Rēzeknes Augstskola

Tavu iespēju augstskola

Aktualitātes: Vispārējās Studenti Ārējie sakari Zinātne

RA Goda absolvents Normunds Teirumnieks: par studiju laiku RA un darbu metālapstrādes uzņēmumā

2015. gadā RA Goda absolventa titulu saņēma Normunds Teirumnieks, kurš ir no Rēzeknes novada Silmalas pagasta un šobrīd dzīvo Rēzeknē. Strādā metālapstrādes uzņēmumā SIA „LEAX Rēzekne” RSEZ par kvalitātes vadību sistēmu vadītāju.

RA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes docētājas apmeklē Čenstahovas Universitāti Polijā

16. – 17. decembrī Rēzeknes Augstskolas (RA) Ekonomikas un pārvaldības fakultātes (EPF) profesore Iveta Mietule, lektore Viktorija Pokule un lektore Aija Čerpinska akadēmiskā personāla mobilitātes apmaiņā ERASMUS+ programmas ietvaros apmeklēja Čenstahovas Universitāti Polijā.

RA notika konference „Iekļaujoša izglītība: izaicinājums un iespējas”

18. decembrī Rēzeknes Augstskolā (RA) norisinājās akadēmiskā konference "Iekļaujoša izglītība: izaicinājums un iespējas". Konferenci organizēja RA Izglītības, valodu un dizaina fakultātes dekāne Mārīte Rozenfelde, kura atklāja konferenci ar vārdiem: „Ja runā par šo tēmu – domas ir dažādas un katram ir sava pieredze. Kādas ir problēmas un kādi ir risinājumi – tas ir izaicinājums mums visiem."

Lauris Aglenieks: „Izziniet sevi un pasauli!”

Jau divus mēnešus Rēzeknes Augstskolas (RA) Studējošo padomes (SP) vadītāja amatā ir Lauris Aglenieks, kurš ir topošais mehatroniķis.

RA Svētvakars ieskandina tuvojošos saulgriežu svētkus

16. decembrī Rēzeknes Augstskolā (RA) notika pirmssvētku pasākums – Svētvakars, kas ieskandināja tuvojošos saulgriežu svētkus.

RA absolvente Lorija Trepcova – viena no labākajiem klientu apkalpošanas speciālistiem valstī

Šī gada novembrī Rēzeknes Augstskolas (RA) Ekonomikas un pārvaldības fakultātes (studiju programma „Uzņēmējdarbība” ar specializāciju „Komercpakalpojumu vadība”) absolvente Lorija Trepcova, kura ir Valsts meža dienesta Austrumlatgales virsmežniecības Balvu mežniecības vecākā referente, tika atzīta par vienu no labākajiem klientu apkalpošanas speciālistiem valstī.

Rēzeknes Augstskolas absolvente Ilona Žavoronkova gūst uzvaru tieslietu konkursā

Ik gadu Latvijā notiek nacionāla mēroga sacīkstes tieslietās, kuru rezultātā apbalvo jauno juristu pētniecisko darbu konkursa uzvarētājus. Šogad konkursam tika iesūtīti 36 darbi, kas vērtēšanai iedalīti 6 sekcijās. Valststiesību sekcijā šogad uzvarējusi rēzekniete Ilona Žavoronkova ar darbu „Nekustamā īpašuma nodokļa parādu administrēšana”.

RA studenti ciemojās Bērzgalē

Nautrēnu vidusskolas struktūrvienībā – Bērzgales pamatskolā 18. decembrī notika svētku pasākums, par godu skolas jubilejai.

Rēzeknieši gūst uzvaras „Elektronikas dienās 2015”

Decembra sākumā Rīgas Tehniskajā koledžā notika „Elektronikas dienas 2015”. Elektronikas pulciņi no visas Latvijas piedalījās konkursos un darbnīcās, kā arī izstādei bija sarūpējuši visdažādākās pašu izgatavotās iekārtas – sākot no odu atbaidīšanas sistēmas un beidzot ar funkcionējošu 3D printeri.

Uz maksimālo termiņu akreditēta Austrumlatvijas tehnoloģiju vidusskola

Decembra sākumā Austrumlatvijas tehnoloģiju vidusskolu (ATV) apmeklēja akreditācijas komisijas pārstāvji, lai izvērtētu skolas darbību.

