Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

Europos Komisija praplėtė III AKM zoną


VMVT

Vadovaujantis Europos Komisijos sprendimu, Lietuvos teritorija yra suskirstyta į 3 zonas: I – rizikos zona, II – užkrėsta zona, kurioje AKM užregistruotas tik laukinėje faunoje ir III zona – užkrėsta teritorija, kurioje AKM užregistruotas tiek laukinėje faunoje, tiek naminių kiaulių ūkiuose.


2015-08-07 / Gyvūnų sveikata

Produktus turgavietėje rinkitės labai atidžiai


VMVT

Maisto produktus turgavietėse kiekvienas turime rinktis labai atidžiai – perskaityti ženklinimo etiketes, atkreipti dėmesį, ar nepasibaigęs tinkamumo vartoti terminas, nepirkti nelegaliose vietose – turgaviečių prieigose. Vasarą, kai produktai greičiau genda, tai ypač aktualu.


2015-08-06 / Prekybos kontrolė

Gyvūnams reikia padėti išgyventi karščius


VMVT

Kai karšta, ūkiuose laikomiems gyvūnams, reikia skirti ypatingą dėmesį. Būtina pasirūpinti tiek paukštidėse, kiaulidėse, kituose pastatuose laikomais, tiek lauke besiganančiais gyvūnais.

 


2015-08-06 / Gyvūnų gerovė

Ūkininkai, nesilaikantys biologinio saugumo reikalavimų, sulauks baudų


VMVT

Nauji Afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai kone kas savaitę nustatomi ne tik Lietuvoje, bet ir visose kaimyninėse šalyse. Šiandien Ukrainos kompetentinga institucija pranešė apie ligos protrūkį stambiame kiaulių ūkyje, esančiame netoli Kijevo. Čia buvo laikoma daugiau kaip 60 tūkst. kiaulių. Kiti du atvejai užfiksuoti Estijoje – viename ūkyje laikytos 2 149 kiaulės, kitame – 3. Iš viso šiemet Estijoje kiaulių ūkiuose nustatyti 9 židiniai.


2015-08-05 / Gyvūnų sveikata

Kaip tinkamai gaminti maistą ir išvengti kryžminės taršos?


VMVT

Vasarą, ypač kepinant karščiams, itin griežtai būtina laikytis higienos, maisto gaminimo, produktų laikymo reikalavimų. Svarbu saugotis, kad ant rankų, produktų ir paviršių nepatektų patogeninių mikroorganizmų, kurie gali sukelti viduriavimą, pykinimą, vėmimą ar net sunkias ūmias infekcines žarnyno ligas. Taip pat reikia tinkamai laikyti produktus, nes vasarą jie kur kas greičiau genda nei šaltuoju metų laiku.


2015-08-05 / Viešasis maitinimas

Gyvūnų vežėjams rekomenduojama būti itin budriems arba atidėti keliones


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gyvūnų vežėjus įspėja saugoti gyvūnus nuo perkaitimo, ypač vykstant į karštuosius kraštus. O keliones į Bulgariją, Turkiją ir Slovėniją rekomenduoja kol kas atidėti, nes artimiausias 10 dienų čia laikysis 35 laipsnių ir aukštesnė temperatūra.


2015-08-05 / Gyvūnų gerovė

AKM užkratas – kiaulių ūkyje Jonavos rajone


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad  liepos 31 d. pirmą kartą šiais metais Lietuvoje afrikinis kiaulių maras (AKM) užregistruotas mažame kiaulių ūkyje Jonavos rajone, Kulvos seniūnijoje, Čičinų k.


2015-07-31 / Gyvūnų sveikata
Daugiau naujienų