Valdininkų kabinetuose įstrigęs stadionas ima griūti

2011-10-03 | Kategorija: Tema

Jaunimo stadionas primena amžiaus statybas. Greit penkeri metai nuo rekonstrukcijos pradžios, o komisijai nepriduoti statiniai ir žiūrovų tribūnos jau ima griūti: supelijusios tualetų sienos, įlinkusios lubos, nusilupusios sienos, irstantis tinkas.

Darbai – nuo V. Rinkevičiaus laikų

Jaunimo stadiono rekonstrukcijos pradžia baigia išsitrinti ne tik iš biržiečių, bet ir iš valdininkų atminties. Rajono Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus specialistas A. Mukas sako, jog darbai prasidėjo, kai V. Rinkevičius dar buvo Seimo narys. Vadinasi, reikėtų atmesti mažiausiai trejus metus. Tikslios datos, nepavartęs dokumentų, neprisiminė nei Vietinio ūkio skyriaus vedėjas P. Januškevičius, nei Sporto mokyklos direktorius A. Kriaučiūnas.

Valdininkams galime priminti: stadiono rekonstrukcija prasidėjo 2007 metais. Po metų baigtos įrengti tribūnos ir administracinis pastatas su persirengimo kabinomis. Beje, nepriduoti iki šiol. 2009 metais įrengti kortai (priduoti tik šią vasarą), o sporto sektorių ir bėgimo takų įrengimas tęsiasi. Deja, vangiai. Apsilankę pirmadienį stadione dirbančių žmonių neradome. Stadione lapus siurbęs darbininkas sakė, jog statybininkai turėjo pasirodyti, tačiau nepasirodė.

– Stadionas priskirtas Sporto mokyklai. Liko baigti įrengti sektorius, sutvarkyti aplinką. Mes ten ką reikia patvarkom, tačiau statybos, sektorių įrengimo, stadiono pridavimo darbais mokyklai rūpintis nepriklauso. Daugiau informacijos jums gali suteikti Audris Mukas, – sakė Sporto mokyklos direktorius A. Kriaučiūnas.

Deja, A. Mukas tą patį sakė apie A. Kriaučiūną:

– Kultūros ir sporto skyrius čia nė kuo dėtas. Daugiau informacijos jums suteiks Algis Kriaučiūnas ir Vietinio ūkio skyrius. Mes dirbome tik kaip konsultantai: patariame dėl sporto sektorių įrengimo, – patikino A. Mukas.

Darbai bus baigti kitą vasarą?

Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Petras Januškevičius sakė, jog darbai stadione vyksta.

– Įrenginėjami sporto sektoriai ir atnaujinama danga, – sakė vedėjas.

Jis patikino, jog konkursą sektoriams įrengti laimėjusi bendrovė „Kortas“ iš Alytaus vargu ar spės šį rudenį baigti darbus:

– Sutartis su bendrove „Kortas“ pasirašyta rugpjūčio 18 dieną metams. Manome, kad šiemet nespėsime uždėti dangos, o tik asfaltą, nes, atšalus orams dėti dangą rizikinga.

Sektoriams įrengti ir dangai atnaujinti iš valstybės investicinių programų, anot P. Januškevičiaus, skirta pusė milijono litų. Tačiau jau dabar aišku, kad pinigų neužteks. Savivaldybei teks pridėti apie 111000 litų.

Tvarkomi dokumentai

Lieka tikėtis, jog visiškai baigtą rekonstruoti stadioną išvysime tik kitą vasarą. Tačiau futbolo, lengvosios atletikos varžybos stadione jau vyksta. Žiūrovų tribūna, pastatas, kuriame įrengtos administracinės patalpos, persirengimo kambariai, jau veikia ketvirti metai. Tačiau, galima sakyti, nelegaliai. Statiniai iki šiol nepriduoti eksploatuoti.

– Tvarkomi dokumentai. Per tuos darbus nebespėjame, – sakė P. Januškevičius.

Sporto mokyklos direktorius A. Kriaučiūnas sakė, jog pagrindinis kliuvinys priduoti tribūnas ir statinį – per siauros durys įvažiuoti neįgaliesiems į statinį, todėl neįgalieji ir nepasirašo dokumentų.

– Reikėtų išgriauti sieną, platinti duris, tačiau niekas nedaroma, nes šiems darbams turbūt nėra pinigų, – svarstė A. Kriaučiūnas.

– Su neįgaliaisiais jau viską suderinau. Jie negali įvažiuoti tik į vieną persirengimo kabiną. Statiniams priduoti ruošiami dokumentai, – tvirtino A. Januškevičius.