Jauna atradne retam ķērpim Ziemeļlatgalē

Rēzeknes augstskolas Inženieru fakultātes doktorante Valentīna Pužule šā gada 10. decembrī ekspedīcijā studiju kursa “Bioindikācijas metodes vides inženierzinātnē” ietvaros Ziemeļlatgalē atradusi trešo atradni Latvijā retai ķērpju sugai – dāsnajai usnejai Usnea florida. Ekspedīcija norisinājās Rēzeknes Augstskolas viesdocentes Annas Mežakas vadībā.

Rēzeknes Augstskola sagatavo jaunos ekskursiju vadītājus

Studenti izvēlas sev tīkamu un Latvijas darba tirgū pieprasītu izglītību un profesiju. Viena no perspektīvām ir gida profesija, jo tūrisms joprojām ir viena no prioritārām tautsaimniecības nozarēm Latvijā un pasaulē.

Iepazīšanās ar ķīniešu kulinārijas tradīcijām Rēzeknes Augstskolā

13. decembra pēcpusdienā Rēzeknes Augstskolas (RA) dienesta viesnīcas virtuvē bija manāma jautra rosība: ķīniešu valodas un kultūras kursu dalībnieki, kā arī ārzemju studenti skolotājas Liang Mingxuan vadībā gatavoja pelmeņus ķīniešu gaumē un citus ķīniešu tradicionālos ēdienus.

Rēzeknes Augstskolā ir apskatāma LgSC veidotā fotoizstāde

9. oktobrī Rēzeknes Augstskolas (RA) Mākslas un sporta terasē norisinājās „Latgales studentu centra” (LgSC) un Rēzeknes Augstskolas absolventu asociācijas sadarbības rezultātā veidotā fotoizstāde. Tā kā Latvijai un LgSC novembris ir svētku mēnesis, tika organizēts konkurss „Myusu Latveja”, kura laikā LgSC biedri, draugi un citi interesanti tika aicināti iesūtīt bildes, kurās redzama Latvijas skaistākā puse.

RA Goda absolvents Edgars Blinovs: „RA studiju laiks – noderīgas zināšanas, kolosāli draugi un atpazīstamība”

Edgars Blinovs ir no Rēzeknes novada Ozolaines pagasta Bekšu ciemata. Viņa pašreizējā darbavieta ir Ozolaines pagasta pārvalde. 2008. gadā absolvējis Rēzeknes Augstskolas bakalaura studiju programmu „Tiesību zinātne” un 2010. gadā – maģistra studiju programmu „Tiesību zinātne”. 2015. gadā E. Blinovs saņēma RA Goda absolventa titulu.

Apmeklē RA studentu teātra „ĶerRA” izrādi „12 brīnumi”!

16. decembrī plkst. 17.00 Rēzeknes Augstskolā (RA), Atbrīvošanas alejā 115, aktu zālē (222. telpā) notiks pirmssvētku pasākums „Svētvakars”, kura laikā varēs vērot RA studentu teātra „ĶerRA” jaunāko veikumu – izrādi „12 brīnumi”.

Rēzeknes Augstskolā – izstāde „Dzīves puzle” un lekcija „Zviedrijas ģimenes modelis”

8. decembrī Rēzeknes Augstskolas (RA) 2.stāva foajē tika atklāta izstāde „Dzīves puzle”, kurā 25 fotogrāfijās atspoguļots Zviedrijas ģimenes modelis. Pēc izstādes atklāšanas visi interesenti kopā ar Zviedrijas vēstniecības otro sekretāru Victor Sandberg un viņa asistenti Eviju Golubu piedalījās diskusijā par Zviedrijas ģimenes modeli.

ASV vēstniecības rīkotā lekcija par karjeras izvēli

9.decembrī Rēzeknes Augstskolā notika ASV vēstniecības rīkotā lekcija „Karjeras izvēle un personības zīmols mūsdienu darba tirgū”. To vadīja izglītības programmas Start Strong treneri: ASV vēstniecības kultūras atašejs Matt Thompson un Andris Arhomkins.

