Історія Фотогалерея Контакти

 

Єдиний в Україні Музей народного сухопутного транспорту відкритий у 1993 р. за ідеєю директора заповідника М. І. Сікорського та активної участі наукових співробітників, доглядачів, реставраторів, під керівництвом досвідченого музейного працівника – М. І. Жама.

У павільйоні площею 440 кв. м. розміщено унікальну колекцію оригінальних сухопутних транспортних засобів, які репрезентують розвиток транспорту етнографічної зони Середньої Наддніпрянщини ХІХ – ХХ ст. ст.

Музейне зібрання формувалося впродовж майже 40 років. У пошуках експонатів були обстежені Київська, Черкаська, Полтавська, Житомирська, Сумська, Запорізька, Чернігівська та інші області України.

Транспортні засоби систематизовані за видовими і конструктивними відмінностями, функціональним призначенням та тягловою силою. Експонується полозовий та колісний транспорт, який в свою чергу поділяється на господарський, промисловий (кінний та воловий), виїзний (святковий) та пасажирський.

Основу музейної колекції становлять оригінальні колісні та полозні транспортні засоби цього періоду: шарабан, фаетон, лінійка, тачанки, пожежна помпа, безтарка, биндюг, бідка, сани-козирки, сани-розвальні, господарські сани, ручні санки та ін.

В експозиції представлені науково обґрунтовані реконструкції давніх транспортних засобів, майстерно виготовлені спеціалістами реставраційної майстерні: сани-волокуші, половецький візок, чумацький і циганський вози, грабарка.

Окремими розділами представлені виробничий комплекс по виготовленню та опорядженню сухопутних транспортних засобів – кузня та стельмашна майстерня з відповідними інструментами та пристроями.

Також відвідувачі можуть ознайомитися з колекцією волової та кінної збруї та упряжі. Дуже цікавим є зібрання орнаментованих волових ярем ІІ пол. ХІХ – поч. ХХ ст.

Окрема увага приділена каретному двору Н. П. Гусакова, який діяв у Переяславі в ІІ пол. ХІХ ст. В експозиції музею представлені рідкісні оригінальні транспортні засоби (фаетон, святковий віз) та виробничий реманент каретного двору «Екіпажне виробництво Н. П. Гусакова».

Привертають увагу речі дорожнього побуту, завдяки яким у відвідувачів створюється картина живої реальності: барильця для води, рептухи, валізи, ліхтарі, дорожня пічка, дерев’яні миски та яндоли, казани, кухлі, мазниці.

У музеї представлені фрагменти різних видів доріг (грунтова, дерев'яний настил, бруківка).

Доповнюють художній образ музею оригінальні панно художника Ю. Легенького "Шлях – це доля нашого народу".

Експозиція музею має значне пізнавальне, освітнє, наукове і виховне значення.

 

Ми в соц мережах

НІЕЗ в контакте НІЕЗ в фейсбуке НІЕЗ в ok

Календар подій

Квітень 2016
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Пошук по сайту

Меню музеїв

Карта скансену

mapa

Вхід на сайтСтатистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні476
mod_vvisit_counterЗа тиждень476
mod_vvisit_counterЗа місяць17077
mod_vvisit_counterВсього576498

Зараз на сайті : 14