.fk

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

.fk е највисок државен домен за Фолкландските Острови. Со доменот управуваат корпорацијата за развој и Владата на Фокландските острови.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]