Müzik > Yerli Müzik

Sezen Aksu ile Yıldız Tilbe dargın mı?


Birçok genç yeteneğin müzik dünyasına adım atmasını sağlayan Sezen Aksu'ya bir dönem Yıldız Tilbe de vokalistlik yapmıştı.

 

Sanatçı, 1991 yılında  Yıldız Tilbe'yi, İzmir Pırlanta Gazinosu'nda Gülen Yıldız adı ile çalıştığı zamanlarda sesinin namını duyarak izlemeye gitti.

 

Sonrasında Yıldız Tilbe'yi vokalist olarak yanına alan Aksu, bu dönemde onun evinde kalmasına da izin verdi.

 

Bu büyük yakınlığa rağmen bir anda kopan dostluk bağı pek çok dedikodu çıkmasına sebep oldu.

 

Büyük itiraf

 

Yıldız Tilbe bu olayın içyüzünü, Müge Anlı ve Şenay Düdek'in birlikte yaptığı magazin programında itiraf etti. Sezen Aksu ile dargın olma sebebinin Uzay Heparı ile bir gece yaşadığı beraberlik olduğunu söyledi.

 

Sezen Aksu, Ahmet Utlu ile olan beraberliği öncesinde Uzay Heparı ile büyük bir aşk yaşamıştı. Sonrasında ise ortak bir karar alarak yollarını ayırmışlardı.

 

Tilbe'nin anlattığına göre, Uzay Heparı ile yaşadığı beraberlik sonrasında hemen Sezen Aksu'ya gitmiş ve yaşadıklarını itiraf etmiş.

 

Ardından Aksu'nun evinde daha fazla kalamayacağını düşünerek bunu dile getirmiş. Ünlü sanatçı da bunu onaylayınca eşyalarını toplayıp evden ayrılmış.

 

Yapmamam gerekiyordu

 

O günden sonra bir daha görüşmeyen ikili, bu olaya rağmen birbirlerinin hakkında konuşmamayı tercih ettiler.

 

Öyle ki, Yıldız Tilbe bu itirafı sonrasında sözlerini, "O dönemde Sezen'in Uzay'la ilişkisi bitmişti. Ahmet Utlu ile beraberdi. Bitse bile onun beraber yaşadığı adamdı. Yapmamalıydım. O günden sonra da ağzıma içki sürmedim. Sezen'i seviyorum. Hatalıyım. O en büyük" diyerek sonlandırdı.