Roberto Carlos Fener'li taraftarlara mesaj yolladı... / Spor / Milliyet İnternet
06 Haziran 2007 / Çarşamba - 09:40

Roberto Carlos Fener'li taraftarlara mesaj yolladı...

Roberto Carlos Fenerli taraftarlara mesaj yolladı...       Sarı-lacivertli kulüp sezonun ilk transfer bombasını patlattı, Brezilyalı futbolcunun menajeri Dino Pasalic ile dün pazarlık masasına oturan yöneticiler her konuda anlaşma sağladı

HÜSEYİN YAVUZ
ÖZEL FOTOĞRAF / HÜSEYİN YAVUZ


       Fenerbahçe sezonun ilk tranfer bombasını Brezilya'nın ünlü yıldızlarından Roberto Carlos'u renklerine bağlayarak patlattı.
      Real Madrid formasını giyen 34 yaşındaki ünlü oyuncunun Boşnak menajeri Dino Pasalic dün akşam saatlerinde İstanbul'a geldikten sonra sarı-lacivertli yöneticilerle pazarlık masasına oturdu.
      Gece geç saatlere yapılan görüşmeden sonra taraflar her konuda anlaşmaya vardı ve yılan hikayesine dönen Roberto Carlos'un transferi mutlu sonla noktalandı.

      •  Roberto Carlos İspanyol basınına seçiminde kimin etkili olduğunu açıkladı...
      •  Roberto Carlos dünya basınında...
      •  Roberto Carlos kimdir? Brezilyalı'nın en güzel 10 golünü izlemek için tıklayın...
     
     'Transfer 15 dakikada bitti'

      Sarı-lacivertli camiaya müjdeyi Fenerbahçe TV'den Asbaşkan Murat Özaydınlı verdi.
      Murat Özaydınlı, Roberto Carlos'un önümüzdeki günlerde Türkiye'ye geleceğini açıklayarak " Fenerbahçe geleneklerine uygun bir oyuncuyu renklerimize bağladık. Herkesin Başkanımız Aziz Yıldırım'a teşekkür etmesi lazım" dedi.
      Özaydınlı, "Geçmişte sıradan bazı oyuncuları bile konuşurken bir hayli zorlanıyorduk. Ne mutlu ki bugün efsane olmuş oyuncuları bile transfer ederken artık hiç zorlanmıyoruz. Çünkü yaklaşık 2 yıldır bütün ülkelerde Fenerbahçe konuşuluyor. Bu düşünce daha da büyüyecek. Roberto için transfer görüşmemiz 15-20 dakikayı geçmedi. Prensiplerimizi anlattık ve transfer bitti. Zaten Dino geç saatlerde Türkiye'ye geldi. Başkanımız ve ben stadyumda yapılan gösterilerin provasını izledik. Daha sonra birlikte yemek yedik ve transfer gerçekleşti" diye konuştu.

      •  Roberto Carlos'un Fenerbahçe'ye transferi UEFA'da...
      •  Roberto Carlos, Yıldırım döneminin 11. yıldızı...
     
     Fenerbahçe TV'de Türkçe konuştu

      Fenerbahçe Kulübü'nün yeni sezon için kesin anlaşmaya vardığı dünyaca ünlü Brezilyalı futbolcu Roberto Carlos, sarı-lacivertli kulübe transfer olduğu için mutlu olduğunu söyledi.
      FBTV'de gece yarısı canlı yayınla transferi açıklanan Roberto Carlos, canlı yayında Türkçe "En büyük Fenerbahçe, şampiyon Fenerbahçe" dedi.
      Fenerbahçe'ye transfer olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Brezilyalı oyuncu, "Fenerbahçe'de birçok gole imza atacağım" diye konuştu.
          
'CARLOS SÖZ VERİRSE TUTAR'
      Fenerbahçe Kulübü, İspanya Ligi takımlarından Real Madrid’de forma giyen dünyaca ünlü Brezilyalı futbolcu Roberto Carlos’u renklerine kattı.
      Sarı-lacivertli kulüp, daha önce çeşitle kereler yalanladığı transferin bu kez resmen gerçekleştiğini açıkladı.
      Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, "Fenerbahçemiz, Real Madrid’de oynayan Brezilyalı futbolcu Roberto Carlos’u renklerine bağladı" ifadelerine yer verildi.
      Dün gece geç saatlerde Türkiye’ye gelen Carlos’un menajeri Dino Pasalic ile her konuda anlaşma sağlandığını ve önümüzdeki günlerde Roberto Carlos’un da Türkiye’ye geleceğini açıklayan Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Murat Özaydınlı, şu açıklamayı yaptı:
      "Fenerbahçe geleneklerine uygun bir oyuncuyu renklerimize bağladık. Herkesin başkanımız Aziz Yıldırım’a teşekkür etmesi lazım. Geçmişte sıradan bazı oyuncuları bile konuşurken bir hayli zorlanıyorduk. Ne mutlu ki bugün efsane olmuş oyuncuları bile transfer ederken artık hiç zorlanmıyoruz. Çünkü yaklaşık 2 yıldır bütün ülkelerde Fenerbahçe konuşuluyor. Bu hepimiz için önemli bir hedef. Bu düşünce daha da büyüyecek. Roberto için transfer görüşmemiz 15-20 dakikayı geçmedi. Prensiplerimizi anlattık ve transfer bitti. Zaten Dino geç saatlerde Türkiye’ye geldi. Başkanımız ve ben stadyumda yapılan gösterilerin provasını izledik. Daha sonra birlikte yemek yedik ve transfer gerçekleşti. Bu Fenerbahçe camiasının gücüyle oluyor. Bu sinerjiyle oluyor bütün bu transferler." FBTV’den yapılan canlı yayınla açıklanan transferde asbaşkan Murat Özaydınlı, yönetim kurulu üyesi Neşet Yalçın, Roberto Carlos’un menajeri Dino Pasalic daha sonra Roberto Carlos’a telefonla canlı bağlanarak, onun görüşlerini aldı.
      Roberto Carlos’un menajeri Dino Pasalic ise, Brezilyalı futbolcunun geçtiğimiz yıl Fenerbahçe’ye gelmek istediğini, fakat sözleşmesi nedeniyle gelemediğini söyledi. Pasalic, "Carlos geçtiğimiz yıl gelecekti. Fakat sözleşmesi sürüyordu. Bu yüzden bu yıl için Fenerbahçe’ye söz verdi. Carlos söz verirse tutar" dedi.

     

     
Yorumlar (131)

Sevgili ali onur

önemli olan yıldızların elinizde patlamaması sizin aldığınızyıldız biraz sönmüş cinsten. . .

[12:07 - ozgur yamac]   yazarın tüm yorumları


Bu haber doğru

SAYIN ADNAN POLATIN 19/06/2006 TARİHİNDE PAPERMOON DA ARKADAŞLARIYLA YEMEK YERKEN YAPTIĞI YORUM. . . FENER R. CARLOS U GETİREMEZ, GETİRSE GETİRSE POSTERİNİ ...

[12:07 - maxcrazy]   yazarın tüm yorumlarıMilliyet.com.tr son dakika haberlerini sitenize ekleyin.
© Copyright 2007 Milliyet.