Augmenija, gyvūnija

Klimatui atšilus ir ėmus augti miškams, paplito taigos gyvūnai ir paukščiai: briedžiai, bebrai, geniai, elniai… Pagal tai, kur gyvena, gyvūniją skirstome į: miškų, pievų, pelkių, vandens ir kultūrinio kraštovaizdžio.

Miškų gyvūnija. Mūsų krašto miškuose gyvena plėšrieji (vilkai, kiaunės, lapės), kanopiniai (elniai, briedžiai, stirnos, šernai) gyvūnai, graužikai (voverys, miegapelės), ropliai (driežai, antys). Gausu ir paukščių (kėkštai, geniai, pelėdos, lakštingalos, volungės, strazdai). Pelkėse gyvena pempės, pievinės lingės, varlės, žalčiai ir vėžliai.

Kultūrinio kraštovaizdžio gyvūnija. Čia gyvūnai yra prisitaikę gyventi žmogaus kaimynystėje. Mums geriausiai žinomi paukščiai tai: žvirbliai, vieversiai, gandrai, šarkos, kregždės, varnos. Iš žinduolių: šeškai, pilkieji kiškiai.

Vandens gyvūnija- tai upių, ežerų, balų gyvūnija. Ežeruose gyvena žuvys tokios kaip: lydekos, ešeriai, karosai, šamai, unguriai. Yra ir vandens paukščių(narai, gulbės, laukinės antys).

Paukščių migracija. Nedaugelis paukščių rūšių gyvena nuolat mūsų krašte. Dauguma šaltuoju metų laiku išskrenda į šiltesnius kraštus. Kai kurių jų rūšių galima pamatyti tik žiemą. Pagal polinkį sezoniškai keisti buvimo vietą paukščiai skirstomi į sėslius, klajojančius ir migruojančius. Sėslūs paukščiai: žvirbliai, šarkos, kurapkos visus metus nesitraukia iš gimtųjų vietų.

Komentavimas negalimas.