních nádraží. Bylo to příšerně nudné.

V Brně jsme vyzvedli na benzínce Tracey (která tam po našem dobrodružství na parkovišti čekala snad několik hodin), do kufru se nám podařilo procpat i Traceyiny věci a vyrazili jsme směrem na chatu na Nové Dvory. Dozvěděli jsme se (tedy spíš „připomněli jsme si“), že Tracey je broukofil, že studuje (poslední?) rok magisterského studia v čemsi, co se týká...eh...něčeho s ...brouky a zěmědělstvím? Vím, že tam bylo slovo agro a vím, jak jsem dělal chytrýho, že vím, co agro znamená a že agro je třeba pšenice...(nebo nějakou podobnou hovadinu jsem plácnul, naštěstí se mi nikdo nesmál, protože jsem to neřekl moc nahlas). Věděli jste, že vypreparovat hrnec plný brouků trvá několik let?

První den

Projeli jsme Blanskem, klikatými silnicemi a moravskými vesnicemi až do Nových Dvorů po cedulkách „DRACI.INFO SEM“ k chatě. Vyložili jsme si věci, pozdravili se s Dragonisem, já se začal nervózně usmívat na všechny ty hezké dračice, které jsem ještě neznal (omylem jsem se nervózně usmál i na Chaaku (takový mini-Winch), jež se na mě podezíravě zamračil) a začal stavět stan...tedy, začal jsem koukat na Tracey, jak staví stan.

Už však bylo jasné, že Abraxas kecal. Za chatu se vešlo mnohem víc, než 3 stany a stále tam bylo místo pro další. Přítomnost hezkých dračic a hezkých úsměvů mně zlepšovala náladu a tak jsem se pokusil o první ...eh...seznámení?

„Ahoj, my se neznáme, já jsem Motig!“
„JO TO TY SI TEN HATER CO TAM POSTOVAL TY SVOJE SRAČKY CO???“
...

...


Fucked up

Úsměv na tváři mi zmrznul jako nikdy před tím. Už ani nevím, jak jsem se ubránil, jak jsem se z této prekérní situace vymotal, nicméně skončilo to tím, že se mi Saurro představila a dokonce se na mě i usmála!

 

Success

A pak? Pak to bylo výborné. Ten večer se nikam nešlo, pouze se socializovalo ale přesto byl ten večer báječný. Dragonis a Slaya jsou naprosto rozkošný pár a skvělí draci hodni poznání, mrzí mě, že jsem jim nevěnoval víc času ale jsem si jistý, že to brzy (snad i toto léto) napravím.

V příštím díle:

 • unavené ráno
 • já, výšky a rozhledna
 • seznámení se se spider v bazénu (to zní jak scénář na porno, radši to popíšu jinak)
 • zevlení před zastávkou
 • noční výlet do lesa + bojovka
 • soused Policajty Zavolámnavás (asi maďar)
 • výlet na macochu
 • špinavej jak prase
 • cesta domů

 

Komentáře [4]
Slet Draci.Info
Flaim přijel do Prahy!
20. červenec 2008

Celý článek a komentáře [7]
Motig 2008 - 2015 | Mapa stránek Česky English