Nepriduoti statiniai griūna

Kol valdininkai ruošia dokumentus, stadionas pradėjo griūti. Ar tik prieš komisijos patikrinimą neprisieis jo remontuoti?

Tribūnose jau trūksta šešių kėdžių, o tualetai, įrengti po tribūna, pradėjo griūti. Aiškiai matyti, jog iš tribūnų vanduo pro lubas geriasi į tualetą, todėl lubos kai kuriose vietose vos laikosi: įlinkusios, supelijusios, dažai atšokę. Supelijusios ir sienos. Į tualetą žiūrovai neįleidžiami, nes vargu ar atsiras, kas po to juos kuopia.

Administracinio pastato sienų tinkas atšokęs gabalais.

Stadione lapus siurbęs darbininkas sakė, jog žiūrovai tribūnų nesaugo: prispjaudo ant kėdžių, o saulėgrąžų lukštus po varžybų tenka semti semtuvu. Lapus vyras iš tribūnų siurbia siurbliu, tačiau kaip juos nukrapštyti nuo bėgimo takų, neįsivaizduoja: šluotos panaudoti negali, nes kartu nusilupa ir guma. Nors imk ir rink po vieną. O apie modernų lapų siurblį tenka tik pasvajoti: nėra pinigų.

Sargas atleistas, varteliai užrakinti

Įstrigusiam valdininkų kabinetuose stadionui saugoti rajono Tarybos nariai paskyrė sargą. Bent vasaros sezonui.

– Sargai per vasarą dirbo kasdien – darbo dienomis ir savaitgaliais iki 23 valandos. Buvo įsteigta 1,5 etato. Sargai pasiteisino: niekas stadione nesuniokota, niekas po jį nevažinėjo nei dviračiais, nei motociklais. Kiek žinau, kitų miestų stadionuose yra įsteigti ir keturi sargų etatai, sargai dirba ir dieną, ir naktį. Deja, nuo spalio 1 dienos sargai atleidžiami, o stadionas bus užrakintas. Per žiemą sargas stadione nereikalingas, – sakė Sporto mokyklos direktorius.

Tad rytą stadione nepasimankštinsi: vasaros sezonas baigėsi, varteliai užrakinti.

Eiles registravo sargas

Kol kas stadione baigtas vienas darbas: įrengti ir komisijai priduoti teniso kortai.

Dar pavasarį rajono Tarybos narys K. Slavinskas siūlė teniso mėgėjus apmokestinti. Tačiau toks Tarybos nario pareiškimas tąkart buvo nesuprastas: kaip apmokestinsi, jei kortai nepriduoti eksploatuoti? Kitaip sakant, veikia nelegaliai. Tačiau vasaros vidury kortus komisija priėmė, o teniso mėgėjai rakete ir toliau mojavo nemokamai.

– Kortų apmokestinti neplanuojame, – sakė Kultūros ir sporto skyriaus specialistas A. Mukas.

O kaip su eilėmis prie kortų ir lindimu į aikštelę per tvoros skylę, apie kuriuos pavasarį užsiminė rajono Tarybos narys?

– Gal bobutės turguje kalbėjo apie eiles prie teniso kortų. Niekada jokių eilių nebuvo. Žaidėjai iš anksto prisiregistruodavo pas sargą, šis sudarydavo eilę ir viskas. Norint įvesti mokestį žaidėjams, reikėtų turėti ne vieną, o tris ir daugiau teniso aikštelių. Vieną aikštelę apmokestinti neapsimoka. Nei Kupiškyje, nei Rokiškyje aikštelės neapmokestintos, – sakė A. Mukas.

Chaosas tęsiasi

Situaciją stadione galima pavadinti vienu žodžiu: chaosas. Statiniai nepriduoti, bet varžybos vyksta. Už teniso mėgėjų registraciją atsakingi stadiono sargai, kurių nuo spalio nebeliko. Į persirengimo kabiną per siauras duris negali patekti neįgalieji, tačiau durų platinti neketinama. Sporto sektoriai šiemet nebus baigti įrengti, nes ant nosies žiema. O visas šis reikalas įstrigo, nes valdininkai, apsivertę darbais, nespėja surašyti dokumentų. Kas kaltas? Aplinka.

 

Edita Mikelionienė

„Biržiečių žodis“

E. Mikelionienės nuotr.

Selonija.lt

Dalinkitės14 komentarų to “Valdininkų kabinetuose įstrigęs stadionas ima griūti”

 1. biržietis sako:

  Manau labiausiai dėl stadiono būklės kalti tiesioginiai šeimininkai. Manau nei vienas nemėtytų lėšų savo privačiose valdose tokiems statiniams. Gėda turėtų būti rajono sporto specialistui ir sporto mokyklos direktoriui. Tai jų tiesioginio darbo rezultatai. Jei nerūpi ir neturi laiko bei noro rūpintis miesto stadionu ( būti jo šeimininku )- tai laikas pasitraukti ir užleisti vietą tam , kas tikras Biržų stadiono šeimininkas, kam sportas ir sveikata ne tik pinigai, lėšos, bet ir žmogus, moksleivis, senolis ir ….pagaliau pirštai linktų netik į save, bet ir šiek tiek rūpėtų biržiečiai. Deja rajono vadovai tai toleruoja, nes aš tau – tu man. O jūs sportuotojai garbinkit ir gerbkit mus, bet atminkit labai seną ir žinomą posakį – nepakeičiamų nėra. Biržiečiai – pabuskite iš miego.

 2. ... Anonimui sako:

  Suprantu, ką norite pasakyti. Bet ar manote, kad taip lengva per kelias dienas iš paimt seną užsibezdėjusią sovietinio mąstymo biurokratiją ir perauklėt, kad dirbtų, kad jaustų atsakomybę, kad vertintų savo darbą, gerbtų valstybę ir žmones kuriems dirba? Čia reiktų tada jau caro Petro I metodais, kad atvažiavo caras, pamatė nesutvarkytą stadioną, užriko "Kas atsakingas?", jam pirštu parodė, jis liepė jiems po 50 kartų vietoje su botagu per nugarą užvanoti ir pasakė, kad "jei po savaitės nebus sutvarkyta, pakarsiu vietoje ant futbolo vartų štangos". Gal tada kas ir pasikeistų. Ir tai ne per savaitę, ne per mėnesį ir ne per metus.

  Ir dar – tu pabandyk prieš tą seną sovietinę nomenklatūrą (kad ir vietinės reikšmės) paeiti. Tave jie gyvą suvalgys. Matyt nelabai įsivaizduoji, kas tame valdiškame darbe, kokia psichologija, požiūris ir iki kiek kojomis į lovį įlipę tie seni sovietinių laikų chrienai.

  Reziumė – taip, reikia jiems gerai vieną vietą ištarkuoti už tokius reikalus (ir gerai, kad dar vietinė žiniasklaida yra, kuri tuos reikalus pakelia į viešumą). Bet niekas nepasidaro taip paprastai 2+2 = 4 kaip tamstai atrodo. Patikėkit manim. Nepaisant to, aš tikiu, kad merė ir nauja gan normali miesto valdžia viską pradės tvarkyti ir efektyviai kuopti n metų nuo anų valdžių prisikaupusį nekuoptą brudą.

 3. Anonimas sako:

  Noriu merę matyti ne lakstančią paskui kiekvieną ŠR aprašytą balą ir nepatenkintą bobutę, ne dalyvaujančią visuose iš eilės vykstančiuose renginiuose, parodose ir susitikimuose ir rėžiančią baisiai gražias kalbas, o dirbančią su tais pačiais jūsų kekiamais "senos kartos specialistais ir direktoriais" .

  Meras turi priversti juos dirbti (jei jie nedirba), arba atleisti iš darbo, jei nesugeba. O dabar… Taip kritikuoti savivaldybės specialistai ir toliau "nieko nedaro", o merė vis tiek gera?

  Man atrodo, kad jos veikloje, kaip ir pas Slavinską, ima vyrauti principas "Kai nieko nedarau, tai niekas ir nebars".

 4. ... > Anonimas sako:

  Pala. O kas, jei ne dabartinė valdžia tą n metų marinuotą klausimą iškėlė viešumon? Nori per naktį, kad viskas susitvarkytų, ateitų koks mesijas iš Rusijos ir nušvistų komunizmo rytojus? Tekėtų degtinės upės, jose marinuota silkė plaukiotų ir viską ta valdžia padarytų? Tavo teisė manyti kitaip, bet mano akimis, dabartinė valdžia jau labai daug ką padarė (ir dar daugiau padarys) per tuos kelis mėnesius nei buvusios valdžios iki tol per kelias kadencijas. O iškuopti visą tą … per kelis metus pridirbtą ir primintą manai įmanoma per vieną dieną? Gal pamiršti, kad yra ir tam tikros biurokratinės procedūros (neišvengiamos), kad nėra viskas 123 ir padaroma? O gal tu nori merę matyt su kelne ar šiupeliu rankose, kuri per porą valandų visą stadiono broką, pridarytą per kelis metus, savo rankomis sutvarkys?

 5. Anonimas sako:

  Komentatoriai – dabartinės valdžios (Ne)veiklos veidrodinis atspindys.

  Pagrindinė problema – kad stadionas griūva, o jie paisto vėjus kuri valdžia dėl to kalta, siūlo palaukti metelius ir tik po to kažko iš jų reikalauti, tuščiai politikuoja…

  Esmė, kad stadionas griūva, ponai. Ne politikavimo ir žodžių reikia, ne badymo pirštu kas kaltas, o konkrečių darbų. Kol kas atitaisyti blogybėms, kol dar viskas nesugriuvo, nedaug kainuos.

  Ko jau ko, bet gražių žodžių ir pažadų vietoj darbų pastarąjį pusmetį smarkiai padaugėjo…

 6. ... > Vytas sako:

  Vytai. Tu nenorėk kažkokių stebuklų per savaitę ar mėnesį. Kada buvusioji valdžia tiem metų tame tvarte mynė mėšliuką, kad jo net iki stogo atsirado kiekiai…Naujai valdžiai tiek reikės košės išsrėbt, kad oi…O aš bent jau manau, kad šiuo metu turime pačią normaliausią valdžią, kokia yra buvusi nuo pat 1990 m. kovo 11 d. Pamatysi, tikiuosi pasiteisins mano žodžiai. Pakalbėsime plačiai, kai praeis metai po rinkimų. Tada jau galima kažko ir konkrečiau reikalauti, kažkokius konkrečius darbus matyti.

 7. Vytas sako:

  Mnau pagrindinė problema, kad Savivaldybės administracijos aparatas vis dar „buksuoja“… ir neaišku kiek ilgai?

 8. ... sako:

  Paaiškinkit man durnam kelis elementarius dalykus:

  1) kadangi stato ne privačiam naudojimui, o už valdiškus pinigus, tai turi būti skelbiamas konkursas, kurio pagrindu nustatomi atitinkami reikalavimai konkurso dalyviams, o konkurso laimėtojas prisiima tam tikrus įsipareigojimus darbams atlikti (pasirašo sutartį);

  2) lygiai tas pats su pinigais, t.y. sąmata darbams atlikti – gi konkursą laimi tas, kas pasiūlo geriausią kainą (ar kainos ir kokybės derinį) ir ten konkretūs skaičiai ir t.t. ne iš lubų paimti, o pateikti paties to, kas darbus atliks?;

  3) lygiai tas pats su projektu – tai NEREIKIA projekto tokiems darbams atlikti, kuris PIRMA turi būt patvirtintas, o TIK PO to atliekami darbai?

  4) gi turi būti atsakomybė pagal sutartį, projektą ir t.t. ir tų, kas darbus atlieka, ir tų (iš valdininkų pusės), kas atrinko konkurso laimėtoją, padėjo parašą ant sutarčių ir dokumentų?

  Pagal apipasakotą situaciją gaunasi taip, kad savivaldybė iš lempos davė kažkam pusę milijono tvarkyti tam stadionui, niekas už nieką neatsako ir net nežino, kas atsakingas? O padarius dalį darbų išaiškėja, kad "kažkokie invalidai" dar ant projekto "nepasirašo", t.y. pirma atliekami darbai, o tik tada derinamas projektas???

  Kas čia per nesąmonės???

 9. Guru sako:

  Naujoji valdzia megaujasi valdzios malonumais, skraido lektuvais, dalyvauja banketuose, raso ir teikia susnis garbes rastu… Sportas, sporto bazesir sportininkai juk naujajai valdziai visiskai nerupi… Tai akivaizdu…

Rašykite komentarą

Gerbiami komentatoriai, primename, kad komentaruose draudžiama skleisti šmeižtą, dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui; taip pat draudžiama kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu, raginama prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, skatinama kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę, kurstomas karas ar neapykanta.

Primename, kad netinkamo turinio komentarai gali užtraukti administracinę ir/arba baudžiamąją atsakomybę, o duomenys apie tokius komentatorius perduoti teisėsaugos institucijoms, kaip tai numatyta LR teisės aktuose.

Taip pat netoleruosime keiksmažodžių ir vulgarių dviprasmybių.

Kviečiame komentuoti, bet reikškite savo nuomonę kultūringai. Gerbkime vieni kitus.