Adrian Hila pėrjashtohet nga festivali (VIDEO)
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Kompozitori i mirėnjohur Adrian Hila ėshtė skualifikuar nga Festivali i Kėngės nė Radio Televizion.

Lajmin e ka komunikuar vetė kompozitori gjatė intervistės sė zhvilluar mbrėmjen e sė premtes, nė emisionin "Oktapod" tė Turjan Hyskės.

Sipas tij, arsyeja qė nuk e ka lejuar atė tė marrė pjesė nė festivalin e 54 nė RTSH ėshtė e ēuditshme dhe e krejt e papritur.

Edhe pse nuk pėrmend emra, kompozitori lė tė kuptohet se kanė qėnė drejtuesit e Festivalit, ata qė e kanė lėnė jashtė kėtij kompeticioni. /albeu.com/
Shtuar më 28/11/2015, ora 15:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

albeu
albeu