Галмудуг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Галмудуг
Galmudug State

Прапор Герб
Прапор Герб
Гімн: Somalia Tosow
Розташування
Столиця
(та найбільше місто)
Галкайо
Офіційні мови Сомалійська мова та Англійська мова
Державний устрій частина федерації Сомалі
 - Президент Мохамед Варсаме Алі
Площа
Населення
 - Густота Помилка виразу: неочікуваний оператор //км²
Валюта Сомалійський шилінг (SOS)
Часовий пояс +3
Домен інтернету .so
Телефонний код +252

Галмудуг (англ. Galmudug) — невизнана самопроголошена держава в центрі Сомалі, що займає південну частину міста і округу Галкайо (Galcayo). З півночі межує з Пунтлендом, із заходу — з Ефіопією, з півдня - з територією, контрольованою Перехідним Національним Урядом і зі сходу, — з територією, контрольованою окремими кланами.

Назва Галмудуг походить від злиття назв провінцій Галгудуд і Мудуг.

На відміну від Сомаліленда, Галмудуг, так само як і Пунтленд, не прагне до створення незалежної держави, а готовий увійти до майбутньої федеральної держави Сомалі на правах одного з суб'єктів федерації. Location galmudug.png

Історія[ред.ред. код]

Березень — червень 2006 року були відзначені штурмом і захопленням Могадішо Союзом ісламських судів (СІС), а також регіону Середній Шабелле. В якості побічного ефекту цього, проте стало, що центральні регіони стали незалежними від польових командирів Могадішо в перший раз за 17 років.

Галмудуг був утворений 14 серпня 2006 лідерами клану Сакад (Sacad) в Галкайо, приймаючи до уваги успіх Пунтленду і Сомаліленду у цьому напрямку. Першим президентом став Mohamed Warsame Ali (англ.).

Найбільші міста: Галкайо, Галінсур і Бандірадлей. Хобьо було технічно частиною Галмудугу, але де-факто влада належала піратам, які правили містами і полювали на каботажне пароплавство. Проте піратство було знищено коли міста Хобьо і Харардхьо 16 серпня 2006 були захоплені військами СІС, але на початку 2007 року за допомогою Ефіопії і Пунтленду міста були повернуті під владу Галмудугу.

Тим не менш, контроль з боку центрального уряду залишався скороминущим. Велика частина області Галмудуг залишається під контролем прибережних піратів і ісламських груп бойовиків, на кшталт Аш-Шабааб.

Відносини з Пунтлендом[ред.ред. код]

Відносини між Галмудуг та Пунтлендом були історично напруженими. Тим не менш, останнім часом обидва регіони зробили крок до зміцнення міжрегіональних зв'язків. З цією метою представники двох автономних адміністрацій підписали угоду у лютому 2011 року в Гарове, столиці Пунтленду, де обидва уряди офіційно домовилися про співпрацю з безпеки, економічних і соціальних питань.

Див. також[ред.ред. код]