Fehim Taştekin


 

Most Recent Story

İD’e karşı Kürtsüz çözüm mümkün mü?

Cuma, Nis. 8, 2016 | Fehim Taştekin,  

Türkiye Menbic-Cerablus hattını İD’den temizleyecek güçler arasında YPG’nin olmaması şartında ısrarlı. ABD’nin ara formülü YPG’yi görünür olmaktan çıkarıyor ama bu Kürtsüz bir plan değil.

Washington’da koruma terörü

Pazar, Nis. 3, 2016 | Fehim Taştekin,  

Ekvador’da milletvekili döven Erdoğan’ın korumaları ABD’de de basına terör estirdi. Tantanalı Washington çıkarması Türkiye’yi itibarsızlaştırmaktan başka bir şeye yaramadı.

Federal sistem: Kürtler imkânsızı zorluyor

Pazartesi, Mar. 28, 2016 | Fehim Taştekin,  

Rojava-Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu fantezi mi gerçek mi? Kürtler en azından sistemin Kürt yoğunluklu bölgelerde oturacağından emin. Yine de sistem meydan okumalarla karşı karşıya.

Zarrab’ın tutuklanması Erdoğan için kötü haber

Çarşamba, Mar. 23, 2016 | Fehim Taştekin,  

Türkiye’de rafa kaldırılan yolsuzluk ve rüşvet davasının kilit ismi Zarrab’ın 4 farklı suçtan ABD’de tutuklanması Ankara’da alarm zilleri çaldırdı.

Türkiye’nin umutsuz Azez savaşı

Çarşamba, Şub. 17, 2016 | Fehim Taştekin,  

Halep’e uzanan koridorun kapanmasının ardından Türkiye Azez-Mera hattını korumak için savaş veriyor. Bu savaşa iki tür katkı var: Sınırdan top atışları ve bağlantısı kopan iki bölge arasında açılan koridorla savaşçı transferi.

⇦ Home Next ⇨
Fehim Taştekin

Connect with Fehim

Fehim Taştekin, Al-Monitor'un Türkiye’nin Nabzı bölümünün yazarlarındandır. IMC TV’de haftalık dış politika programı ‘SINIRSIZ’ın daimi yorumcusu olan Taştekin uzun yıllar Radikal gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Ayrıca Ajans Kafkas’ın kurucu editörü olan Taştekin Türk dış politikası, Kafkasya, Orta Doğu ve Avrupa Birliği konularında uzmanlaşmıştır. “Suriye: Yıkıl Git, Diren Kal” adlı kitabın da yazarıdır. @fehimtastekin

©2016 Al-Monitor. All rights reserved.

PAYLAŞ