В'ючні тварини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Pannier (PSF).png

В'ючні тваринитварини, які використовуються людьми як засіб для транспортування вантажу завантаженого на спині тварини[1]. З копитних видів традиційно в'ючними тваринами є слони, верблюди, яки, олені, кози, буйволи, лами, осли і багато з одомашнених тварин з родини коневих. Для навантаження використовується спеціальне опорядження (реманент) для тварин.

В'ючні тварини використовуються в багатьох умовах, в тому числі в гірських районах і пустелях. Більшість тварин, що використовуються, як в'ючні тварини, можуть використовуватися людьми також і для верхової їзди.


Тяглові тваринитварини, які використовуються людьми як засіб для пересування вантажу по землі[2]. В Південній Азій, Африці та Південній Європі індійський буйвол використовується як тяглова тварина. Обробку рисових полів у Південно-Східній Азії важко було б здійснити без допомоги буйволів. Приблизно з II тис. до н. е. в чорноземних степових і лісостепових регіонах України для у землеробстві для перетягування орних знарядь використовувались воли. В дослідницьких експедиціях на Північний Полюс або Антарктику, а також в якутів, чукчів та інших північних народів собаки використовувались як тяглова сила. Аляскинський маламут може зрушити вагу більше тисячі фунтів (близько 400 кг)[3]. З цією метою використовуються і північні олені. Як тяглова сила використовуються коні і лами.


Галерея[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Маслов В.І. / Сам себе катаю: Все про велосипед: Для серед. і ст. шк. віку / Худож Є.І. Корольков.—К.:Веселка, 1990.—172с.:іл. ISBN 5-301-00515-4
  2. Маслов В.І. / Сам себе катаю: Все про велосипед: Для серед. і ст. шк. віку / Худож Є.І. Корольков.—К.:Веселка, 1990.—172с.:іл. ISBN 5-301-00515-4
  3. Аляскинський маламут

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]