Izstādes „Aci pret aci ar klimatu” atklāšana

8. decembrī Rēzeknes Augstskolas (RA) bibliotēkā notika zviedru un latviešu mākslinieku karikatūru izstādes „Aci pret aci ar klimatu” atklāšana. Tajā var paraudzīties uz klimata pārmaiņu jautājumiem ar Latvijas un Zviedrijas mākslinieku acīm. Izstādi ar uzrunu atklāja Zviedrijas vēstniecības otrais sekretārs Victor Sandberg.

Uzņēmējdarbības apmācību kursu noslēgums Rēzeknes Augstskolā

7. decembrī Rēzeknes Augstskolā (RA) noslēdzās uzņēmējdarbības apmācību kursi, kas ilga no 30. oktobra līdz 2. decembrim. Deviņu nodarbību laikā kursu apmeklētājiem bija iespēja uzlabot zināšanas un prasmes uzņēmējdarbībā, kā arī uzzināt, kā realizēt savas biznesa idejas jaunos vai jau esošos uzņēmumos. Programmu īstenoja biedrība „CONNECT Latvija”, Rīgas Ekonomikas augstskola, Zviedrijas vēstniecība Latvijā, „TeliaSonera” un Rēzeknes Augstskola.

Saeima atbalsta Rēzeknes Augstskolas pārdēvēšanu par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju

Saeima ceturtdien, 10. decembrī, otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas apstiprina Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Satversmi. Dokuments paredz Rēzeknes Augstskolu pārdēvēt par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju.

Globālajā pasaulē just reģionālo identitāti

Oktobrī Rēzeknes Augstskolas profesore un Reģionālistikas zinātniskā institūta vadošā pētniece Sanita Lazdiņa Nīderlandē tikās ar Stendena Universitātes un Frīzu Akadēmijas, kas abas atrodas Frīzlandes reģiona pilsētā Leuvardenā (Leeuwarden), pārstāvjiem, lai pārrunātu aktualitātes par jauna Erasmus+ projekta pieteikuma plānošanu un trīs dienu laikā iepazītu mācību procesu Frīzlandes reģionā.

RA/VRK komanda aizvadījusi spēli pret Vidzemes Augstskolas komandu

6.decembrī Valsts Robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā notika RA/VRK basketbola komandas spēle pret Vidzemes Augstskolas komandu, kurā mūsējie piedzīvoja diezgan pamatīgu zaudējumu ar rezultātu 93:62. Komandas rezultatīvākie spēlētāji ar attiecīgi 25 un 23 punktiem bija Arvis Malta un Renārs Bulduris.

Ceļojošās fotoizstādes „Myusu Latveja” atklāšana

9. decembrī plkst. 13.00 Rēzeknes Augstskolas mākslas un sporta terasē biedrība „Latgolys Studentu centrs” („LgSC”) aicina uz ceļojošās fotoizstādes „Myusu Latveja” atklāšanu.
Aktualitāšu arhīvs

RA goda absolventi

Anda Opoļska

„Pašlaik mana darbavieta ir Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) Cēsu zonālais Valsts arhīvs, esmu vecākā eksperte. Rēzeknes Augstskolā (RA) absolvēju bakalaura studiju programmu „Vēsture” un maģistra studiju programmu „Arhīvniecība”. Studijas RA uzsāku 1998. gadā.

Iespējams, ka esmu rosinājusi maģistra programmas „Arhīvniecība” izveidošanu RA. Atceros, ka dekanātā ar pasniedzēju Valdu Čakšu bija saruna par šādas programmas nepieciešamību un lietderību. Arhīviem Latvijā tajā laikā augstskolās nebija savas izglītības programmas. „Niša” bija brīva. Domāju gan valstiski, gan arī tīri savtīgi – ar cerību turpināt maģistra studijas RA. Un tikai gadu pēc bakalaura studijām jau saņēmu patīkamo ziņu, ka RA izsludina uzņemšanu profesionālā maģistra studiju programmā „Arhīvniecība”.

