Історія Фотогалерея Контакти

 

Музей хліба, відкритий у 1984 році, є значним науково-дослідним, культурно-просвітнім осередком, де зібрано відомості, речові і документальні матеріали про хліборобську діяльність українців за тисячолітню історію.

Музейна експозиція цікава інформативністю, наочністю, широтою проблематики, художньо-мистецьким вирішенням. У ній всебічно і комплексно, на широкій експозиційній та науковій базі показано розвиток вітчизняного хліборобства від найдавніших часів до сьогодення, відтворено основні періоди соціально-економічного і культурного розвитку українського хлібовиробництва впродовж його історичного розвитку. Експозиція музею дає можливість зрозуміти життя та побут наших предків-хліборобів, детально ознайомитися і порівняти  минуле та сучасне хліборобство та хлібопекарство.

У п’ятнадцяти тематичних розділах музею в історико-хронологічній послідовності максимально повно розкриті основні етапи розвитку хліборобства і хлібопекарства; представлені всі технологічні процеси хліборобства і хлібопекарства від підготовчих до заключних; відслідковується послідовність хліборобських робіт річного циклу селянської родини; відтворено побутові умови життєдіяльності хліборобської родини ХІХ ст.; аналізуються впливи політичних подій і явищ на розвиток хліборобства; пропагуються досягнення агрономічної, селекційної, пекарської наук. Експозиція музею розповідає про походження зернових культур, знайомить із системами землеробства, хліборобськими знаряддями праці, селекцією зернових культур, технологіями випікання хліба в домашніх умовах та на виробництві, традиціями використання зерна та хліба в українському побуті, народних звичаях і обрядах календарного та родинного циклів.

До музейного комплексу,  що займає територію близько 2,5 га, входять: експозиційний павільйон, де розміщена основна експозиція площею 600 кв. м. (6 залів); хата селянина-хлібороба (с. Кунцево Новосанжарського району Полтавської області); три комори для зберігання зерна (с. Яхники Лохвицького району Полтавської області; с. Вишневе Лохвицького району Полтавської області; м. Київ (Поділ); вітряний млин (с. Мірча Бородянського р-н Київської обл.); майстерня з виготовлення та насікання жорнових каменів та відкритий виставковий майданчик, де представлена сільськогосподарська техніка кін. ХІХ–ХХ ст. ст. (зокрема, ґрунтообробні знаряддя праці, унікальна колекція плугів, військово-польова пекарня, механізований молотильний тік, зернозбиральні та вантажні машини і «крилатий хлібороб» – «АН-2»).

В експозиції, побудованій відповідно до профілю та призначення споруд, розміщено близько 3 тис. експонатів: колекція реліктової пшениці, керамічний посуд давньоземлеробських культур, який використовувався для зберігання зернових і приготування страв, знаряддя праці хліборобів і пекарів, хлібопекарські вироби, фотодокументальні матеріали, мистецькі твори на хліборобську тематику тощо.

Двері музею завжди гостинно відчинені для всіх, хто бажає глибше ознайомитися з благородною працею хлібороба.


 

Ми в соц мережах

НІЕЗ в контакте НІЕЗ в фейсбуке НІЕЗ в ok

Календар подій

Квітень 2016
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Пошук по сайту

Меню музеїв

Карта скансену

mapa

Вхід на сайтСтатистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні472
mod_vvisit_counterЗа тиждень472
mod_vvisit_counterЗа місяць17077
mod_vvisit_counterВсього576494

Зараз на сайті : 13