Тасманія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тасманія
'
Coat of arms of Tasmania.png Flag of Tasmania.svg
Герб Прапор
Штат Тасманія на мапі Австралії
Штат Тасманія на мапі Австралії
Інші штати Австралії
Столиця Гобарт
Офіційна мова Англійська
Населення
 - повне 512 100 (2012)
Площа
 - повна 90 758 км²
Висота
 - максимальна 1,617 м (гора Осса)
Часовий пояс UTC+10
UTC+11
Веб-сторінка www.tas.gov.au
Код ISO 3166-2 AU-TAS

Тасманія (англ. Tasmania) — штат, розташований на однойменному острові, близько 240 км на південь від Австралії і роз'єднаний з нею Бассовою протокою. До території штату належать деякі ближні острови: Кінг, Фліндерс та Маккуорі. Населення штату 494 520 осіб. Площа штату — 68 401 км². Столиця штату — Хобарт. Найбільші міста: Хобарт, Лонсестон, Девонпорт та Берні. Острів Тасманія є структурним продовженням Великого Вододільного хребта Австралії. На період колонізації, корінне населення цього острова було повністю знищене англійцями.

Береги утворюють численні затоки (Макуорі, Сторм тощо). У рельєфі переважають відособлені крутосхильні плато і нагір'я заввишки 600—1 000 м. Низовина Мідлендс, розташована за течією ріки Теймар-Макуорі, відокремлює Східне нагір'я (гора Легг-Списів, 1 572 м) від Центрального плато (гора Осса, 1 617 м — вища вершина Тасманії), в межах якого розташоване озеро Сент-Клер.

Корисні копалини[ред.ред. код]

Найважливіші корисні копалини: поліметали і залізняк, олово, мідь, золото тощо.

Клімат[ред.ред. код]

Клімат на півночі субтропічний, на півдні — помірний, вологий. У місті Хобарт середня температура липня 8 °C, лютого 17 °C. На плато і в горах температура зимових місяців нижче 0 °С. У західній половині випадає більше 1 000 мм опадів на рік (у затоці Макуорі 2 800 мм), в східній — в середньому 600 мм на рік. Максиум опадів припадає на зимні місяці. Простежується сезонність випаду опадів.

Абсолютний максиум температури в Тасманії в Тасманії 42,2 °C був зареєстрований 30 січня 2009 року в селищі Скамандер. Мінімальна температура -13 °C була зареєстрована 30 червня 1983 року в селищі Тарралія

Річки[ред.ред. код]

Завдяки гірському рельєфу на острові розташовано багато річок. На річках побудовані ГЕС, що повністю задовольняють потреби штата в електроенергії. Найбільші річки — Теймар-Макуорі (на півночі) і Деруент (на півдні) На центральному плато багато озер льодовикового походження.

Ґрунти[ред.ред. код]

На заході Тасманії поширені бурі лісові ґрунти, у горах підзолисті, а на півночі та сході жовтоземи та червоноземи.

 Історія Австралії
Flag of Australia.svg
Хронологія
Основні статті
Штати, території і міста

Портал «Австралія»

Флора і фауна[ред.ред. код]

На території острову велике розмаїття рослинного та тваринного світу. Велика кількість рослин та тварин є ендеміками. 44% території Тасманії покрито лісом, і 21% займають національні парки. У річках та озерах є багато форелі. Річки наповнюються за допомогою дощової та талої води, які живлять ліси, де ростуть евкаліпти, миртові, сассафраса.