Protams, ar dokumentu iesniegšanu nekavējos, taču pirmajā gadā studijas uzsākt neizdevās, jo nepietika studētgribētāju. Saņēmu šo ziņu un uzaicinājumu izņemt iesniegtos dokumentus. Biju nolēmusi studēt un pacietīgi gaidīju nākošo gadu, kad vajadzīgais studētāju skaits tomēr nokomplektējās. Es nedomāju, vai programma tiks akreditēta, vai nē. Laikā pirms studiju uzsākšanas apmeklēju astrologu, kurš manā astroloģiskajā kartē saskatīja arī to, ka maģistra studijas būs veiksmīgas un programma tiks akreditēta. To, ka varēja būt arī citādi, sapratu akreditācijas komisijas sēdē otrajā mācību gadā, kurā piedalījos kā darba devēju pārstāve. Par akreditāciju astrologa teiktais piepildījās, tāpat kā tas, ka šī izglītība man dos zināmu prestižu sabiedrībā, bet vairāk gan neko. Jā, tā arī ir. Darba devējs augstāk novērtē darbinieku ar vidējo izglītību un lielāku darba stāžu, nekā darbinieku ar profesionālo maģistra grādu arhīvniecībā un mazāku darba stāžu. Lasīt vairāk..


Gerda Vogule

2015. gada augustā RA Goda absolventes titulu saņēma arī Gerda Vogule, kura ir absolvējusi RA profesionālā bakalaura studiju programmu „Tulks referents”.

Pašlaik Gerda dzīvo Rēzeknes novadā un strādā par tulkotāju savā tulkošanas birojā „Proxime”, kas atrodas Rēzeknē. 2010. gadā viņa absolvēja RA studiju programmu „Tulks referents”. Par savu tulka profesiju Gerda stāsta: „Jau mācoties pēdējās vidusskolas klasēs, sapratu, ka mani saista humanitārās zinātnes, valodas. Tā kā nevēlējos doties uz Rīgu, meklēju studiju iespējas Rēzeknes Augstskolā. Nejūtot aicinājumu kļūt par skolotāju, izvēlējos tulkošanas jomu. Es biju to studentu vidū, kuri pirmie absolvēja tulkošanas studiju programmu, tādēļ domāju, ka šobrīd šī studiju programma ir kļuvusi daudz pilnīgāka un vairāk pielāgota reālā tirgus prasībām. Taču tāpat es varu droši apgalvot, ka vairāku pasniedzēju devums man ir bijis īpaši noderīgs profesionālajā jomā.”

Gerda atzīst, ka ikdiena paiet, tulkojot daudzveidīgus dažāda satura un veida dokumentus „Visvairāk man patīk tas, ka neviena diena nelīdzinās iepriekšējai, – ikreiz jauni izaicinājumi, termiņi un dokumentu dažādība, kā arī darbs ar klientiem. Lai gan gadās visādi. Dažkārt man jāpilda gan uzziņu dienesta, kur jāsniedz informācija par citu iestāžu kontaktinformāciju, darba laiku un atrašanās vietu, gan psihologa funkcijas, klausoties stāstījumus par to, kādēļ tulkojums ir nepieciešams, kas ar to tiks darīts un ko tas mainīs klienta dzīvē,” stāsta Gerda. „Toties gandrīz vienmēr ir gandarījums par paveikto, jo tulkojums bieži vien atrisina kādu problēmu, visbiežāk – palīdz adresātam saņemt vajadzīgo informāciju. Maldīgs ir priekšstats, ka tulkotājam ir nepieciešamas tikai valodu zināšanas. Ar to ir par maz. Labs tulkotājs ir cilvēks, kurš ir apveltīts ar pacietību, precizitāti, vēlmi mācīties, pilnveidoties un sadarboties ar citiem profesionāļiem. Tulkotājs noteikti ir erudīts cilvēks, jo tulkojamie teksti skar visdažādākās jomas, kur īpaši noder papildu zināšanas.”

Kā RA lektore Gerda savas zināšanas nodod arī studentiem. „Pāris dienas nedēļā tiekos arī ar topošajiem kolēģiem – Rēzeknes Augstskolas tulkošanas programmas studentiem. Mēs pārrunājam dažādus ar tulkošanu saistītus jautājumus, risinām profesionālas dabas problēmas un attīstām savas spējas tulkošanas jomā. Jāsaka, ka studējošie iedvesmo arī mani, neļaujot palikt savā komforta zonā, bet nemitīgi mainoties, pielāgojoties un attīstoties,” atklāj tulkotāja. Lasīt vairāk..

Rēzeknes Augstskola, 2015 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz web@ru.lv