Гуам

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мапа острова Гуам

Гуам, найбільший з Маріанських островів у західній частині Тихого океану, з заходу омивається Філіппінське море. Неприєднана територія США.

Площа острову — 540 км²; столиця Аганья; уряд — губернатор, що всенародно обирається, з 2003 р. Фелікс Камачо (англ. Felix Camacho) й однопалатний законодавчий орган; населення — 170 тис. (2006); мови: англійська, чаморро (в основі малайсько-полінезійський).

Історія: переданий Іспанією США в 1898; окупований Японією в 19411944; отримав самоврядування в 1950, його жителі стали громадянами США. Референдум 1982 року вибрав статус Співдружності в асоціації зі США.

Клімат острова тропічний мусонний. Середньодобова температура круглий рік становить 26—27°C. Сезон дощів триває з травня по листопад. Найсприятливіший період для туризму — з грудня до травня. У сезон дощів на Гуамі зароджуються й набирають сили тихоокеанські тайфуни, що завдають шкоди самому острову, а потім прямують до берегів Південно-Східної Азії. Через їх руйнівну силу Гуам називають Алеєю Тайфунів англ. Typhoon Alley.

Острів Гуам утворився з двох стратовулканів, що пішли під воду мільйони років тому. Північ острова — вапнякове плато, складене з коралів, що круто обривається до берега на північному заході. Південь горбистий, тут розташовується найвища точка острова — гора Ламлі 406 м заввишки. Типова рослинність півночі Гуама — савана, на півдні в долинах річок і на схилах пагорбів трапляються вологі тропічні ліси, на узбережжі є зарості кокосових пальм.

Населення[ред.ред. код]

Зі 170 тисяч чоловік, що населяють острів (за оцінкою на липень 2006) 40,1%, складає мікронезійський народ чаморро; решта — філіппінці (тагали — 18,6%, ілоки — 14,0%), американці США (16,9%), корейці, китайці та ін.

Туристичні зони[ред.ред. код]

Північний район Гуама найменше заселений на острові. Його найменше відвідують туристи. Більша частина регіону зайнята військовими базами США. Тут же розташований Рітідіан-Біч (Ritidian Beach), який вважається найкрасивішим пляжем Гуама. Центральний регіон — найбільш густонаселений і найбільш відвідуваний туристами. Саме тут розташована столиця Гуама, а також головний, і по суті єдиний туристичний центр острова — Тумон. 90% туристів проводять свою відпустку там. Південний регіон — наймальовничіший на острові, але найменш розвинений. У цьому районі найкраще збереглася культура корінних жителів Гуама — чаморро. Туристів тут приваблюють Кокосовий острів[en] і пляжі затоки Талофофо[en]. Тихоокеанські пляжі Талофофо можуть бути цікаві серферам і кайтсерферам, особливо в сезон вітрів. Зокрема, саме в південній частині острова висадився Магеллан під час своєї кругосвітньої подорожі. На острові збереглися пам'ятки історії. Це стародавні наскельні малюнки й традиційні житла аборигенів чаморро, що заселили острів приблизно 3,5 тис. років тому, свідоцтва колишнього панування іспанців, а також пам'ятники Другої Світової Війни. береги Гуама, дарують любителям дайвінгу можливість оглянути коралові рифи і досліджувати остови затонулих кораблів. Крім того, любителі активного відпочинку можуть зайнятися віндсерфінгом і парасейлінгом, пограти в гольф.

Транспорт[ред.ред. код]

Місцевий транспорт представлений головним чином автобусами-шаттлами, що курсують від різних районів острова до основних торгових та інших центрів. Серед автобусів є двоповерхові. Вартість проїзду становить $2, проїзний на день коштує $5, на тиждень — $8. Працюють дві компанії, кожна з яких приймає тільки власні проїзні, тож варто звертати увагу на те, чий саме автобус під'їхав до зупинки. Одна з компаній, Сірий Гуам лінії, має також екскурсійний маршрут по острову, що триває чотири години й коштує $25. Таксі широко доступні. Середній тариф становить $3 за першу милю, і $0,6 за кожні наступні чверть милі.

Див. також[ред.ред. код]