Košarka

Mladi košarkaši Srbije prvaci Evrope

Pon, 20/07/2015 - 08:39 -- MRS

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je titulu prvaka Evrope pošto je sinoć u finalnoj utakmici savladala selekciju Španije sa 70:64. Šampionat za košarkaše do 20 godina u italijanskom gradu Linjan Srbija je završila na impresivan način kao jedina neporažena ekipa, uz fantastičan niz od 10 pobeda zaredom.

Srbija protiv Španije za titulu šampiona Evrope

Ned, 19/07/2015 - 13:30 -- MRS
k

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije večeras se u finalu šampionata Evrope u Italiji sastaje sa selekcijom Španije. Izabranici selektora Vladimira Đokića su u dosadašnjem toku prvenstva zabeležili svih devet pobeda, poslednju u polufinalu protiv Turske sa 81:58 (16:17, 21:8, 19:13, 25:20). Finale Evropskog prvenstva između Srbije i Španije igra se večeras od 21 sat.

Srbija deklasirala i Litvaniju, za finale sa Turskom

Sub, 18/07/2015 - 12:40 -- MRS
s

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale prvenstva Evrope u Italiji savladavši večeras u četvrtfinalnoj utakmici selekciju Litvanije sa 82:69 (17:13, 30:8, 15:24, 20:24). Izabranici selektora Vladimira Đokića nastavili su fantastičnu seriju na šampionatu i zabeležili osmi trijumf zaredom, pa će se boriti za medalju.

Mladi košarkaši Srbije pobedili Belgiju

Uto, 14/07/2015 - 19:22 -- MRS
k

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Belgije sa 76 : 74 u 2. kolu E četvrtfinalne grupe prvenstva Evrope u Italiji. Izabranici selektora Vladimira Đokića nastavili su sjajan niz šestim trijumfom zaredom, nakon što su u ponedeljak obezbedili plasman u četvrtfinale pobedom nad domaćinima Italijanima (67 : 61). U 3. kolu E grupe prvenstva Evrope za košarkaše do 20 godina Srbija igra sutra od 18.45 sati protiv Francuske.

Mladi košarkaši Srbije trijumfalno okončali prvu fazu EP

Sub, 11/07/2015 - 20:06 -- MRS
d

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Grčke sa 80:62, pa je trijumfalno okončala prvu fazu šampionata Evrope u Italiji. Izabranici selektora Vladimira Đokića prošli su u nastavak takmičenja s maksimalnim učinkom u B grupi nakon što su prethodno pobedili Letoniju (69:56), Bugarsku (104:61) i Izrael (100:74).

Mladi košarkaši Srbije pobedili Izrael za drugu fazu EP

Pet, 10/07/2015 - 18:51 -- MRS
k

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Izraela sa 100 : 74 i obezbedila plasman u drugu fazu prvenstva Evrope u Italiji. To je treća pobeda izabranika selektora Vladimira Đokića u B grupi, nakon uspeha protiv Letonije (69 : 56) i Bugarske (104 : 61), dok su na startu takmičenja bili slobodni. U 5. kolu B grupe reprezentacija Srbije u subotu od 16.30 sati igra protiv selekcije Grčke.