Naujienos

Paskelbtas”Rail Baltica” atkarpos Marijampolė-Kaunas projektavimo konkursas 3

Valstybės valdoma bendrovė “Lietuvos geležinkeliai” paskelbė europinės geležinkelio vėžės “Rail Baltica” atkarpos Marijampolė-Kazlų Rūda-Kaunas rekonstrukcijos projektavimo konkursą. Tai pirmasis europinės vėžės geležinkelio projektavimo Lietuvoje konkursas. Pagrindiniai reikalavimai, keliami dalyviams, išvardinti konkurso dokumentuose, “Valstybės žiniose” ir yra prieinami Viešųjų pirkimų tarnybos tinklalapyje. Kaip www.gelsistemos.lt tinklalapiui sakė “Rail Baltica” projekto direkcijos Vyriausioji inžinierė Jadvyga Burak, dalyvaujantiems konkurse būtina ir panašių projektų patirtis (detaliau kokia, aprašyta minėto konkurso pirkimo dokumentuose).

“Tikimės ne mažiau 2-3 dalyvių. Manome, kad rengiant pasiūlymus dalyvaus daugiau įmonių, su pagrindiniais dalyviais susietų Subtiekimo ar Jungtinės veiklos sutartimis.” – sakė J. Burak.

Konkurso laimėtojas turės per 12 mėnesių suprojektuoti atkarpos atnaujinimą, įrengiant sugretintą 1435 ir 1520 milimetrų vėžės pločio kelią arba tiesiant papildomą 1435 mm pločio kelią paleis esamą geležinkelio liniją, taip pat prižiūrėti projekto vykdymą, pranešė “Valstybės žinios”.

Pasiūlymų dalyvauti konkurse laukiama iki rugpjūčio 17 dienos, o nugalėtojas, pasak “Lietuvos geležinkelių” projekto “Rail Baltica” centro direktoriaus Sauliaus Poškaus, gali būti aiškus maždaug spalio pradžioje.

“Parengus projektą bus skelbiamas rangovo konkursas”, – BNS sakė S.Poškus. Tikėtina, kad tai įvyks 2011 metų pabaigoje arba 2012 metų pradžioje.

“Lietuvos geležinkeliai” gegužę paskelbė ieškanti įmonės, galinčios parengti europinės geležinkelio vėžės “Rail Baltica” kitos atkarpos – Šeštokai-Marijampolė rekonstrukcijos galimybių studiją. Konkursui gautos trys Lietuvos ir užsienio įmonių paraiškos, tačiau nugalėtojas, anot S.Poškaus, turėtų paaiškėti tik rugpjūčio pradžioje.

Per 7 mėnesius parengus studiją, vėliau bus skelbiamas ir šios atkarpos projektavimo konkursas.

Pagal Prancūzijos miesto ir geležinkelių transporto infrastruktūros paslaugų bendrovės “Systra” parengtą galimybių studiją, europinė “Rail Baltica” trasa eis iš Kauno iki Marijampolės per Jiesią ir Kazlų Rūdą.

Kitos atkarpos – nuo Lenkijos sienos iki Marijampolės – specialųjį planą ir poveikio aplinkai vertinimą iki šių metų rugsėjo turi parengti kelių ir tiltų projektavimo bendrovė “Kelprojektas”.

Pirmąjį “Rail Baltica” ruožą nuo Šeštokų iki Mockavos už daugiau nei 16 mln. litų nuo gegužės rekonstruoja “Lietuvos geležinkelių” antrinė įmonė Geležinkelių tiesimo centras. Šis ruožas jau anksčiau buvo siauresnis – europinio standarto.

335 kilometrų ilgio “Rail Baltica” projektą Vyriausybė balandžio 7 dieną pripažino valstybei svarbiu ekonominiu projektu, o gegužę jo projektavimui nuo Lenkijos iki Latvijos sienos šiemet metams skyrė 20 mln. litų.

Birželio pradžioje Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija ir Suomija pasirašė memorandumą dėl “Rail Baltica” projekto tolesnio įgyvendinimo. Jame įtvirtinta, kad Lietuva atsisako vientisos naujos vėžės nuo Lenkijos sienos iki Kauno – bus tiesiama sudvejinta vėžė dabartinėmis sankasomis, o ten, kur būtina, naujas kelias bus tiesiamas šalia.

Susisiekimo ministerijos siūlymu, geležinkelio linijos rekonstrukcija nuo Lenkijos-Lietuvos valstybių sienos iki Marijampolės galėtų būti finansuojama TEN-T lėšomis, o etapui iki Kauno galėtų būti skirtos lėšos iš Sanglaudos fondų.

Preliminariais skaičiavimais, vėžė nuo Lenkijos sienos iki Kauno kainuos apie 850 mln. litų, o nuo Kauno iki sienos su Latvija – dar apie 1,1 mlrd. litų.

www.gelsistemos.lt ir BNS informacija

Jūsų komentaras

Vardas:

Komentatoriaus atsakomybė

 • KOMENTARAI (3)
 • Anonymous, 2010 07 08, 21:38

  Pradėjo gegužės 10d. rekonstravo ruožą Šeštokai-mockava
  o dabar ….

  o tai rail balticos dar nepradejo tiesti? pasimeciau Neapsisprendes
   

 • ponas, 2010 07 08, 08:43

  o tai rail balticos dar nepradejo tiesti? pasimeciau Neapsisprendes

 • irute, 2010 07 08, 08:38

  idomu, kas gi tos patirties tokios lietuvoj tures..