Partnerzy serwisu:

 

WKD poczeka z remontem zapuszczonych przystanków w centrum Warszawy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-07-06 16:39
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

 

WKD poczeka z remontem zapuszczonych przystanków w centrum Warszawy
fot. Martyn Janduła
Warszawska Kolej Dojazdowa nie wykorzysta całkowitego wakacyjnego zamknięcia odcinka linii WKD od Warszawy Zachodniej do Warszawy Śródmieście do odświeżenia czasowo nieczynnych i mocno zapuszczonych przystanków w centrum stolicy. Spółka zapowiada remont w kolejnych latach, przy okazji innych inwestycji, które będą prowadzone w pobliżu linii WKD.

Od 1 lipca do końca sierpnia WKD prowadzi kompleksowy remont toru nr 1 pomiędzy Komorowem a Warszawą. Zakres prac wymusza całkowite zamknięcie linii WKD pomiędzy Warszawą Zachodnią i Warszawą Śródmieście. Przewoźnik i zarazem zarządca infrastruktury nie wykorzysta tego czasu do odświeżenia zapuszczonych przystanków osobowych w centrum Warszawy, które w czasie remontu nie będą obsługiwane przez pociągi. – W okresie prac remontowych nie będą prowadzone jakiekolwiek prace w zakresie obejmującym zmiany funkcjonalności, nawierzchni itp. stacji Warszawa Śródmieście WKD oraz przystanku osobowego Warszawa Ochota WKD – informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.

W tej chwili hol kasowy i część dojścia do dworca Śródmieście WKD są jednak odgrodzone. Prace prowadzi tutaj PKP SA w ramach kolejnego etapu estetyzacji Dworca Centralnego – teren zarządzany przez WKD zaczyna się dalej, na krawędzi kas biletowych i początku pochylni prowadzącej na peron. – Prace realizowane w części WKD obejmują wymianę witryn w kasie WKD oraz montaż mediów w lokalach komercyjnych. W ramach inwestycji dojście do stacji WKD zostanie dostosowane wyglądem do pozostałych (wyremontowanych już) galerii podziemnych na Dworcu Centralnym – informuje Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP SA. W wyniku prac przejście zmieni wygląd – wcześniej ściany były obłożone czarnym kamieniem. – Ściany przejścia wykończone zostaną białymi płytami włókno-cementowymi – wyjaśnia Dąbek. Nie jest planowana zmiana aranżacji przestrzeni.

Jest szansa, że przystanki WKD Ochota i Śródmieście doczekają się jednak remontu w najbliższych latach. – Prace w szerszym zakresie będą przeprowadzone równolegle z planowanym remontem (przebudową) wiaduktu drogowego w ciągu ul. Towarowej (Warszawa Ochota WKD) oraz zmiany sposobu zagospodarowania rejonu skrzyżowania al. Jana Pawła II i Alej Jerozolimskich (północno-zachodni narożnik – stacja Warszawa Śródmieście WKD) – mówi Kulesza.

Wiadukt w ciągu Towarowej jest w złym stanie i wymaga remontu (odbudowy). Drogowcy koordynują plany z kolejarzami, którzy planują wyremontować linię średnicową oraz zagospodarować tereny dawnego Dworca Głównego, sąsiadującego z Towarową. Natomiast w rejonie dworca Warszawa Śródmieście WKD kolejarze również przewidują nową zabudowę, w tym budowę nowego wysokościowca. Tą inwestycją PKP SA i miasto chcą zainteresować inwestorów z Dubaju.
Zobacz również
WKD rusza z remontem. Wakacje bez EN94

Komunikacja

WKD rusza z remontem. Wakacje bez EN94

Witold Urbanowicz 30 czerwca 2015

WKD na celowniku UTK. Przewoźnik na razie nie komentuje

Komunikacja

WKD na celowniku UTK. Przewoźnik na razie nie komentuje

Witold Urbanowicz 23 czerwca 2015

Podkowa Leśna boi się rogatek na przejazdach WKD

Komunikacja

Podkowa Leśna boi się rogatek na przejazdach WKD

Witold Urbanowicz 16 czerwca 2015

Facebook comments:

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS